Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha apám jelentkezett egy...

Ha apám jelentkezett egy újságban levő álláshirdetésre telefonon és azt mondták neki, hogy másnap felhívják, de ez nem történt meg, akkor mennyire felejtős a dolog?

Figyelt kérdés
Ugyanis friss hirdetés és ő kedden jelentkezett rá, kedd pedig az első munkanap volt húsvétot követően, az újság pedig hétfőn jelent meg, de az ünnep volt. Szóval az első adandó alkalommal élt is a lehetőséggel és felhívta őket (csak telefonszám alapján lehet jelentkezni). Azóta sem hívták. Nos, szerintem ez felejtős, de mi van ha azért nem szóltak még, mert jelentkezőkre várnak. Mit gondoltok?

2022. ápr. 21. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne nagyon reménykedjen...

Az is elképzelhető, hogy már eleve megvolt az ember a posztra (sógor, koma, jóhaver stb.), de a látszat miatt kiírták a hirdetést.

2022. ápr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Ne adjátok fel, telefonáljatok még a héten és kérdezzétek meg, hogy mi van.

Nálam ez a módszer mindig bevált!

2022. ápr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Az is lehet amit az első ír, de az ilyen kötelezően meghirdetendő álláshirdetéseknél nem csak telszámot szoktak kiírni! Ha pedig megvan az ember, akkor mi a bánatért hirdetnének feleslegesen, ha nem muszáj!
2022. ápr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Apám 59 éves, nem tudom ez mennyire negatívum egy álláskeresőnek. Viszont amikor jelentkezett, akkor úgy csinálta, hogy a fiát, azaz engem is megemlített, hogy mindkettőnket érdekelne az állás és jelentkeznénk rá. Én 23 vagyok. Szóval az is lehet, hogy a kora miatt nem hívták? Én úgy tudom, hogy megvárják, hogy a minimum jelentkezőtábor meglegyen és abból szűrik ki a megfelelő dolgozókat a munkahelyek. Emiatt gondoltam, hogy akkor lehet még valami belőle.
2022. ápr. 21. 10:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen munkáról van szó, de nem vagytok sziámi ikrek. Ilyenkor én a külön-külön jelentkezést javaslom.


Amúgy hívjátok fel, aztán okosabbak lesztek.

2022. ápr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Ja és az, hogy valahova telefonáltatok, jelentkeztetek, nem jelenti azt, hogy várni kell, és nem lehet máshová is... Egy nap tíz helyre is pályázhatsz. Jobban jársz. Apádnak is így kéne.

A várakozás a válaszra csak kifogás.

2022. ápr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!