Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kié a kertláb szomszéddal...

Kié a kertláb szomszéddal kapcsolatos kerítés?

Figyelt kérdés
Az az enyém vagy a szomszédé, vagy közös? Kinek a kötelessége karban tartani, vagy joga oda építeni egy kerítést, hogy ebből ne legyen vita?

2020. dec. 14. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Közös.
2020. dec. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Falun élő barátom szüleinek volt problémája a szomszéddal ebből kifolyólag.

Úgy hallottam, hogy településenként változó, és az önkormányzat határozza meg, de leggyakoribb eset, hogy ha az utcáról nézel a házra, akkor a jobb oldali kerítés a tied. Az oszlopokat a saját telkeden kell beásni és a kerítés anyaga (deszkapalánk, drótháló...) a szomszéd felől kerül az oszlopokra. Ha kerítésfalat emelsz, akkor a fal teljesen a Te telkedre kerüljön.

2020. dec. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Kerités dolgában országos szabályzat van. Az csinál kerítést akinek ez fontos.A lényeg hogy a saját telken legyen. Nincsenek már oldalak,hisz akár 4 is lehetne.

Lehetnek akár 30 éve leásott oszlopok,ha szomszéd ásta le,akkor övé,de a saját telkén kell lenni.Ez mindig is szabály volt .

Az önkormányzatok ilyen vitákba nem keverednek bele .

Területi vita estén földmérőt kell hívatni.

2020. dec. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, nincs területi vita, csak szeretnék zajvédő kerítést építeni hátra hogy az út és szomszéd zaját felfogja és nem akarok ebből vitát a szomszéddal, hogy neki nem tetszik és ő nem járult hozzá stb. Lehet, hogy beszélek vele, de szerintem fölösleges, mert ha megkérdezem akkor ott van neki az opció hogy azt mondja, hogy nem és ha mégis felépítem akkor lesz nagy vita. Inkább csak azt fogom megtudakolni az önkormányzattól hogy lehet-e ilyen telken belül.
2020. dec. 14. 12:43
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Az önkormányzattól is megkérdezheted, meg akár a neten is megkeresheted. Minden település Helyi Építési Szabályzata fent van, pl. itt:

[link]

Ebben van beleírva az is, ha szabályozva van, hogy milyen kerítést szabad csinálni. Meg sok településen kötelezővé teszik kerítés építését, azt is ebbe írják bele.

A hátsó kerítés építése: a legtöbb településen nincs kötelezővé téve, szóval az csinálja, aki akarja. Ha véletlenül kötelező, akkor pedig az utcáról nézve a jobb oldali kerítést kell neked készíteni, valamint a hátsó kerítésnek azt a felét, ami ehhez csatlakozik. OTÉK 44. § (7) bek. De még ebben az esetben is szabad a bal oldalon is saját kerítést építeni.

A szomszéddal beszélj, hogy megmaradjon a jó kapcsolat, de alapvetően semmi köze hozzá, ha a saját telkeden fognak állni az oszlopok, és a mezsgye vonalában lesz a kerítés szomszéd felőli oldala. Ami a lényeg, hogy a HÉSZ-ben mit írnak.

2020. dec. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Na, kedves #5-ös barátom. Alighanem Te is le leszel értékelve, mint fentebb én. Te konkrétabban írtad le és bővebben.

Nem értem, hogy miért nyilvánít valaki véleményt olyan ügyben, amiben nem biztos. Ráadásul nem a mostani az egyetlen esetem.

Gratulálok a válaszodhoz!

2020. dec. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ültess mogyoróbokrokat. Remek zaj- és porfogó, és senki sem szólhat bele.
2020. dec. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, az a baj, hogy elég vizes a talaj, néhány éve ültettem oda egy mogyorót, de nem nőtt semmit, igaz ki sem pusztult. Tavaly átültettem máshová és magára talált, de ott nem nőtt semmit ahová a kerítést tervezem.
2020. dec. 17. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!