Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jóban vagytok a szomszéddal,...

Jóban vagytok a szomszéddal, beszélgettek? Nem furcsa, ha vidéken még csak köszönni sem szokott két szomszéd?

Figyelt kérdés

Olyan egy éve egy 30-40 körüli pár költözött a szomszédunkba. Azóta lett egy kisbabájuk. Mióta itt vannak, egy normálisabb eszmecserét sem váltottunk. Ami amúgy nem zavar, nekem nincs rá igényem, csak olyan furcsa, hogy itt mindenki köszön mindenkinek, néha beszélget is, ezek meg megmukkani alig tudnak, köszönni is csak akkor köszönnek, ha te kezdeményezel. Rosszabb esetben ha meglátnak valakit, elfutnak a hátsó kertbe, azt színlelve, hogy ott van dolguk.

Tudom, hogy nem haragszanak, mert nem csak velem, hanem mindenkivel ezt csinálják, csak furcsa számomra. Nem lehet valami problémájuk, hogy ennyire kerülik az embereket?

(Én sem vagyok beszédes, sőt, a köszönés is megerőltető nekem, de illemből megteszem.)


2023. ápr. 13. 08:38
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
77%

Engem is úgy neveltek, de aztán nagy lettem, és lehettem az, aki akarok lenni, nem kell mindent anyuciékra kenni.


Múltkor a liftnél találkoztam valakivel, fogalmam sincs, hanyadikon lakik, de nem köszönt. Én se neki. És paradox módon az jutott eszembe, ez egy jófej csávó.

2023. ápr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem beteges, hogy ennyit kattogsz rajtuk, és részletesen számon tartod, hogy mikor melyik részén sepregettek a teleknek (?). Beszélgess/köszöngess a többi szomszédnak, őket meg sz.rd le, oszt’ jónapot.
2023. ápr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
82%

"Szerintem beteges, hogy ennyit kattogsz rajtuk, és részletesen számon tartod, hogy mikor melyik részén sepregettek a teleknek (?)."


Igen, úgy tűnik, joggal kerülik a haverkodást, ha a semmivel is azt váltják ki, hogy naplót írnak róluk.

2023. ápr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
15%
Bunkók és ennyi. Panelba valók.
2023. ápr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 A kérdező kommentje:

“Engem is úgy neveltek, de aztán nagy lettem, és lehettem az, aki akarok lenni, nem kell mindent anyuciékra kenni.


Múltkor a liftnél találkoztam valakivel, fogalmam sincs, hanyadikon lakik, de nem köszönt. Én se neki. És paradox módon az jutott eszembe, ez egy jófej csávó.“


Én nem azért gondolom ezt, mert így neveltek, hanem mert így neveltek, és EZT LÁTOM HELYESNEK. Egyetértek a neveléssel, nem pedig az agymosás miatt.


Valószínűleg azért gondolod jófejnek, mert te is olyan vagy, de a legtöbb ember elgondolkozna rajta, hogy minden rendben-e vele, amiért köszönni se tud.

2023. ápr. 13. 15:18
 36/58 A kérdező kommentje:

Igen, úgy tűnik, joggal kerülik a haverkodást, ha a semmivel is azt váltják ki, hogy naplót írnak róluk.

ma 12:06


Ezt pont nem a normális viselkedésükkel váltják ki. XD Hanem mert úgy viselkednek, mint akiket nem szocializáltak.

2023. ápr. 13. 15:19
 37/58 A kérdező kommentje:
2023. ápr. 13. 15:23
 38/58 anonim ***** válasza:
74%

A kérdezés megnyitja a kommunikációt. Én nem akarok emberekkel kommunikálni. Nem vagyok antiszoc, de ez nem jelenti azt, hogy minden ember érdekel.


Nem köszönünk a metrón sem, mert fura lenne. Szerintem fura köszönni, ha amúgy nem akarsz a másiktól semmit. Ha elkérnéd a gereblyéjét vagy a franc tudja mit, akkor oké. De csak köszönni, hogy mondjuk egymásnak, hogy csá? Ez annyira... needy. Erre nem tudok egy db magyar szót, inkább olyan érzés, hogy "itt vagyok, nézz rám, nyugtázd, hogy létezem".

2023. ápr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
80%

Nekem az a fura hogy faluban a vadidegen is köszön.

Ha köszönnek akkor viszonzom, de amúgy nem köszönök előre. Idegeneknek minek köszönjek az utcán?


Nem fogom menekülőre ha meglátnak, de szívesebben vagyok kint az udvaron ha szomszéd nincs a közelben. Ha ők is kint vannak, akkor általában lesnek mint a birkák. Kíváncsiak hogy mit csinálok. Odajönnek a közelembe, a nyakukat nyújtogatják mint valami zsiráf és bámulnak. Legszívesebben pofán vágnám őket.

Látszik rajtuk hogy nekik ez normális viselkedés, nem gondolják hogy zavaró lehet a másik embernek. Lehet te is ilyen kíváncsi/lesős vagy, csak nem veszed észre magadon, és azért kerül inkább a szomszéd.

2023. ápr. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
82%
Egyik vidéki barátnőm szokott ilyeneket mesélni, hogy az öregasszonyok miket összeraknak fejben; ha valaki elmegy bicajozni vagy máskor locsolja a virágokat, az biztos csalja a házastársát. Egy pokol lehet ott élni, hogy minden fingodat kielemzik.
2023. ápr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!