Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédnak áll feljebb...

A szomszédnak áll feljebb hogy szóltunk a kutyája miatt. Normális?

Figyelt kérdés
Tegnap megelégeltük a több héten vagy hónapon át tartó ugatását a kutyájuknak és "mertünk" szólni hogy valamit jó lenne kezdeni ezzel a kutyával, mert kb minden hajnalban ugat mint az őrült. És úgy kell elképzelni hogy pl 3-4 napja este 11-től hajnal 3-ig ugatott. Erre már ma húzza a száját, elfordítja a fejét, stb. Komolyan, normális az ilyen ember? És ők elméletileg nem hallják ezt az ugatást, nem tudom hogy hogyan, mert ott ugat az ablakjuk alatt kb, de ezt állítja hogy nem hallják. Idősebb 70+-os házaspár, de akkor sem hiszem ezt el. Márpediglen ha továbbra sem hajlandóak valamit kezdeni a kutyájukkal, még tovább fogjuk vinni ezt a dolgot mert tényleg nem lehet tőle aludni csak néhanapján mikor valami miatt épp nem ugat. És még neki áll feljebb, ahelyett hogy elnézést kérne a kutyája miatt és megpróbálna tenni ez ellen valamit.
2023. jún. 25. 15:39
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
64%

Mentális betegség a kutyánál? Finoman szólva sem mondanám kézenfekvő következtetésnek. Persze ne zárjuk ki, de...


Megnéztétek amúgy mit ugat a kutya? Csak mert ok nélkül szinte soha nem ugatnak a kutyák.

2023. jún. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

Kert - kutya - ingerek (hiánya)- ugatás.

Nem tudhatod a hátterét annak, hogy miért ugat a kutya!

Lehet, hogy túl kicsi az élettere, - az ún. "kifutója".

Lehet, hogy rágcsáló - vagy egyéb kisállat - család nyüzsög ott a környéken éjjelente és az idegesíti a kutyát. Sokkal élénkebb éjjel a természet, mint amennyire élénknek gondolja a legtöbb ember a bezárt szoba ajtó mögött vélt biztonságból. -Ne felejtsd el, hogy egy kutya alapvető érzékszervei több százszor érzékenyebbek, mint az emberi érzékszervek.


Próbáld meg nem ellenséges vonalon kezelni a helyzetet!

Próbáljátok megtalálni a kutya viselkedésének okát és együtt megkeresni a megoldást arra, hogy mindenki jól jöjjön ki ebből a helyzetből!

-Lehet, hogy csak szimplán ki kell irtani egy kert végébe bevackolt patkány almot.

A legrosszabb amit tehetsz, az agresszív, ellenséges viszonyulás!


Amíg nem próbáltad, ne foglalj erről állást!

2023. jún. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként egy éheztetett kutyának semmi oka átkiabálni az éjszakát


Én is inkább valamilyen rágcsálóra, sünre vagy macskára tippelek. A sün a legjobb, mert az összegömbölyödik, ha időben észreveszi a kutyát, tehát nem mozdul. A kutya meg amíg ott a sün, nem ozdul.. Patthelyzet, a kutya ott ugat a sün feje fölött, aki így nem tud elmenekülni és várja, hogy a kuty aelmenjen. Az meg nem fog elmenni:D

Nálunk sokszor volt ilyen. A megoldás annyi, hogy megfogod a sünit és átteszed a szomszédba, ahol nincs kutya. Vagy megkötöd a kutyát, de az elég gyászos., semmi szükség nincs rá.

2023. jún. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
13%

Sajnos ilyen esetben akkor csillapodik az ugatás, ha a kutya megöregszik vagy megbetegszik, de erre sajnos éveket kell beáldozni. Tapasztalat.


(ha csak a kutyát nézzük)

2023. jún. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
36%
Süni nálunk is gyakori volt, ezenkívül kerítésen átmászó macska, chatelés a többi kutyahaverral több kilométer távolságból, kóbor kutya, aki fel-alá mászkál az utcában, valamint a vehemensebb habitusú kutya, aki nem hagyja szó nélkül a dolgokat, miközben a többiek alszanak. Ilyenekre kell gondolni.
2023. jún. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
A sün az igaz lehet, mert szoktuk is látni. Valószínű hogy a sün itt telepedett le és minden éjszaka átmegy oda? Az szép baleset. :D De nem tudjuk megfogni a sünt, mert éjszaka jön elő. Meg kell akkor várni hogy arrébb teszi a székhelyét süni barátunk...
2023. jún. 25. 22:27
 17/40 anonim ***** válasza:
34%

Jól értem, hogy azon kívül, hogy 6-8 órát bosszankodsz az ágyban fekve, eddig még semmit nem tettél az ügy érdekében?:D

Az lett volna a minimum, hogy odamész megnézni mivan.

