Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik esetleg Budapestről...

Akik esetleg Budapestről költöztetek Szegedre, mennyi idő alatt szoktátok meg, utólag is boldogok vagytok, hogy így döntöttetek?

Figyelt kérdés
Én született pestiként fontolgatom.

2023. aug. 3. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
De miért Szeged?
2023. aug. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyáron túrát csináltam Magyarország nagyvárosaiban. Szeged tetszik a legjobban.
2023. aug. 3. 13:42
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Én csak hosszú évek után vissza, és nyílván könnyű volt megszokni, ez a természetes közegem, még ha részben másképp is élek mint előtte. Sok ismerősöm jött Budapestről és elégedettnek tűnnek. Ez az ideális méretű város, aki ezt keresi, valószínűleg jól fogja magát érezni.
2023. aug. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Plusz egy javaslat: tölts el itt 1-2 hetet és könnyebb lesz dönteni, ha a munkád lehetővé teszi akkor home office-ozz innen, úgy többet fogsz látni a városból. Nincsenek kiugróan rossz vagy jó részei de azért elég változatos a maga nemében.
2023. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak azt tudnám, hogy miért vagy lepontozva. Teljesen korrekt válaszok.
2023. aug. 4. 15:39
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Passz :) Kíváncsi vagyok, végül hogy döntesz.
2023. aug. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem BP-ről költöztem, de 4-5 év után eléggé meguntam. Nekem unalmas volt az alföld rettentően.

Nem bántam meg, hogy odaköltöztem, de azt sem, hogy eljöttem. Próbáld ki pár hétre ha van lehetőséged.

2023. aug. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

6-os újra, megértem a 7-est is. Nagy, összefüggő erdők, igazán jó túraútvonalak nincsenek, vagy a határ közelében, esetleg túloldalán vannak, ami megint nem túl szerencsés mostanában, nekem ezek szoktak hiányozni.

De azért vannak útvonalak amiket érdemes bejárni.

Vannak érdekes helyek is, az unalmas kukorica- és napraforgó "sivatagon" túl is, csak tovább kell keresni.

Van viszont Tisza. Mivel elég nagy vízisportos vagyok, lenn töltöm a fél nyarat, de télen is csak az ártérben meg a gátakon szoktam sétálgatni. Egyfelől nem értem azokat az embereket, akik ezt nem használják ki, hogy hogy bírják? Másfelől meg nagyon is megértem hogy fölforr az agyvizük, unalmasnak tartják a tájat stb.

2023. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyanez a véleményem, mint a 7-esnek.

Nagyjából 5 évig éltem Szegeden 23-28 éves koromig. Az elején, mivel nem ismertem nagyon tetszett. Fiatalabban amikor még jobban pörög az ember pláne. Akkoriban sokat jártam egyetemi bulikba is (ma már az ilyen dolog abszolút nem izgat). Minél jobban megismertem annál jobban kezdett hétköznapivá válni (direkt nem az unalmast írom, mert az túlzó).

Amit kedveltem nagyon, hogy nem zsúfolt, a tömegközlekedése jól működő + pont, hogy van villamoshálózata. Sok program van, az emberek kedvesek, 1-2 részt leszámítva akadnak csövesek, de nem vészes.


Negatív dolgaim:

-idővel lapossá vált, ezt olyan 3-4 év után kezdtem el érezni, 5. évem felé már monotonnak éreztem

-A Duna után a Tisza nagyon kiábrándítóan kicsinek tűnik, de ha más városból jön az ember, ahol nincs folyópart akkor ez is élményteli lehet

-egyetemi város, ami azt jelenti, hogy amikor hazamennek az egyetemisták nagyon durván ki tud halni a város, tisztán emlékszek, hogy egyszer Húsvéti szünetben alig volt gyakorlatilag ember az utcán.

-nagyon kevés a munkahely, főleg szellemi, szakmabeli, diplomás végzettséget igénylő munkák (ez nálam nagyon nagyot nyomott).


Én 4 évvel ezelőtt költöztem el (tudom nem ez a kérdés) Szegedről Budapestre és sosem hiányzott Szeged. Az utolsó 1 évem nagyon keserű volt már, akkor már nem töltött fel Szeged, unalmas volt, sok barátom elköltözött a városból pont az élhetetlensége miatt. Volt egy középszerű munkám, amiből nem tudtam váltani, mert nem volt mire jelentkezni, annyira nincs munkakínálat. Csak fizikai munka akad többségében, meg pár szellemi és azok többsége sem a belvárosban van lokalizálva, hanem ipartelepeken ahol rossz a tömegközlekedés.


4 éve élek Budapesten. Sokkal jobban szeretem. Úgy érzem fiatal vagyok, a város is fiatalos. Élettel teli, sok a korombeli. Szórakozási lehetőség (nem csak bulira értem), kirándulási lehetőségek. Sok munka. Kb. nem lehet felfedezni minden zeg-zugát, olyan nagy és olyan sok látnivaló van. Jó a tömegközlekedése, ám nagyon zsúfolt. Olyan munkát tud vállalni az ember, amihez kedve van, tényleg minden álláskör megtalálható a fővárosban.


Végszó: nem költöznék már vissza Szegedre, a klímája is nagyon rossz, nagyon melegek a nyarak. Munkalehetőség kevés, szorongással tudja eltölteni az embert, hogy nem tudok váltani. Évek múltával már nem ad olyan sok impulzust, de ez személyfüggő, van aki pont azt szereti, hogy nyugis. Személyfüggő, hogy ki mennyire szereti. Akik törzsgyökeres szegedi ismerőseim maradtak, azoknak a 90%-a nem költözne el, Budapesttől pedig egyenesen irtóznak :D Ezt csak ellenpéldának írtam, hogy van akik pedig nagyon szeretnek ott élni. De nem vagyunk egyformák és ezt el kell fogadni. Én nem szeretnék már ott élni, egyedül akkor gondolkoznék el rajta, ha ugyanannyi munka volna, mint a fővárosban, de ez sosem fog (sajnos) bekövetkezni.

2023. aug. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6-os újra. Utolsónak: azért a home office terjedése, az ssc-k megjelenése sokat javított a helyzeten (ezek nyomában szerintem az egész itteni gazdaság beindult kicsit, de ez csak egy szubjektív megérzés), ezen kívül rengeteg IT-s fejlesztő cég is van, akár közepes méretűek is. Persze attól függ, mi az ember szakmája, nem biztos, hogy ezek bármelyike vonzó lehetőség valakinek. Az is biztos, hogy ha be is kerülsz egy jobb helyre, biztosan lesz ott olyan aki vissza akar majd élni a "Szegeden úgyse találsz más munkát" kitétellel. Ez valóban elég nyomasztó tud lenni. Bevallom én is olyan cégnek dolgozom akinek Szegeden nincs is telephelye, és ez tudatos. De messze nem olyan reménytelen a helyzet mint 5-10 éve volt. Azt is érdemes számításba venni munka kapcsán hogy az alatt a 1,5-2 alatt óra amíg eljut az ember Budapest vagy akár az agglomerációja egyik végéből a másikba, addig az Alföldön több közepes vagy akár nagy várost is elér. Erre sem szeretnék rábeszélni senkit mert nem vagyunk egyformák :)
2023. aug. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!