Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestiek, ti is félelemmel...

Budapestiek, ti is félelemmel és gyomorgörccsel léptek ki az utcára az egyre rosszabb biztonsági helyzet miatt?

Figyelt kérdés

Egyre több az ijesztő, kéregető, kötözködő, lepukkant ember mindenfelé, még ott is ahol régen biztonságosnak tűnt, most a válság pláne betesz mindennek szó szerint...

Én se vagyok egy erősfizikumú, vagy nagydarab ember (ilyenkor irigylem őket, talán nekik nem kell rettegniük), kis túlzással naponta betalálnak, pedig nem a rossznak mondott részén élek a városnak.

Sorstársak mik a túlélési technikáitok?


2023. máj. 27. 13:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ugyanis nincs mitől félni, ahogy eddig sem volt. Mondom ezt úgy, hogy lány vagyok, es a pesti belvárosban lakom. Ne a metropolból tájékozódj.
2023. máj. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó a közbiztonság Budapesten.
2023. máj. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok Budapesti, bár régen voltunk Budapesten iskolával pár éve.

Az igazság az, hogy én nagyon nem bírom a kéregetést, olyan érzésem lesz tőle, hogy ha "Nem adok" akkor én leszek a rossz.


Képzeljünk el egy helyzetet, mintha Budapesti lennék. Kimegyek valamerre, kiszámítom a Buszjegyek árát, és jönnek a kéregetők, azt mondom, oké. Megyek tovább.


Képzeljük el azt, hogy valakivel éppen találkozni akarok, vagy valakivel éppen beszélni készülök, és pont akkor jön egy kéregető. Problémás helyzet.


Én megértem, hogy rossz a helyzete, és sajnálom is, de mivel nagyon zárkózott vagyok, és már volt rá példa, hogy megpróbáltak manipulálni a kéregetők, így egyszerűen idegenekben nem tudok megbízni.


Szóval, a válaszom, nincs bennem félelem, kellemetlen érzés ugyanakkor van.

2023. máj. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt szoktam mondani, hogy nem tudok segíteni sajnos. Ha idegesebb vagyok és jó állapotú és fiatal a kéregető, akkor azt, hogy munkára esetleg nem gondolt?
2023. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért pont Budapestre van kihegyezve a kérdés. Ha közbiztonság, akkor sok esetben bizonyos típusú falvak sokkal inkább veszélyesek tudnak lenni. Pesten a nagy számok törvénye alapján történnek azért para dolgok, de közel sem annyira veszélyes város, sőt.

Viszont az nekem is feltűnt hogy több lett a lecsúszott, zakkant, kolduló és utcán élő ember. Mindezt úgy hogy már nem pesten élek, szerintem ez inkább országos szinten zajlik. Viszont ők nem veszélyesek, egészen más probléma van velük.

2023. máj. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Félni nem szoktam, de nekem is feltűnt, hogy több a kéregető, hajléktalan, alkoholista stb ember, a mi környékünkön is, ahogy a metrótól megyek hazafele (kb 5 perc séta), már több helyre is beköltöztek a hajléktalanok.

Félni nem félek, de kevesebb kedvem van így utcára menni, hogy mindenhol ezt látom.

2023. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
#16: ja, csak tök felesleges ezt Budapestre kihegyezni. Pécsett is sokkal több az ilyen.
2023. máj. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Igen, engem már kétszer le is szúrtak, de szerencsére már jobban vagyok.
2023. máj. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Erzsébeten vannak érdekes alakok, akiktől már nem mindig érzem magam biztonságban, de a belváros teljesen okés.
2023. máj. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!