Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jóban vagytok a szomszéddal,...

Jóban vagytok a szomszéddal, beszélgettek? Nem furcsa, ha vidéken még csak köszönni sem szokott két szomszéd?

Figyelt kérdés

Olyan egy éve egy 30-40 körüli pár költözött a szomszédunkba. Azóta lett egy kisbabájuk. Mióta itt vannak, egy normálisabb eszmecserét sem váltottunk. Ami amúgy nem zavar, nekem nincs rá igényem, csak olyan furcsa, hogy itt mindenki köszön mindenkinek, néha beszélget is, ezek meg megmukkani alig tudnak, köszönni is csak akkor köszönnek, ha te kezdeményezel. Rosszabb esetben ha meglátnak valakit, elfutnak a hátsó kertbe, azt színlelve, hogy ott van dolguk.

Tudom, hogy nem haragszanak, mert nem csak velem, hanem mindenkivel ezt csinálják, csak furcsa számomra. Nem lehet valami problémájuk, hogy ennyire kerülik az embereket?

(Én sem vagyok beszédes, sőt, a köszönés is megerőltető nekem, de illemből megteszem.)


2023. ápr. 13. 08:38
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
29%
Azért az fura, hogy itt a többség szerint az a normális, ha valaki nem is köszön, inkább hátat fordít, vagy elmenekül.
2023. ápr. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 A kérdező kommentje:

#19, igen, nagyon unalmas. :)


#20, ők se mindig. Sokszor csak bólogatnak vagy intenek. Vagy azt se. Szerintem a most pár hónapos gyerekük előbb fog köszönést kezdeményezni, mint ők. Mondjuk egymás mellett sem beszélgetnek soha, ha az udvaron vannak, csak fancsali képpel, lehajtott fejjel csinálják a dolgukat. Egy időben kicsit aggódtam értük, hogy valami bajuk van, de lehet, hogy tényleg csak furcsák.

2023. ápr. 13. 09:37
 23/58 A kérdező kommentje:

#21 szerintem is furcsa. De ez csak gyik-en a többség. Az ilyen emberek itt tudnak kiteljesedni. Nem is ismerek élőben olyan embert, aki szerint az lenne a normális, ha nem köszönünk.

Én is rohadtul intro vagyok, a neten tudok kiteljesedni, de mégis tudom az illemet és nem akarok azzal feltűnést kelteni, hogy menekülök az emberi interakciók elől.

2023. ápr. 13. 09:39
 24/58 anonim ***** válasza:
88%

Köszönni illene nekik, mert ez lenne alapból a normális.

Viszont szerintem azért menekülnek, mert már volt rossz tapasztalatuk esetleg az előző lakhelyükön.

Én is csak köszönni szoktam, de utána már fordulok is el, és megyek a dolgomra, hogy még véletlenül se tudjanak kérdéseket feltenni a szomszédok.

Ugyanis falun ha köszönsz, abban a pillanatban jön egy kérdés, és ha arra válaszolsz, akkor jön több száz másik kérdés. Még azt is megkérdezik, hogy milyen gatya/bugyi van rajtad. És ha valaki nem akarja, hogy a magánéletéről kérdéseket tegyenek fel, az igyekszik elkerülni az olyan szituációkat ahol faggatni tudják. Mert ugye ha kérdeznek valamit akkor már illik normálisan válaszolni.

Én megértem azokat akik nem akarnak beszélgetni SEMMIRŐL, de azért köszönni illene. Csak ugye ha köszön akkor az emberek már rá is szállnak a kérdéseikkel.

2023. ápr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
83%

"egy normálisabb eszmecserét sem váltottunk"

. Te kezdeményezted?

2023. ápr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:
Próbáltam. De már feladtam.
2023. ápr. 13. 10:30
 27/58 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk ez teljesen működik, fővárosi panelházban. Köszönsz bent mindenkinek, ha kint az utcán megismered ott is, közvetlen szomszéddal esetleg váltasz egy-két szót. A francnak sincs se kedve, se igénye hosszant fecsegni a semmiről.
2023. ápr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:
Na azt nekem se. Csak az egymásról tudomást venni dolgot szeretem. A hátat fordítás, nem köszönés, nekem olyan, mint a levegőnek nézés. A dumát én is mindig rövidre zárom amúgy.
2023. ápr. 13. 10:40
 29/58 anonim ***** válasza:
79%
Nem azért, de én 35 vagyok, nem akarnék pofázni egy 18 évessel. Az is fura, hogy ennyire fiatalon ennyire mamásan gondolkozol.
2023. ápr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:

XDD de figyelj, nem csak velem nem beszélnek. Se anyámékkal (ők 40-esek), se másokkal.

Nem gondolkozok mamásan szerintem, csak én mindig úgy voltam nevelve, hogy nem köszönni tapló dolog.

2023. ápr. 13. 11:38
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!