Merthogy a sünt fogod szépen a kis kacsóiddal és arrébbrakod. 3 perc munka és nincs több ugatás.

Ha meg a szomszéd kertjében van, akkor szépen becsöngetsz a szomszédhoz és megkéred, hogy dobja át a sünit neked, ahol a kutya már nem tud vele törődni. Igen, az éjszaka közepén.


Ha felmerül eg yprobléma, lehet utánamenni és megoldani meg lehet bosszankodni és a másikat bszogatni vele. Előbbi egyszerűbb és célravezetőbb, utóbbi tovább tart és nem változtat.

2023. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Nem jól érted, mert már szóltunk a szomszédnak hogy ugat a kutyája egész éjszaka. Az ő kertjükben ugat, igen. Meg ez így szépen hangzik az éjszaka közepén hogy becsöngetek hozzá (ki sem jönnek egyébként mert be vannak zárkózva, már volt rá példa), és akkor kijön bamba fejjel ez a 70+ éves ember, és majd megfogja a sünt mikor azt sem tudja épp melyik bolygón van (hát nem egy lángelme egyébként sem). Beengedni meg nem fog.

Még annyit tehetek meg hogy megpróbálom elzárni a sün járatát, de ha a kapun keresztül megy át akkor az is sansztalan.

Én ami tőlünk telhetik azt megteszem és megtettem, még azt lehetne csinálni hogy kihívom rájuk a jegyzőt de az meg már nagyon proli szerintem, akkora harag lenne amit meg már nem akarok.

2023. jún. 26. 07:51
 19/40 anonim ***** válasza:
43%

Igen, pont a harag elkerülése érdekében mondtam, hogy fel kéne deríteni az okot.

Most a sün egy feltevés nem tény. A rágcsálók meg macskák meg kóborkutyák áthaladó, alkalmi jószágok, és az éjszakai chatelés sem tart 6-8 órán át, szóval szerintem a sün a legjobb tipp, de amíg nincs leellenőrizve, nem érdemes készpénznek venni.


Sajnálatos, hogy a szomszéd ennyire leszarja a dolgot, pedig van benne felelőssége, de ez elsősorban a te problémád jelenleg, így szerintem ha meg akarod oldani, annyit megtehetsz, hogy amikor ugat, odamész a kerítéshez és megnézed mit ugat, miért ugat.

Ha tényszerűen kijelenthető a süni, akkor ja, kerítés alapos lerekesztése, sünfészek megkeresése és áttelepítése ilyesmi. És ebbe bizony be kell vonni a szomszédot és meg kel lmondani neki, hogy szívesen viszed a munka oroszlánrészét, de az együttműködésére szükséged van, amit ha nem kapsz meg, jegyzőt hívsz és oldja meg maga a dolgot. Cak annyit kérsz, hogy ne akadályozzon a megoldásban, az már bőven elég. És igazából ha a sün a tiéd, akutya meg az övé, akkor teljesen tiszta, hogy ez közös ügy, még ha az ő tulajdona is okoz csak neked problémát.

2023. jún. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

A sün szerintem tény, így a leírtak alapján ez történik, a kutya megállás nélkül ugat valamit, és sünt nem egyszer láttam a kertünkben, úgyhogy ez kb. 100%. Csak ugye az nem biztos hogy mindig innen megy át, lehet egy másik szomszédtól kerül oda, azzal meg ugye nem tudok mit kezdeni. Én azt nem értem hogy ez majdnem minden nap lejátszódik? A sün átmegy ehhez a szomszédhoz, összegömbölyödik az meg megállás nélkül ugatja aa kutya órákon át? Minek megy oda akkor? :D Jó kérdés, gondolom.

A szomszéd persze leszarja, nem érdekli. Az a durva ebben az egészben, hogy őket nem idegesíti ez, mert ha idegesítené, azaz nem tudnának pihenni tőle, akkor tennének ellene valamit, és akkor nekem nem is kellene ezzel foglalkoznom, mert megoldanák ők. De sajnos nem ez van.

Próbálok kitalálni valamit megoldást, de hát ez így nagyon nem könnyű...

2023. jún. 26. 11:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!