Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyenek a győri cigányok?

Milyenek a győri cigányok?

Figyelt kérdés
Győrben kifejezetten sok van de mégis milyenek? Tudom hogy nem lehet ezt így megmondani mert van a híd alatt is de most a jól szituáltakra gondolok pl a városba milyenek?

2023. aug. 11. 23:59
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
81%
Tisztelet a kivételnek!! De a győriek többsége nagyon nagyképű és lenéző. Független attól, hogy magyar - e vagy sem. Sajnos nem sok jó tapasztalatom van.
2023. aug. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
31 ez sajnos valóban így van, akkor nem csak én látom így
2023. aug. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért lett a 31-es lepontozva. Rövid ideig éltem ott (kolesz), de nagyon lenézőek voltak. Pedig mindenkivel kedves voltam és segítőkész. Volt egy jó haverom is, aki meg mindig azt írta, hogy várlak a parasztelosztón.🤣🤣🤦‍♀️. Persze voltak nagyon kedvesek is, de én is ezt mondom..

De én is odaírom, Tisztelet a kivételnek!!!

2023. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
89%

#33-ra:

#23 és #27 vagyok.

Igen, a vidéki busz-pályaudvart nevezik egyesek paraszt-elosztónak vagy jobbágy-elosztónak. Ezt sokáig én se tudtam: bőven felnőtt, dolgozó ember voltam, amikor valakitől hallottam ezt a megnevezést. Szóval messze nem mindenki hívja így, ha 10-20-30 évet is lehet élni a városban úgy, hogy nem tudja az ember. Egyébként fogalmam sincs, hogy másik városban hívja-e így valaki a busz-pályaudvart vagy a vasútállomást, amire a faluról ingázók beérkeznek. Mert nyilván ez az elnevezés eredete.

2023. aug. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
89%
Úgy tudom Pécsen mondják még így, legalábbis Pécs mellett élő ismerős is ezt mondta.
2023. aug. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
41%

Gyere kossuthra meglatod

Fiatal lanyokat zaklatnak 0-24+drogot arulnak

2023. aug. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Miskolcon is előszeretettel zaklatják a fiatal lányokat. Én utoljára jó pár évvel ezelőtt voltam Győrben, nem tudom azóta mizu.
2023. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
61%

Nekem még soha nem volt problémám a cigányokkal, pedig 30 éve élek Győrben, a város minden területét jól ismerem, pl... hol vannak többségben a cigányok. Jól lenne elfelejteni azokat a mendemondákat, hogy fényesnappal kirabolnak, agyonvernek, és megkéselnek.

Ezek az állítások inkább az ország keleti részére igazak.

2023. szept. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva, szokásosan fel lett fújva a negatívum. Általános emberi tevékenység, hogy a negatívumot mindig megjegyzi az ember, a pozitív dolgokról megfeletkezik. A magyar emberek igen szeretnek pesszimisták lenni, szeretnek mindig panaszkodni valamiről és ez itt is megmutatkozott a kommentek között. Egy csomó negatív kommentet olvastam, de lényeges okot nem adtatok a miértjére.


Esett szó a cigányokról, ami teljesen lényegtelen. Sehol sem jobb a helyzet, Pécsen jóval több van, de Pest is egy rémálom Győr cigányállományához képest.


Tahók, lenézőek az emberek. Az emberek nagyrésze elmondom nektek, hogy nem tősgyökeres győri... Ezt a várost javarészt magyarországon belül élő vándorló emberkék formálták. Hogy miért? Én itt már találkoztam csomó pestivel, pécsivel, szekszárdival, kecskemétivel és még sorolhatnám. Mindannyian a jobb megélhetés miatt jönnek ide. Az átvondorló, vásárolgató, baromarcú szlovákok jönnek át még. Akik egy rohadt magyar, de még angol szót sem ejtenek ki a szájukon, a semmibe nézik a magyarokat. (Ruhaboltban dolgoztam és egyetlen kedves szlovák sem volt) Szóval ez egy nagyon jellegtelen dolog, amit írtatok. Nem biztos, hogy tényleg győriekkel találkoztatok. Mellesleg rengeteg barátom van itt, kedvesek, elfogadóak és találkoztam nagyon sok segítőkész emberrel is.


Erősen látszik, hogy aki nem ide született, és más helyről jött ellenszenvesen néz egy másik városra. Pedig szerintem nagyon is szerethető város. MINDENHOL vannak szemét emberek, egyszerűen elkerülhetetlen hogy ne találkozz össze velük. Viszont nekem nagyon is közel áll a szívemhez ez a város. A sok rábaparton volt nyári iszogatás, az iskolám, a munkahelyeim, a fagyoskodva várás 16 évesen, hogy felnőtt embert beküldjünk a delikátba, árkádozás, korizás, forralt borozás a baross utcán adventkor. Imádom a belvárost, a vonatozást, rábapartot, szigetet, dunakapúteret, széchenyi teret, barátság parkot. Oh istenem bárcsak visszamehetnék mikor még középiskolás voltam. A reggeli buszozást, baross hídon a sétálást iskolába menet.


Mindenki máshogy gondolkodik, ítél és éli át az adott helyzeteket. Tudjunk már egy kicsit örülni annak a kevés jónak is ami történik.

2023. nov. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
#39 abszolút igazad van
2023. nov. 19. 13:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!