Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek miért van annyi...

Szerintetek miért van annyi konfliktus a társasházakban?

Figyelt kérdés
A konfliktust nem úgy kell megelőzni, hogy valaki némán ül a sarokban. A kártérítésre meg a másik ember meghallgatására kellene nyitottabbnak lenni. Elgondolkozni és nem megsértődni azon, ha valaki azt mondja, hogy idiótaságot csináltál.
2023. ápr. 28. 12:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Miattad, és a hozzád hasonlók miatt.
2023. ápr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Valószínű azért, mert minden lakásban más korú, családi állapotú, életvitelű, illetve más IQ, EQ szinttel rendelkező személyek laknak és nem feltétlenül tűrik el mások szokásait, zajait stb.


De ha viszonylag hasonló lakók költöznek be mindegyik lakásba akkor simán megvan mindenki és nincs balhé, ha van is valami akkor nyugiba megbeszélik. Sőt nálunk még közös grillezés, főzés is szokott lenni.

Igaz 14 lakásos a társasházunk és sajnos nagyin ritka az ilyen már.

2023. ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
Fogalmam sincs, miről beszélsz.
2023. ápr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Mert az emberek többségében 0 az empátia. Ő maga szarik az együttélés szabályaira, de a másikat élesen bírálja ugyanezért.
2023. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert képtelenség, hogy ennyi ember egy házban mind alkalmazkodni tudjon mindenkihez. Ez egyszerűen esélytelen. Hogy miért? Mert nem vagyunk egyformák.
2023. ápr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#3 : Ez az értelmi képesség vagy az élettapasztalat hiányát jelenti?
2023. ápr. 28. 13:11
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a szabályozás és retorziók hiányát tenném főleg felelőssé. Persze az emberi hülyeség is bennevan nagyban, de azt jobb országokban kordában tartják megfelelő szabályokkal!

Szóval itt az országban sok esetben már ki se jön a rendőr, vagy ha kijön, lerázzák az embereket hogy nem tudnak mit tenni amíg vér nem folyik! Bármekkora erőszakos közveszélyes baromról van szó, nagyon ritka hogy bevigyék, mert ilyenné tették a vezetők a jogi környezetet, és hát a börtönök is rég fullon vannak.

Csendháborítás a másik amivel nehéz jól kezdeni bármit is, sok esetben van a birtokvédelem de ott ha meg is nyered a pereskedést, hogyan tartatod be?

És hát rengeteg a másokra sz*ró öntörvényű bunkó is, sokan pontosan azért bátorodnak fel mert ez az ország nekik kedvez, ők jutnak előre és senki és semmi nem gátolja meg őket, semmi retorzió sőt kifejezetten divatos és eredményes így élni mostanra nálunk...

Nem csoda hogy egyre több a konfliktus és balhé, élhetetlen környezet, illetve szép lassan az önbíráskodások is kezdenek fokozódni úgy látom.

2023. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézed az állatvilágot, pár halfajt meg rovart kivéve sehol nincsenek ennyire egymás hegyén-hátán, mint az emberek.

Az emberek is tudtak egymás mellett élni, amíg egy-egy családnak, falkának, törzsnek, hívd, ahogy tetszik, volt egy közös tere, ahol élték az életüket, és emellett a hatalmas földterület, amin gazdálkodtak, ahonnan az élelmüket szerezték, és ami elválasztotta őket a másik családtól/törzstől.

Az, hogy nyolcmilliárdan vagyunk, nem normális, és nem természetes. Magyarországhoz hasonló területtel rendelkező országokban 5-6 millió fő él, mi meg sírunk és pánikkolunk, hogy már _csak_ 9 millióan vagyunk. A tanyavilág, ami a legtermészetesebb életmód, háttérbe szorul, a falvak elnéptelenednek, a legtöbb városban szerintem sokkal többen élnek, mint amennyiről az állam tud, és, ha megnézed, hogy mekkora Budapest a térképen az ország többi részéhez viszonyítva, akkor sokkoló, hogy ezen a kis folton koncentrálódik a lakosság 20%-a. Ha a turistákat, a cserediákokat, a nem bejelentett albérlőket meg az agglóból ingázókat is beleszámoljuk, simán felugrik ez a szám 2.5 millió főre, de szezonban, pl. a Sziget-fesztivál idején megkockáztatom a 3 milliót.

