Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jóban vagytok a szomszéddal,...

Jóban vagytok a szomszéddal, beszélgettek? Nem furcsa, ha vidéken még csak köszönni sem szokott két szomszéd?

Figyelt kérdés

Olyan egy éve egy 30-40 körüli pár költözött a szomszédunkba. Azóta lett egy kisbabájuk. Mióta itt vannak, egy normálisabb eszmecserét sem váltottunk. Ami amúgy nem zavar, nekem nincs rá igényem, csak olyan furcsa, hogy itt mindenki köszön mindenkinek, néha beszélget is, ezek meg megmukkani alig tudnak, köszönni is csak akkor köszönnek, ha te kezdeményezel. Rosszabb esetben ha meglátnak valakit, elfutnak a hátsó kertbe, azt színlelve, hogy ott van dolguk.

Tudom, hogy nem haragszanak, mert nem csak velem, hanem mindenkivel ezt csinálják, csak furcsa számomra. Nem lehet valami problémájuk, hogy ennyire kerülik az embereket?

(Én sem vagyok beszédes, sőt, a köszönés is megerőltető nekem, de illemből megteszem.)


2023. ápr. 13. 08:38
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
90%
Miért lenne aszociális dolog leszarni egy idegent? A barátaim, a családom érdekelnek. A kukkoló tinik nem.
2023. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 A kérdező kommentje:
Hú de felhúzták egyesek magukat. XD
2023. ápr. 13. 21:16
 53/58 anonim ***** válasza:
86%
Simán el tudom képzelni, hogy a nyüzsgésből menekültek a csendesebb vidékre. Néha nekem is eszembe jut, hogy kivonuljak, de ezer szállal kötődök a városhoz, nehezebb lenne dolgoznom is, jogsim nincs, csak néha semmi kedvem az emberekhez. Ráadásul panelben élek, aminek a legnagyobb hátránya, hogy vannak nemfizető, eladósodó lakók, és egy nagyobb, az egész házat érintő felújítás csak nyögvenyelősen megy, ha megy egyáltalán, saját házban meg csak azon múlik, hogy van-e elég pénzem.
2023. ápr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
90%
Nem aszociálisak vagyunk, te vagy egy tipikus falusi zaklató birka.
2023. ápr. 14. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
92%
ez nem vidéki vagy városi dolog. Társasházban lakom vannak kedves normális lakók és van egy eszméletlen debil család a lépcsőházban.
2023. ápr. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
83%
Az a durva hogy észre sem veszi hogy ő a hülye a történetben
2023. ápr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
76%
Tudálèkos kis majom.
2023. ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
85%

#40


Nekem a bolond szomszédom - kis túlzással persze - még azt is megszámolja, hogy hány szál gaz van a kertemben! Olyan is volt, hogy azt mondta, hogy minek nyírom a füvet, még nőhetett volna pár centit! Ha meg picit nagyobb, az a baja! (amúgy rendszeresen nyírva van, sose hagyom túl nagyra nőni). Amikor a kerítésünket csinálták, egy kb. 80 méteres szakaszon azt vélte felfedezni, hogy az egyik oszlop 2(!) centivel arrébb van, mint a többi! Biztos látta :) Tényleg hihetetlen, hogy egyesek mikkel nem képesek foglalkozni unalmukban meg mikbe nem kötnek bele!

2023. ápr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!