Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Aki külföldre költözött!...

Aki külföldre költözött! Miben más a kultúra, hangulat, szokások, emberek, kapcsolatok vagy bármi, mint itt?

Figyelt kérdés

NEM (!!!!!) a munka érdekel, meg hogy hogy fizetnek meg vagy sem vagy a megélés, az egy külön téma...


Az emberek egymáshoz való viszonya, zártsága vagy nyitottsága, elfogadása-nem elfogadása, bizalma, szokás- és kultúrabeli különbségek, közösség, hangulat, életszemlélet, ilyenek...


Miben más?

Esetleg besorolhatod őket negatíum-pozitívum oszlopba is (De csak akkor ha mindkettőt írsz! Csak negatívumot írni nem ér!)


Es ugye a végére írd, hogy melyik országba költöztél.


Köszi!


2023. júl. 18. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Ausztriával kapcsolatban van tapasztalatom: az emberek itt szerintem zárkózottabbak, a kollégák nem nagyon folynak bele egymás magánéletébe. Nem beszéled meg velük a gondjaikat. Egy kicsit távolságtartóak, de alapvetően udvariasak. Nem spontánok, hogy na akkor most munka után beülünk egy sörre, az ilyesmit meg kell előre szervezni. Szerintem viszonylag elfogadóak értékelik, ha próbálsz a németül beszélni. Szóval szerintem korrektek, csak alaphangon kicsit ilyen ridegek.
2023. júl. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
#1 én szeretem a ridegségüket, sokkal jobb mintha a bőröd alatt is kutakodnának mint Mo-on
2023. júl. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Chris88 ***** válasza:
100%
Svédországban voltam egy rövidebb ideig. Az emberek kedvesek, van egy alapvető egymás iránti figyelem, morál, ami szerintem Magyarországon igen ritka. Valahogy bensőségesebb a légkör. Viszont úgy tapasztaltam, hogy ez csak a felszínen van így. Mindaddig nagyon mosolygós társalgás folyik, amíg felületes témákról van szó, de egy ponton megakad a dolog, és mélyebb kapcsolódásokra nincs lehetőség. Valójában az ember magányos. A látszathoz tartozik az is, hogy szinte kötelező a külföldit "szeretettel" fogadni, de valójában szerintem torkig vannak a sok idegennel. De ezt nyíltan megfogalmazni, kinyilvánítani nem szabad. A sima felszín alatt sok a frusztráció.
2023. júl. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én viszonylag egy "buborékban" élek mert nagyrészt csak munkatársakkal vagyok kapcsolatban és nagyon nemzetközi a csapat. Persze ettől függetlenül két év alatt van benyomáson általánosan is. Az emberek úgy átlagban nyugodtabbak, kevésbé frusztráltak. Van egy alapszintű panaszkodás de messze nem olyan mint Magyarországon. Ez értelemszerűen fakad a magasabb élet színvonalból(fizetés 3-4szeres, megélhetési költség kb. dupla otthonhoz képest). Politizálás nagyon ritka, az emberek nagyrészt elfogadóak de mivel ez egyedülálló módon egy konzervatív beállítottságú régió Nyugat-Európában nincs úgy "kirakatban" mint pl.:LA vagy Németország. Ami más mint otthon, hogy az elfogadás teljesen társadalmi osztály alapú nem származás szerinti. Lehetsz akármilyen bőrszínű, vallású, orientációjú az dönt mit dolgozol. Nagyon jó példa erre 2 lengyel munkatársam. Az egyik takarító a másik mérnök. Az előbbit érezhetően lenézik. Nem kell nagy dolgokra gondolni, de messze nem kommunikálnak vele annyit van aki nem is köszön stb., a mérnök meg nagyon tisztelt. Hasonlóan mint én, hidegen hagyja őket hogy magyar vagyok az számít hogy menő fejlesztőmérnökként dolgozom. Életszemléletben nincs drasztikus különbség. Sokan hamar házasodnak és cél a lakás, ház vásárlás majd felújítás. Belgium, Flandria (azaz a holland ajkú rész)
2023. júl. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Kicsit off, de valahol mindenhol ez van, hogy az emberek ridegek és távolságtartóak azokkal szemben, akik nem a többséghez tartoznak. Szóval ezen nem kell meglepődni.

Hiába születtem Magyaroszágon, akkor is ridegek az itteniek, ez valamiért a természetes. Fél perc alatt levágják, hogy nem vagyok magyar és ez már elég ahhoz, hogy meneküljenek előlem és minimális késztetést ne érezzenek egy beszélgetés fenntartására. Látod a testtartásból, a hangszínből es gesztusokból, hogy brutál távolságtartó. Szóval ez nem nyugati sajátosság.

2023. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemetorszag es Ausztria tapasztalat:

Az emberek tavolsagtartobbak, bunkobbak, nem szeretik annyira a kisgyerekeket. Persze varos fuggo is.

En Köln, München, Ulm es Becsben ezt tapasztaltam

2023. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, megkérdezhetem az mit jelent, hogy Bécsben nem szeretik a kisgyerekeket? Mit kell ezalatt érteni és miben nyilvánul ez meg?
2023. júl. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

hat...tulzas hogy senki sem szereti.

De akkarhanyszot utazom a 20 honapos szoke göndör fürtös gomboc kislanyommal (szoval iszonyat edesen nez ki) nem nagyon veszik eszre sehol Becsben.


Pesten amikor a szuleimet latogatom minden buszon, villamoson utcan mosolyognak ra, megszolitjak...kontaktust vesznek fel vele.


Becsben abszolut nem ez a jellemzo

2023. júl. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!