Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Illik bemutatkozni társasházba...

Illik bemutatkozni társasházban a többi lakónak?

Figyelt kérdés
Most költözöm el otthonról egy tàrsashàzba (9-14 lakásos, nem tudom pontosan) és kìváncsi vagyok, hogy illik-e ilyenkor bekopogni a többi lakásba, és bemutatkozni, hogy én vagyok az új lakó. Vagy esetleg csak a velem egy emeleten lakóknak (közvetlen szomszédok)? Vagy inkább senkihez? Bocsi, ha buta kérdés eddig szüleimnèl laktam kertesházban, és nem tudom mit illik :D

2023. aug. 20. 00:29
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
26%

Attol függ.... Ha vettél egy házat és ott fogsz lakni x évtizeden keresztül, akkor NAGYON ajánlatos legalább bemutatkozni.

Ha csak bérled, akkor nem kell túlidegeskedni a dolgot, ha becsongetsz akkor becsongetsz, ha nem, akkor nem. Bár a személyes véleményem, hogy a közvetlen szomszédoknak akkor is jobb bemutatkozni.

2023. aug. 20. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
88%

Bekopogni nem kell. Ha valakivel összefutsz és futtában bemutatkozol neki az teljesen oké.

Agyf@$zt is kapnék, ha minden boldog-boldogtalan becsöngetne és ilyen húdefontos dolgokkal zavarna.

2023. aug. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
87%
Nem szokás már, hisz emberek jönnek-mennek.
2023. aug. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem szokas, kb sose ismertem egy szomszedom se. 1x szobaall veluk az ember udvariassagbol, aztan mar allandoan beszelgetgetni akarnak -.-
2023. aug. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk ilyen nem szokás. Legalábbis sok új lakó volt mostanság, de senki nem csinálta. Van, aki köszönni is alig akar..(12 lakásos társasház)
2023. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
13%
És mennyivel jobban éreznétek magatokat, ha ismernétek egymást és szóbaállnátok egymással! Egyiknek locsolom a virágát, másiknak megnézem, hogy játszanak a cicái, harmadikkal elmegyek hangversenyre, negyediket megkérem, hogy nyisson ki nekem egy zárat, ami nekem nem sikerült, ötödik hoz nekem valamit egy boltból, amit éppen magának is hozott, a 6. erkélyéről nézem a túzijátékot ...
2023. aug. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
78%
#17 akarja a halál megismerni őket. Szomszédomba lakik egy öreg nő. Férje meghalt, de a gyereke, veje és unokája városon belül lakik (5 percre autóval). Szórakoztassák ők! Nincs ráírva a homlokomra, hogy bazári majom! Ha meg segítség kell nem a szomszédomat fogom megkérni, hanem a párom, a szüleim, a barátaim vagy fizetek valakinek ha olyan a szitu. Eszembe se jutna a szomszédokat bármivel is zaklatni, segítséget kérni vagy a magánéletükbe programot szervezni. Azért, mert totál véletlenül én is meg ők egy ugyanabba a társasházba költöztünk ne kelljen már a macskáit néznem vagy bevásárlást intéznem. Eszem megáll, de komolyan.
2023. aug. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%
A lakóhely szerinti szociális kapcsolatok nem bazári majomság, hanem közösségépítés! Nálunk boldogabb társadalmakban mindennapos. Majd a rokonodat fogod odarángatni, hogy nyissa ki neked a pinceajtót! Egy programra meg mért ne lehetne elmenni valakivel, aki kellemes ember, csak azért, mert egy házban laktok? Vagy mért kéne két órát elpocsékolni azzal, hogy vegyél valamit, amit a szomszéd amúgy is éppen hazahoz? Vagy mért fizessek bébiszittert, ha a szomszédnak semmi problémát nem okoz, hogy egy órára a sajátja mellett még az én gyerekem is a játszótéren játszik? És ezt még lehetne fokozni közös kertészkedéssel, ami kellemes és hasznos szórakozás.
2023. aug. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
86%

Az emberek általában nehezen mondanak nemet a nyomulósoknak. Lehet megtesz neked szívességet, mosolyog is hozzá, de azt gondolja, miért ő cipelje a te szarodat, miért kell a szabadidejében a gyerekedre figyelnie, miért nem nézhetik családilag a tűzijátékot, mert téged ott esz a fene.


Ezek mind érdek kapcsolatok. Mindenkitől akarsz valamit. Nem a társaságukat, hanem szívességeket.

2023. aug. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

Baromian tévedsz! Csak nem gondolod, hogy becsöngetek, hogy tűzijátékot akarok nézni? Ők hívnak! Ők ajánlják fel! Merthogy nálunk még vannak emberi kapcsolatok! Nem is leszünk olyan besavanyodott maguknak valók, mint akik ezt nélkülözik!

Igen, a kapcsolatok érdekkapcsolatok. Az a dolguk. Azért megyek mással színházba, mert úgy jobban érzem magam, mint egyedül, mint ahogy a másik is. Azért beszélgetek emberekkel, mert kifejezhetem, amit gondolok, és meghallgathatom az övét, ami érdekel, és ráadásul ő is kifejezheti. Nem mindenkivel, mert aki utálatos, kellemetlenkedő és ellenszenves, azzal nem jön létre kapcsolat. Sőt, továbbmegyek:az anyának azért lesz gyereke, mert az őt boldoggá teszi. Igen, érdek. Maximum a Szent Terézek veszik ki magukat az érdekből, de valójában még ők se, mert az az ő érdekük, boldogságuk, hogy szenteskedhessenek. Az is érdek, hogy valakinek megkönnyítsem a dolgát, ha ez nem jár aránytalan kellemetlenséggel (senkinek nem fogok 200 kilót hazacipelni), mert attól én jól érzem magam. És adott esetben vissza is kaphatom, ami meg egy másik fajta érdek, megkönnyíti az életemet, és a másik kapja a Teréz anyai büszkeségérzést a maga oldaláról. Ezt hívják közösségi együttműködésnek, társadalomnak, élhető világnak.

2023. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!