Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetnék a szomszéddal...

Mit tehetnék a szomszéddal kapcsolatban ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A véleményetekre lennék kíváncsi. A szitu a következő: 5 éve hallgatjuk a szomszédban megszületett kisgyerek visítását napi szinten. Amíg baba volt, nem szóltunk, gondoltuk kinövi a gyerek ezt az ordítást. De a gond az hogy a kisgyerek azóta is folyamatosan visít. Nem túlzom el, tényleg így van. Mindenért folyamatosan hangosan, de őrült hangosan visít. Szinte levegőt sem vesz. Lassan teljesen kikészül tőle az egész család. Nem csak minket zavar, hanem a többi szomszéd még tőlünk kérdezte meg, hogy mi hogy bírjuk ezt elviselni?! A baj csak az, hogy kb. 2 hónapja a páromnál agydaganot diagnosztizáltak, és egyszerűen pihenni sem tudunk a saját kertünkben, neki pedig jó lenne, ha tényleg csend lenne. Sajnos hiába szóltunk a szomszédnak, még neki állt feljebb. Van valami lehetőség erre, tudtok valamit javasolni, hogy mit lehetne tenni? Költözni nem szeretnénk...

2023. jún. 25. 22:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
79%
A helyi családsegítővel felvenni a kapcsolatot.
2023. jún. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 hosszúhajú ***** válasza:
56%

tippek

1. szomszédokkal közös összefogás

2. abban a pillanatban mikor ez este 10 után van, rendőrség csendháborítás

3. megkeresni azt a részt a lakásba ahol a legjobban áthallatszik valami erős zene, és azt este 10 ig bömböltetni

4. kifigyelni mi a gyenge pontjuk és lecsapni. pl sokáig szeretnek aludni, de kora reggel füvet nyírni

5. túltenni rajtuk a kertben, pl őrjöngös parti 10 ig.

6. ultimátum a szomszédokkal közösen, zsarolás

7. gyermekvédelmi hatóságot kihívni, aggódtok hogy verik a gyereket

8. éjjelenként a legkülönbözőbb hamis bejelentés pl gázszivárgás. következő nap csőtörés - ezt ismételgetni

9. elmondani a problémátokat nekik öszíntén ( a leírásod alapján ebbe hiszek legkevésbé )

2023. jún. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
63%

Hangszigetelő kerítés felhuzása.

Illetve szoljatok a hatóságoknak, nézzenek utána miért üvölt megszakítás nélkül egy 5 éves.

2023. jún. 26. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
79%

Hangszigetelés.


Rendőrség, gyámügy semmit se fog csinálni. Az én szomszédomba is ez megy. Tuti valami autista a gyerek. Egész nap hintázik és eltorzult állati hangokat ad ki. Birtokvédelmit indítottam, semmi nem lett.

Gyámügy is volt kint, semmi. Ugyanúgy kint vonyít egész nap. A tévét nem hallom tőle csukott ablaknál se.

2023. jún. 26. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
81%
Családvédő szolgálatnál jelentsd be, hogy valami nem stimmel, mert a gyerek éjjel-nappal sikítozik. Vajon hogyan bánhatnak vele.
2023. jún. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Első körben megkérdeztem az ovit, hogy ők mit mondanak. Hát kiderült, hogy ott is gond van ezzel a gyerekkel. Verekszik is, a szülőket már többször behívták, de anyuka be sem ment. Az óvodában azt is mondták, hogy a helyi kisboltban az eladók is panaszkodtak már erre a gyerekre, mert mindent lepakol a polcokról, amikor bemegy anyukával, és anyuka soha nem csinál semmit, rá sem szól a gyerekre. Már a hajuk égnek áll a boltosoknak, de az ovónők is ki vannak teljesen...
2023. jún. 26. 12:41
 17/25 hosszúhajú ***** válasza:
74%
borzalom lehet. az anyja meg egy idióta. ha nagyon visít hívd ki a gyerekmentőket hogy "félsz" hátha valami baja van.
2023. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 hosszúhajú ***** válasza:
79%
egyébként ilyen esetben kívülről is rá lehet szólni a gyerekre én biztos ráordítanék és megrémiszteném, nekem nincsenek kötélből az idegeim..
2023. jún. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
37%
Hogy milyen a gyerek, arról sok esetben a szülők tehetnek. Nevelés vagy annak a hiánya, átveszi a szülők viselkedését, a szülők rossz hatással vannak rá, stb. Ezt neves pszichológusok, szakemberek is megmondják, a szülőktől indul minden.
2023. jún. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
6%
Nekem nincs gyerekem, a szomszéd gyereke is visít meg sír állandóan mégsem zavar...
2023. jún. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!