Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vagy "magány, egyedüllét"...

Vagy "magány, egyedüllét" kategória. Van még itt valaki, akit érdekel a co-housing - közösségi együttlakás?

Figyelt kérdés

#co-housing #közösségi együttlakás
2021. júl. 15. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Kizárólag egyféle módon érdekelne! Ha 2 nővel élnék együtt.
2021. júl. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Megkérdezhetem, hogy ez pontosan mit takar?
2021. júl. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2

Persze. Vagy egy nagyobb házban külön szobában laknak együtt emberek, akik úgymond idegenek (eleinte), vagy egy nagy házban laknak külön lakásokban, mégis úgymond együtt. Mindkét esetben vannak közös programok, ezek lehetnek társasozás, beszélgetés, kerti grillparti, tenisz, csocsó, stb.

2021. júl. 15. 20:00
 4/7 A kérdező kommentje:

1

Mi akadályoz meg benne? Tedd meg! Ne is kettővel, inkább hárommal, néggyel! De aztán bírjad szusszal ám! *kacsintós szmájli*

2021. júl. 15. 20:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Az 1-es vagyok! Itt nem a "szusszról" van szó! Hiába pontoztak le.

Egyszerűen csak nem laknék együtt másik férfiakkal.


Ha többen vagyunk férfiak, nők vegyesen, ott előbb-utóbb beindul a rivalizálás, az ármánykodás, a hormonok.


Egyébként 2 dolog akadályoz meg ebben.

Az egyik, hogy van lakásom, így egyedül is meg tudom oldani a lakhatásom. A másik, hogy ha ilyen helyzetbe is kerülnék, és 2-3-4 nő össze akarna költözni, nem valószínű, hogy kellene nekik egy szem férfi a házba. Inkább akkor csak nők költöznének össze, férfi nélkül.

2021. júl. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezek működő dolgok. Itt korrigálom is magam (3-as): "Vagy egy nagyobb házban külön szobában laknak együtt emberek" inkább "Vagy egy nagyobb lakásban külön szobában laknak együtt emberek" stb.


Sokaknak nem felel meg a "lakáson belül szobák" megoldás, azok választják a "házon belül lakás" megoldást. Na meg pénz függvénye is.


Külföldön sok ilyen van.


Én személy szerint nem szeretnék olyan lenni, mint az a néni, akit hazakísértem ma. 88 éves és olyan magányos, mint a kisujjam. Kutya nem néz rá, kutya nem foglalkozik vele. Senkit nem érdekel.

2021. júl. 15. 22:13
 7/7 A kérdező kommentje:

Itt egy angol nyelvű videó, de lehet, hogy magyar nyelvű is van:

https://www.youtube.com/watch?v=HdFncSzm4po

2021. júl. 15. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!