Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nem tiltják meg az...

Miért nem tiltják meg az olyan átalakításokat, amik a régi lakásokban nem megoldhatóak?

Figyelt kérdés
Kicsit azt látom a 40-50 éves panelek esetén, mint amikor a falusi rallys gyerek megépíti első igazi versenyautóját: egy Volkswagen Golf I felhasználásával. A panelekben nem lehet mindent megvalósítani, régiek és elavultak. Aki ezt el tudja fogadni, lakjon bennük egészséggel, de az állandó gagyizást nem tudom megérteni.
2023. máj. 17. 05:22
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:
#2 : A lista nagyon hosszú. Kezdjük a klímákkal. Dől le körülötte a vakolat.
2023. máj. 17. 07:23
 12/55 anonim ***** válasza:
72%
Én mondjuk 2-300 éve épült gangos házakba nem költöznék, ami minden villamos elhaladásnál megremeg, és omladozik a vakolata 😐 amúgy ezeknél a panel felújításoknál, ha falakat piszkálnak meg, kell statikusi engedély nem? Nekem mindegy, ki mire költi a pénzét. Amíg egy 70-80 nmes Budai panelt megkapsz 60-70 millióért, addig ugyanebből a pénzből 30 nmes ujépítésűt tudsz venni. Gondolom ezért költenek inkább panelekre 🙂
2023. máj. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
33%

14:

60-70 millióért pl. a XX. kerület mediterrán lakóparkban kapok egy ekkora, 2000-es évek végén épült lakást, ami milliószor jobb környék, mint az óbudai lakótelep, persze nem mondhatod akkor el, hogy "budai oldalon" laksz.

2023. máj. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, most mondjam az, hogy én egy műemléképületben dolgozom, amit még 1740-es években építettek, majd 1906-ban átalakítottak és még ebben az épületben is van 4 klíma? Na, erre most mit lépsz?
2023. máj. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
63%
#15 nekem mindegy ki hol lakik,meg az is, hogy ki mire költi a pénzét. Gondolom ezeknél az átalakításoknál engedélyek szükségesek, csak úgy senki nem verhet ki egy falat :D nézegetek időnként hirdeteseket, és azért megdöbbentő, hogy pl egy Római-parti masfelszobas panelért annyit elkernek, mint anyámék Fejér megyei, jó helyen lévő, 25 éves családi házáért :D
2023. máj. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű. Sok embernek nincs pénze arra, hogy normális (tégla) lakásba költözzön, mert az a panel árának duplája. Arra viszont telik, hogy a panellakást élhetőbbé tegye, felújítsa, csinosítgassa - szerintem ez az igény érthető és méltányolható. Az más kérdés, hogy mennyire van értelme teljesen átalakítani egy ilyen lakást méregdrágán, de ez legyen a tulajdonos döntése.

A gond akkor van, amikor valaki az átalakítással a ház állékonyságát veszélyezteti (pl. főtartó falat vesz ki) vagy a többi lakó sérelmére valósít meg fejlesztést (pl. más ablakpárkányára csöpög a klíma kondenzvize).

Amíg a fejlesztés a lakáson belül történik és ez nem veszélyezteti a ház állékonyságát, addig senkinek semmi köze hozzá. Ha közös részeket (is) érint és azokban kár keletkezik, az illető kötelezhető az eredeti állapot helyreállítására. Az viszont nehéz kérdés, hogy mihez kell engedély vagy legalább a többi lakó beleegyezése. Az tuti, hogy ha én ilyet csinálnék, hogy kivetetek egy falat, akkor minimum egy statikussal megvizsgáltatnám és kérnék egy szakvéleményt arról, hogy nem keletkezhet kár az épületben.

2023. máj. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:
#13 : Valószínűleg azért csak csak ki lehet bírni. Kicsit edzeni kellene!
2023. máj. 17. 17:15
 18/55 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező, az egyetlen, aki undorítóan nyilvánult itt meg, az te vagy.

Ráadásul brutális módon zaklatsz privátban másokat. Vigyázni neked kellene, mert még majd tiltják a profilod.


Jó, én elhiszem, hogy számodra szörnyű hely a világ attól, hogy a panellakásban lakók klímát szereltetnek, és hogy ez neked fizikai fájdalmat okoz. De erre nem az átalakítások betiltása az orvosság, hanem... Tudod, igazi orvosság. ;)

2023. máj. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
100%

14:

A Sopron belvárosában lévő barokk korban épült lakóházakban is vannak klímák, csak ugye az utcafronton nem lehetnek, ezért onnan nem látni.


A panellakás esetében meg nem az a gond, amit kérdező előad, hogy nem lenne ésszerű klímát telepíteni, csak ugye ezek 90%-ban szabálytalanul vannak beépítve, mert pl. nincs elvezetve a kondenzvíz, nincs felújítva az elektromos hálózat.


15:

Sőt, egy Budapest belvárosában lévő garzon árából 10 házat is megvehetsz egy borsodi zsákfaluban. Meg van ahol ingyen telket kapsz az önkormányzattól, ha hajlandó vagy építkezni és odaköltözni. Az ingatlan értékének 3 legfontosabb tényezője a lokáció, a lokáció és a lokáció.

2023. máj. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
84%

Nálad valami nagyon nincs rendben. "Most, hogy végre megjött az eszed és töröltetted a trágár személyeskedést már csak bocsánatot kell kérned tőlem. Így nem szólok a szüleidnek, hogy mekkora sz.r alak felnevelésére költöttek pénzt.

Nyugodtan másold ahova akarod, akkor is egy provokatív büdös g.ci vagy! Apádnak kalapáccsal kellett volna otthon szájon vágnia téged nevelés gyanánt!"

2023. máj. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!