Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megéri még Franciaországba...

Megéri még Franciaországba költözni?(elsősorban Lyon és annál délebbi területek,esetleg Monaco)vagy inkább felejtős az egész.

Figyelt kérdés

Kislányom most 5 éves,2-3 éven belül költöznék ki vele.

Svájc,észak-olaszországi régió és Franciaország ezen része érdekelne.

Magánéleti okokból(párom)elsősorban Lyon-Roanne térsége.

Ő nem magyar,én pedig félig vagyok magyar.

24 éves vagyok jelenleg 25-27 éves korom között költöznénk.A kislányom jövője,megélhetés,párkapcsolat miatt.

Nem szeretném hogy Magyarországon nőjön fel és a párommal is így tudunk együtt lenni.

Testvérem egyébként Svájcban dolgozik,de elég körülményes ország g,lévén nem EU-tag,illetve hallottam sokan panaszkodnak hogy nagyon rigolyás népség.Testvéremék sem terveznek oda hosszútávra.


2023. júl. 6. 14:16
 1/4 franciasrac ***** válasza:
100%

Tudd meg hogy Monaco nincs Franciaországban, pont azért gazdag.

De a dél egész jó ha egyes helyeket kerülsz (Lyon, Marseille, Nizza, Avignon, Grenoble és Saint-Étienne egyes negyedei nem túl biztonságosak, illetve Annecy, Annemasse, Nizza, Cannes etc. túlságosan drágák lettek). A vidék nagyon élhető, pl Vaucluse-ben gyönyörű a természet és bőven van mit tenni. Az Ardèche megye meg sokkal csendesebb, egyre kevesebb a közszolgálat de ezenkívül mennyország

2023. júl. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
tudom hogy Monaco külön állam,de pont Lyon térsége lenne az elsődleges opció(egyébként tudom hogy vannak gettós részei)
2023. júl. 8. 13:45
 3/4 franciasrac ***** válasza:

Na Lyon központja nem túl rossz (a Saône és a Rhône között), esetleg a Part-Dieu negyedben, de azért is nagyon drága. Villeurbanne, Bron, Vaulx-en-Velin stb. nem ajánlhatók. Amit egyre többen csinálnak az hogy távol laknak a városközponttól (25-30 km), és regionális vonattal jönnek dolgozni, így biztonságosabb, olcsóbb, és nagyobb házad is lehet.

Olvasd ezt az oldalt hogyha kellenek vélemények odavalósiaktól [link]

2023. júl. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Allons-y!
febr. 6. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!