Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Illik bemutatkozni társasházba...

Illik bemutatkozni társasházban a többi lakónak?

Figyelt kérdés
Most költözöm el otthonról egy tàrsashàzba (9-14 lakásos, nem tudom pontosan) és kìváncsi vagyok, hogy illik-e ilyenkor bekopogni a többi lakásba, és bemutatkozni, hogy én vagyok az új lakó. Vagy esetleg csak a velem egy emeleten lakóknak (közvetlen szomszédok)? Vagy inkább senkihez? Bocsi, ha buta kérdés eddig szüleimnèl laktam kertesházban, és nem tudom mit illik :D

2023. aug. 20. 00:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
82%
Ezt hívják egy csapat kodependens lúzernek, akiknek nincsenek barátaik, ezért kénytelenek a legközelebb álló emberre csimpaszkodni.
2023. aug. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
85%
21 Pont ez a baj a mai társadalomban, hogy csak ne kelljen egyedül lenni, így odacsapodok valakihez, akivel felszínes kapcsolatot ápolok..Ez csak felszín és érdek. Gyereket sem azért kellene szülni, hogy nekem jó legyen, mert én attól vagyok boldog.Igazából szeretet sem tudok adni, mert azt se tudom, hogy mi az.De aki ebben érzi jól magát az érezze. Én nem tudom. Nem vagyok mindenkire kiváncsi, csak mert itt lakik a közelben.
2023. aug. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
30%
#21 merre laksz? Csak hogy biztos ne költözzek oda 😂
2023. aug. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
39%

Budapest VII. 10 lakásos társasház. Azért ha mégis ideköltözöl, csak nyugodtan mutatkozz be, nálunk ugyanis az a szokás, és mindannyian jól érezzük magunkat, nem utálkozva méregetjük, aki egy levegőt talál szívni velünk a lépcsőházban.

22-es, a felületes kapcsolatok (közértes, varrónő, kolléga) nem zárják ki a baráti kapcsolatokat. Miből gondolod, hogy a kettő együtt nem megy? Mindkettőre szükség van!

2023. aug. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
86%
En nem akarnam hogy tul kozel lakjanak az ilyen "buzgo ismerosok" akik barmikor zaklathatnak, jobb nem ismerni oket 😅 Van eleg haver, arra is alig van ido. Ha epp otthon vagyok egyedul akkor nyugit akarok nem szomszedokat
2023. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Azzal a való életben rosszat nem teszel ha csak odamész és megmondod hogy csá xy vagyok mostantól itt lakom a szomszédban. viszlát!!!! Emiatt nem fog senki az ég világon irritálónak tartani, ezzel nem lépsz bele senki személyes terébe, maximum itt a gyk-n.

Amúgy tudom hogy itt miért mindig a legradikálisabb végletekben gondolkodnak az emberek, de az hogy bemutatod magad azoknak akikkel egy házban laksz nem azt jelenti hogy onnantól az egész életed átmegy a Barátok köztbe, és mindenki a barátod/ellenséged lesz, és egymás életében turkáltok, meg mittudomén.

2023. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
84%
Felesleges.
2023. aug. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha menet közben összefutsz a szomszédaiddal, elég, ha köszönsz, és azt mondod, mostantól itt laksz, ha érdeklő őket, mélyebben belemennek, ha nem, nem. Felesleges becsengetni másokhoz, sokan ajtót sem nyitnak, ha nem várnak valakit, és ezzel a privát terüket, otthoni pihenésüket zavarod meg, főleg, ha semmi más célod nincs.
2023. aug. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
36%

" kis házban mindenki ismer mindenkit, és beszélgetnek, együttműködnek, segítenek egymásnak, akár össze is járnak."


Attól függ, én kis házban lakom (8 lakás) de az itt lakók elég patkányok.

2023. aug. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
20 lakásos társasház, mindenki ismer mindenkit, egyes lakók át is járnak egymáshoz, sütit visznek stb. Itt illik, jött új lakó a szinten a maradék 3 lakónak csak illedelmesen bemutatkozott.
2023. aug. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!