Egyszerűen nem normális, hogy ennyien élünk egymás hegyén-hátán élünk. Nem normális, hogy nem tudsz félrevonulni, egyedül lenni. Nem normális, hogy a lakótársam, meg a szomszéd hallja, ha szarok, meg hallja az összes telefonbeszélgetésem. Épp az előbb mostam fel a nappaliban, és futottam be a szobába, mert hallottam, hogy rezeg a telefon, de nem az enyém rezgett... Valamelyik szomszéd telefonját hallottam meg. Ők az őrületbe tudnak kergetni azzal, hogy pacalt, májat, meg belsőségeket főznek, cserébe ők kivannak attól, hogy tőlem meg gomba- és halszag árad hetente kétszer. Nem kellene, hogy érezzük egymás fősztjét. Az sem kellene, hogy csak úgy tudjunk megélni a lakótársammal, hogy egy kis lyukat bérlünk, és folyamatosan alkalmazkodnunk kell a másik beosztásához, szokásaihoz, sosem lehetünk igazán felszabadultak itthon, én pl. sokkal jobban is érzem magam, ha kinn vagyok a városban, vagy az erdőben, és csak akkor megyek haza, ha a fizikai szükségleteim kell ellátni (főzni kell, mosni kell, fürdeni kell, aludni kell).

Tegyük fel, van egy család, aki hangosan szeret élni, mindent is ünnepelnek, szeretnek énekelni, táncolni, esténként sokáig beszélgetni. Mellettük él egy másik család, akik csöndben elvannak maguknak, de cserébe minden felnőtt dohányzik, büdös ételeket főznek, és három kutyát tartanak kedvtelésből. A két család baromi jól eléldegélne egymás mellett, ha a tanyáikat 600 méter választja el egymástól, de pokollá teszik egymás életét, ha egy panelban szomszédok.

Eleve, ki tervezte amúgy ezeket a lakásokat, miért hallom, ahogy visít a csecsemő a szomszdban, miért hallom, ahogy csörög egy telefon, vagy szexelnek éjjel? Semmi közöm hozzá, nem akarom hallgatni, és szomorú, hogy tudom, hogy ők ugyanúgy hallgatják, mikor telefonálok, vagy fosok a wc-n.

2023. ápr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Majmok bolygója 3.0!
2023. ápr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egyre több az önző kretén, így több a konfliktus is.

Pl.

"A kutya ugasson csak az a dóga" igen egész nap bezárva egy lakásba egyedül mit csinálna szegény pára-de ugye kutya az kell mer'cuki csak hát idő nincs rá, de nem baj kell.


Gyerek óbégat fel-le szaladgál amint megébred. Hát mit csináljon, gyerek nem lehet megnevelni-ja vagy nem akarják inkább mivel helyette nyomják a telót a szülők meg minden sz*ral el vannak foglalva, addig csak Pistike játszon amit akar.


Bulizósék minden hétköznap-mert neki ez jár. Nem mennének be egy krimóba vagy bárba, nem nekik otthon kell kocsmát nyitni és mindenki kussoljon amúgy, mert nehogy már ne tudja magát jól érezni ő meg a haveri kör. Ja, hogy másnap munka van a többi lakónak, mivel szerda éjjel van? Ugyan már... kit érdekel, egyszer élünk buli van.


Este 10-kor karnist felfúró. "Olyan ferdén áll az a függöny, megigazítom"- ja este 10 van? Leszal*rom, NEKEM most kell.


Ezért... mert mindig csak az ÉN meg a NEKEM. Nem tudnak emberek közösségben élni.

2023. ápr. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!