Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha a cigánysággal tényleg...

Ha a cigánysággal tényleg probléma van vidéken, akkor miért van az, hogy én a tanyánmon, a környező cigányok viszonylag csendesek, viszont a két erdővel mellettem lévő magyar zászlót lengető magyarok állandóan ordibálnak veszekednek és verekszenek?

Figyelt kérdés

Most akkor ez egy hazugság, hogy a cigányok csinálják a legtöbb erőszakos balhét, vagy én fogtam ki ezt a fura szituációt?


egy éve vettem ezt a tanyát, nagyon jól is éreztem magam, még nemrégiben ideköltözött ez a magyar család. Igazából családnak se nevezném mert egy férfi egy nő és egy testvér vagy rokon vagy a fene tudja milyen másik férfi tag. Mióta ezek itt vannak a környéken, azóta állandóan örjöngenek, általában a nő kezdi piszkálni a férfit, üvöltözik, de úgy hogy az vízhangzik és hallatszódik az erdőn keresztül idáig….. A cigányoktól eddig csak max zenét, mulatást hallottam, igaz ők is messze vannak, de ilyet soha nem hallottam meg. Jó az igaz hogy a cigányok pl. szeretnek fát lopni, de eddig problémát nem okoztak és a környékbeliek hez nem törnek be. Én nem vagyok cigánygyűlölő, de cigány szerető sem, egyszerű ember vagyok, aki nyugalomra vágyott. Eddig meg is kaptam, úgy látszik mostantól nem lesz részem benne.


2023. máj. 7. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
"akkor miért van az" mert a világ nem fekete és fehér, és ezt egy felnőtt embernek tudni illene.
2023. máj. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%

Hagyjuk már ezt..ez a rasszizmus szerintem már a 90-es években kiment a divatból. De úgyis lesz valami szerencsétlen aki ide írja “gyere el Borsodba” meg még mindig kopaszra vágja a fejét..fekete dzseki stb. K..ra lejárt lemez..


Mindenki tudja hogy normális romák is vannak..legalábbis felénk nincs ilyen hogy na ez cigány, és ezért kéne b..tatni. A gyerekeket sem erre tanítjuk.

2023. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Mert Németországban egy echte német is tud f*szkalap lenni, ahogy itthon egy magyar is.
2023. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

"Mindenki tudja hogy normális romák is vannak"


jó vicc

2023. máj. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Milyen jó füle van annak, aki 2 erdőn át hallja, hogyan piszkálja a nő a férfit. Szerintem jelentkezz Rekordok könyvébe. A Münchausen kategóriánál.
2023. máj. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Honnan tudod hogy magyarok? Vannak szőke, kék szemű fehér bőrű cigányok is. Nem tudod bőrszín alapján megállapítani.


Amúgy meg senki se mondta hogy a magyar jobb. Cigu városból magyar faluba költöztem. A cigu szomszéd problémás volt, tipikus cigány. A sz4ros gatyáját is átdobálta, romlott csülöt, mindent... A mániája volt a dobálás.

A magyar szomszédom rosszabb mint 100 cigány. Átjárkált a kertembe, mert ő 20 éve itt lakik és neki alanyi jogon kijár ez. Az én kertem az övé, mert amíg lakatlan volt a ház ő itt tartotta az állatait stb stb.. Pár feljelentés és kb 3 év kellett, mire rendet tanult.

2023. máj. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Én meg oroszlánt tartok otthon és nem értem, miért mondják, hogy az oroszlántól félni kell, mert még egyszer sem evett meg. Bezzeg a szomszédot megharapta a kutyája pedig az az ember legjobb barátja. Na bumm.
2023. máj. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

A kulturálatlan viselkedés marhára nem bőrszín kérdése, hanem szociális háttéré. A szegénységgel, rossz szociális háttérrel és (szociokulturális értelemben) mérgező környezettel együtt jár egyfajta negatív viselkedési mintázat. Azért kötik ezt sokan a cigánysághoz, mert többségében a cigányokat érintik ezek a problémák, ők élnek a társadalom peremén, így ezek a viselkedésminták náluk elég gyakran megfigyelhető. Egyáltalán nem azért, mert a "vérükben van" vagy a "génjeikben hordozzák", hanem mert így alakultak a körülmények. Ha a cigány gyerek azt látja, hogy hiába igyekszik, hiába tanul, sehol nem kap munkát, mert már eleve a rasszjegyei alapján elhajtják mindenhonnan, akkor előbb-utóbb azonosulni fog a "cigánysorssal" és elmegy lopni. Aztán szépen megállapíthatjuk, hogy a cigányok lopnak.


Azt gondolom, hogy ha van probléma a cigánysággal, annak a fenntartásában kicsit mind hibásak vagyunk. És ez nem valamiféle libsi mentegetése a helyzetnek, hanem egyszerűen tapasztalat. Ahol a cigányokat emberszámba veszik és kapnak rendes munkát, látnak egy pozitív mintát, hogy így is lehet élni, ott nincs semmi probléma. Ahol meg elzavarják a cigány jelentkezőt mindenhonnan azért, mert "biztos lopni fog", ott ez egy önfenntartó spirál...

2023. máj. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Hát én vendéglátásban dolgozom vidéken. Vannak bunkók meg idióták mindenféle emberekből. De amikor az ilyen családok bejönnek 10-en akkor ember legyen a talpán aki kezelni tudja őket (főleg ha egyedül vagy ők meg túlerőben). És azok a fajták akikről a rosszakat mondják, na azok vannak sajnos többen nem a jó fej, barátságos cigányok ( mert ilyen is van!). De azok akik köpködnek, kajával dobálóznak, üvöltöznek, kötekednek sokkal nagyobb többségben vannak a normálisakhoz képest. Pedig ugyanúgy vannak kezelve mint mindenki más, kedvesen, becsületesen ki vannak szolgálva mint a többi vendég. Jaa csak, hogy még téged tenkintenek könnyű prédának ha kedves vagy. Többet árt mint használ. Konkrétan leuralnak mindenkit, akivel szembe találják magukat.

Szerintem pont, hogy nem szabad hagyni hogy így viselkedjenek, a vége persze mindig ugyanaz lesz. Vita, fenyegetőzés, ajtócsapkodás, a *rák kieszi a beled* meg hasonlók.

Kedvencem: kisfiúnak kiviszem az italt megköszöni. Mire az apja odaszól neki: "Dikk ne legyél már ilyen jó gyerek te!"

A mai napig utálom a rasszistákat, de az eddigi tapasztalataim alapján sajnos valahol értem őket is.

2023. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudod, van az a mondás, hogy a kivétel erősíti a szabályt...
2023. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!