Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nyaraláskor őrizetlenül...

Nyaraláskor őrizetlenül hagyjátok a házat/lakást, vagy megbíztok valakit, aki vigyáz rá? Illetve milyen teendőket csináltok meg a lakásban mielőtt elmentek nyaralni?

Figyelt kérdés

Olyan nyaralás, amikor hosszabb időre (1-2 hétre) elmentek otthonról. Ilyenkor addig üresen meritek hagyni a házat, vagy van aki ott alszik helyettetek, pl. szülő-nagyszülő, egyéb rokon?

Ha igen, csak aludni mennek oda, vagy egész nap ott vannak helyettetek ilyenkor?

Továbbá milyen házimunkákat, vagy egyéb indulás előtti teendőket végeztek el a házban? Mi az amit kihúztok konnektorból és mi az amit bedugva hagytok? Illetve mire kell még figyelni?


Összességében a kérdés: hogyan oldjátok meg a lakás "felügyeletét" míg nyaralni vagytok?



2023. júl. 10. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Áramtalanítás , hűtő kiürítése lekapcsolása ,gáz víz elzárása .
2023. júl. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha lenne ilyen akkor üresen lenne, mert be van kamerázva. Viszont valakit meg kellene kérnem, hogy jöjjön etetni, mert van több, mint fél tucat állatkám.
2023. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%
Állatok eseten nem hagynam magukra őket , nem vinném magammal egyikrt sem inkabb maradok. Törtentvmar pusztulas mas linksege miatt . Szomszed rokon hibázhat felületes stb .
2023. júl. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Szoros a kapcsolat a szomszéddal, a kertünk is közös. Van kulcsuk a házhoz, nekünk is az övékhez. Egymásnak szoktunk szólni, olyankor bevisszük egymás postáját, meglocsoljuk a virágokat, figyelünk a házra. Egyszer két nappal korábban a megbeszéltnél, este értünk haza, a szomszéd ugye villanyfényt látott az ablakból, na akkor vascsővel a kezében jött rendet tenni. :)
2023. júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Viragot locsolni van szomszed.
2023. júl. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Metionin ***** válasza:
92%

4. Mekkora arc lehet a szomszédod :D


Mi albiban lakunk, nem jön ide senki amíg távol vagyunk. Előtte kiesszük a hűtőt, kitakarítunk, víz-gáz elzár, áram lekapcsol. Se állatunk se növényünk.

2023. júl. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%
Növények simán kibírnak 2 hetet locsolás nélkül...
2023. júl. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Kitana. ***** válasza:
58%

1-2 hétre nem szoktam elmenni, max 5 napra a macska miatt, mert kb max kétszer tud anyukám átjönni etetni. (Panzióba nem merném adni, a folyosóra sem mer kimenni, frászt kapna egy idegen helyen.)

Az elosztókat szoktam lekapcsolni, de kihúzni nem szoktam semmit. A főzőlapon nem hagyok semmit, meg bekapcsolom a gyerekzárat.

Egy alap takarítást szoktam, de semmi extra, a macska miatt úgyis kell porszívózni megint, ha hazajöttem.

2023. júl. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

Csak nem be szeretnél ilyen házakba osonni, majd azokat ki pakolni?

Ne tedd, mert elég hamar bent fogsz csücsülni a böribe.

Vannak ilyen jó emberek, akik heti szinten többször járják az utcákat és nézik hol van mozgás? Aztán ahol nincs mozgás oda este be mennek valószínűleg,csak sajnos el kell hogy szomorítsalak hogy elég hamar a böribe fogod magadat találni mint más.

2023. júl. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9 Szó sincs róla. Csak megkérdeztem, ki hogyan szokta hagyni a lakást mikor elutazik. Kinél milyen előzetes teendők vannak. Tudtommal pont erre való ez az oldal, hogy megkérdezze az ember, amire kíváncsi.

(Ezt nem szeretem amúgy a magyarokban, kapásból rosszat feltételeznek meg rosszra gondolnak mindig...)

2023. júl. 11. 06:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!