Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen kategoriaban kerdezzem...

Milyen kategoriaban kerdezzem meg,hogy "Mik azok a kozugyek es milyen eltiltasok vannak?"

Figyelt kérdés

Manapsag nagyon dobaloznak ezzel,de valojaban mik is azok a kozugyek?

Kivigyem a szemetet,mert kulonben budos lesz a lepcsohazban? Az kozugy?


2023. máj. 10. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a "Politika" rovat "Törvények, jog" alrovatba tartozna.


Nem, a közügy nem ezt jelenti. Közügy a választásokon, népszavazásokon való részvételt jelenti. Aki a közügyektől el van tiltva, nem élhet választójogával és nem jelöltetheti magát a választásra.

2023. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
" választásokon, népszavazásokon való részvétel" es egy olyan embernek aki mondjuk megolt egy masikat vagy kirabolt egy kisboltot ez megis mennyire lesz elrettentes? Szerintem csk egy plusz felesleges sor a birosagi hatarozatban
2023. máj. 10. 13:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem gyilkosoknak elrettentő. De például egy polgármesternek vagy valamilyen politikusnak akinek valami korrupció, csalás, közirathamisítás vagy tények elferdítése motoszkál a fejében elég elrettentő lehet. Ugyanis ha lebukik és eltiltják a közügyektől elveszik a szavazójogát, és hogy választható legyen.
2023. máj. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát én tobbntire a cigany bemaszott a kertbe es lopott cikkeknell olvastam errol. Ezert is fogalmazodott meg a fejemben a sok kerdojel
2023. máj. 10. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, de ha jobban belegondolunk mi is történik értheted miért fontos. Az állampolgár egyik legfontosabb joga az, hogy beleszólhat a közügyekbe. Az, hogy elődeink kiharcolták az általános szavazójogot, és kiválaszthatod mit látsz merre tartson az ország vagy a településed a jövőben. Így vagy tagja a társadalomnak, épp ugyanannyit ér a szavazatot mint bárki másnak. Ezt megvonni egy embertől elég durva dolog. Én tudom sok mindenki amúgyis leszarja, de a törvény előtt ez nagyon súlyos büntetés.

Persze igazad van a besurranó tolvajt nem fogja elrettenteni.

2023. máj. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!