Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás társasházban:...

Lakásvásárlás társasházban: hogyan lehet megtudni, milyenek a szomszédok, lármásak, bulizósak, veszekedősek, és hogy milyen állapotú a ház, van -e megtakarítása, vagy adóssága a háznak?

Figyelt kérdés
Azt hiszem ezek is befolyásoló tényezők nem is kis mértékben a döntésnél.

2022. jún. 16. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Közös képviselő, más szomszédok ottlakók.
2022. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó a kérdés. Tavaly vettem lakást, bárcsak jobban körbejártam volna én is ezt.


Vegyük sorjában.


1) Milyenek a szomszédok?

Szerencsére erre viszonylag könnyű választ kapni, csak sűrűn kell eljárni a háznál. Igen furcsán fognak rád nézni, még meg is kérdezik majd ( akkor is ha csak a ház előtt állsz ), hogy keresel-e valakit. Először ezt veheti az ember tolakodásnak, de inkább jó jel arra nézve, hogy biztonságos környezet van és ezt szeretnék megtartani. Én konkrétan kifigyeltem a házat és a ház is kifigyelt engem, vagyis megkérdezte pl. egy szomszéd ( aki később közvetlen szomszédom lett ), hogy keresek e valakit, aztán bemutatkoztam és mondtam, hogy itt vettem lakást. Így mindent elmondott a házban lévőkről, de ez már nyilván csak utólag volt, sok segítség már nem volt csak hogy csendes a lakóközösség.

Az eladó, ha magánszemély akkor őt lehet kifaggatni erről. Látni lehet hogy hazudik e vagy sem, ami amúgy sem érdeke általában mert úgyis kiderül minden. De ő tőle is megkérdeztem ezt, de mivel a lakás nagyon jó helyen volt és korrekt áron ezért próbáltam nem foglalkozni azokkal az ablakokkal amik nem voltak kicserélve itt-ott a szomszédokban ( egyszerűbb lakókra utaló jelek ezek ). Tehát ezt lehet nézni pl. hogy mennyi nyílászáró van kicserélve.

Ha sok a bérlő, márpedig bp-en sok, akkor erre is figyelni kell, hogy mennyire vannak kézben tartva. Airbnb-s házat pedig el kell felejteni már ahol ez engedélyezett, szerencsére azért nem túl gyakori.


2) Milyen állapotú a ház? Ezt kívülről belülről lehet látni, panelnál egyszerűbb, téglánál nehezebb de lehet kérni segítséget ebben is. A közös képviselő sosem érdekelt abban, hogy hazudjon, mindent el fog mondani, a megtakarításról és a lakóközösségről is.


Kb. ennyi :)

2022. jún. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!