Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Erdélyiek! Miért ne költözhetn...

Erdélyiek! Miért ne költözhetne vki az anyaországból Erdélybe, v. a Partiumba hozzátok? (Ennyire nem ajánljátok mint ami néhány kiírás alatt ezen az oldalon olvasható?) Egyik tábor olyasmiket ír, h. már megközelítette Magyarországot, másik szerint...

Figyelt kérdés

Másik csapatba tartozók szerint dehogy közelítette meg az oláh nyelvet beszélő ország az anyaországot, hisz még mindig elképesztő a kivándorlás Itáliába, meg Németországba!


Utóbbiak szerint nem egészen igaz az, hogy kezdenek egyforma bérek lenni, és állítólag a házak árai is durván sokkal magasabbak a standard fizetésekhez képest.

Sőt, ha magyarul beszélsz, és ezt ők (előbb-utóbb, de inkább előbb) megtudják, talán még jól le is néznek! Remek... Nincs egy közömbös oláh sem a szomszédunkban?


Mi a tényleges helyzet most 2023-ban?



2023. ápr. 17. 22:40
1 2
 11/14 anonim válasza:
Nem tudom, én am Csíkszereda környékén élek.(3as vagyok) És itt nincs baj a románokkal. S nyelvtudás nélkül biztos lehet élni, de akkor egy normális munkahelyed nincs, mivel romániában a minimum hogy tudsz románul. Ez van. Akinek van esze az meg tud élni, a Brassói kolléga élő példa rá itt is. Aki meg hülye az élethez az megy nyugatra, mondjuk nem is olyan nagy kár. De az biztos, ha ellenszenves vagy velük szembe ők is azok lesznek s csak a rossz oldalukat fogod látni. Én pl Costineşti-en is (tenger mellett) jól elkaptam a közös hangot a románokkal, senki le se szarta hogy székely vagyok, pedig még töröm a nyelvet rendesen. Lényeg az hogy itt szeretni kell, és el kell tenni azt hogy "eRdéLY MaGyAr FöLd" és az oláh megnevezéseket, és az embert kell látni mindenkiben. Persze ahogy mondtam, tényleg mindenkiben nem lehet megkapni, de azokat el kell engedni.
2023. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Es mondd csak #11 hol melozol?

#6 vagyok, volt Csiki lakos. Es igaz, en roman tudassal jol kerestem. De sokan, tul sokan keresnek 2000-2500 kozott. Ami elegge halvany.

Igen, sokan epret szedni mennek, de szinten sokan szakkepzettek.

2023. ápr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, ez már a sokadik ilyen kérdésed. Ha ennyire szeretnéd, miért nem vágsz bele, és költözöl Nagyváradra, Kolozsvárra vagy Marosvásárhelyre?
2023. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Olvastam ilyeneket én is, de azt nem tudtam, hogy én nem írhatok ki újabbat.
2023. máj. 1. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!