Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyenek a győri cigányok?

Milyenek a győri cigányok?

Figyelt kérdés
Győrben kifejezetten sok van de mégis milyenek? Tudom hogy nem lehet ezt így megmondani mert van a híd alatt is de most a jól szituáltakra gondolok pl a városba milyenek?

2023. aug. 11. 23:59
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
78%
20, A 17-es vagyok, én nem ott élek de éltem ott egy évet. Meg rendszeresen visszajárok, mint említettem a kedvenc városom. Mindig találni valami rendezvényt, az élet ugyan jobban megáll este mint Győrben, meg hétvégén is több bolt zárva van ,míg Győrben mindig találsz valamit nyitva, de Szombathelyen összetartóbb közösséget kaptam bárhol voltam programokon, és mindig találtam valami koncertet, kiállítást stb. Nyugisabb Győrnél, de unalmasnak nem nevezném.
2023. aug. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 Darius- ***** válasza:
72%
Nem ahhoz képest, hogy nagyváros tiszta. A vasút például nagyon szép, a központ is, van egy tó. Aki szeret túrázni Kőszeg környékén nem messze vannak erdők.
2023. aug. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
73%

Itt élek Győrben, nekem nincs problémám a cigányokkal. A Baros úti McDonald's előtt valóban szoktak üldögélni, de engem ugyan sose szólítottak le. De nőismerőseim sem panaszkodtak ilyenre.

Újvárosban sokan vannak, de ott sem olyan rossz a közbiztonság. Ott ugyan nem laknék, de bármikor, akár nappal akár éjjel bármelyik utcáján egyedül végig mernék sétálni. Ezen kívül Adyváros bizonyos részein vannak sokan, ill. nálunk Gyárvárosban egy-két utcában. Nekem itt Gyárvárosban nincsenek gondjaim a cigányokkal, pedig mindkét gyerekem óvodástársai között is voltak cigányok, meg hát a boltban, utcán, játszótéren szoktam látni cigányokat. Nemcsak személy elleni támadás nem történik, de betörések vagy autófeltörések sem. Még a kertből sem lopnak, pedig az utcáról látszik, hogy ott az alumínium (=színesfém) létránk.

2023. aug. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
#23 értem! Érdekes mennyire megoszlanak a vèlemènyek. Pedig én ezt tapasztaltam a meki előtt akár hányszor mentem. És a viselkedèsük milyen?
2023. aug. 12. 02:15
 25/40 anonim ***** válasza:
73%
24, mekinél kért tőlem egy kajára pénzt, én meg adtam neki kaját. Normális és kedves volt beszélgettünk, befalta a mekis kajám felét, úgyse kértem, aztán próbált eladni ruhákat, de végül elváltunk, ő normális volt. Én vagyok a 17-es aki alapból amúgy leszólja Győrt. Ez egy kivétel volt, mert vannak, persze, mindenhol, de nem mind ilyen, ez csak egy példa volt. Vannak rossz példáim is azért.
2023. aug. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
#25, persze, mindenhol vannak ilyenek. Egyszerűen mindenhol
2023. aug. 12. 02:27
 27/40 anonim ***** válasza:
95%

Ők sem egyformák.

Mivel Győrben alapvetően a képzetlen segédmunkás is talál magának állást, ezért nagy részük dolgozik. Onnantól pedig van állandó jövedelmük és van rendszer az életükben. Ezt össze nem lehet hasonlítani azokkal, akik egy szabolcsi faluban csak ülnek a házuk előtt és tétlenségben telik a napjuk, jövedelmük meg csak másoktól (lopásból) lehet.

Azt mondhatom, hogy kicsit hangosabbak, prolisabbak az átlagnál, de egyébként normálisan lehet élni a közelükben. Én sok környékbeli cigánnyal köszönőviszonyban vagyok. Fiam egyik osztálytársa pont abban az utcában lakik, ahol sok a cigány. Az apjával szoktam beszélgetni, mikor várjuk a gyerekeinket az iskola előtt, de sose panaszkodott rossz szomszédokra.

Szóval a gyárvárosi cigányok úriemberek ill. úrihölgyek. A Baross úton mászkálók persze újvárosiak, ők egy kicsit hangosabbak, de tartani nem kell tőlük sem, sem a Belvárosban, sem Újváros bármelyik utcájában.

2023. aug. 12. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező: voltak itt fentebb negatív vélemények is, szerintem ne más negatív vélekedése alapján döntsd el, hogy valahova odaköltözöl -e vagy sem.

Véleményem szerint pár hónapig élj ott - Győr azon részén ahova költözni szeretnél - (akár albérletet fizetve addig hogy megismerd a várost) és menj sokat a városban, ismerkedj, szerezz tapasztalatokat.

2023. aug. 12. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
#28 ez jó ötlet, köszönöm
2023. aug. 12. 10:29
 30/40 A kérdező kommentje:
#27 értem. Olyan nagy bajt én sem èszleltem mikor Győrbe jártam. Sőt amúgy egy két cigányt láttam csak.
2023. aug. 12. 10:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!