Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mivel közöljem a szomszédjaink...

Mivel közöljem a szomszédjainknak a zavaró babasírást, gyerekvisítást?

Figyelt kérdés

Nem olyan szomszéd vagyok, aki beleköt, ha másiknál megy a tv.


Kisebb társasházban élek június óta, eddig semmi gond. De aug. elejénél beköltözött egy 5 tagú család szomszédos épületbe, két ikerfiú és egy újszülött kislány. Nincs nyugalom, nem tudunk aludni.


Hiába más épület, a gyerekszoba + én hálószobám fala közös és minden ordításra felébredek. Egy szobában vannak (3-man), ha baba sír a többi is, oda-vissza. Alsó szomszédaikkal is társalogtam, szintén panaszkodtak. Hogy éjjel nincs alvás, ha ledőlnének aludni nappal, akkor meg rohangálás, sírás meg dobálózás játszadozás.


Megértem ilyen időszak de hektikus IT melóm van (home office, bár irodába bemegyek inkább, de 2-2 nap iroda majd home-office, nem az én döntésem), illetve esti felsőoktatás is. Ezekből kifolyólag. Bármilyen munkajellegű aktivitás mellett sem folytatható ez életvitel keretében; nincs alvás, hétvégén semmi pihenés. Esti képzésre, tanulni kéne, pihenni is. Ez elég nehéz így, hajnali 1 körül végre elalszom, de már 3 kor sírásá dominó. Visszaaltatás semmit nem ér, 6-7 körül algoritmus szerint kelnek.


Szomszédok is úgy gondolják, a gondom megoldódna, a gyerekek átkerülnek másik szobába, mert a lakásnak két szobája van, a másik nincs közel a hozzám. De nyilván nem kérhetem tegyék át a gyerekeket egy másik szobába....


Csak ez így szenvedés, a gyerekekért és a babákért sem rajongok, koránkelést utálom, illetve ha hajnalban sorozatban ordításra, sírásra felébresztenek.


Esetleg a közös képviselő bele tud ebbe szólni?


Kérjük meg, próbáljanak társasház gyűlésen a lakók velük beszélni?


Ahogy említettem, ezzel nem csak nekem van gondom.



2023. aug. 25. 11:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
67%

Ne haragudj, de a gond az, hogy te mindenkitől megértést és empátiát várnál, de te még véletlen sem adod ezt fordítva.


Ők sem direkt akarnak kicseszni a körülöttük élőkkel, hanem egyszerűen a gyerek ezzel jár.


Majd biztos ők fognak elköltözni Mucsaröcsögére egy erdő közepére, mert te egy nagyon nehéz szakra jársz az egyetemen.


Arra az ötletre, hogy egy háromgyerekes családot kitúrnál az albérletéből, már nem is mondok semmit.

2023. aug. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos hiába beszéltek akár ezren is, mit csináljanak velük? Hiába tennék másik szobába, ha kislányom sír, áthozom a mi hálónkba megnyugtatni, hogy a nagyobbik tudjon aludni....Tökmindegy hol az ő hálójuk, gyerekszobájuk, a gyerek nem csak egy szobaban sír.


Én átmennék a helyedben a másikba, a gardrób mellé nem fér az ágy? 3 pici gyerekkel nem fognak tudni mit csinálni akkor sem ha petíciót írtok. Viszont nekik rosszabb...én is voltam diák, Corvinus aztán számvitel (2 végzettségem is van), mindkettő kismiska volt alvás szempontból egy babázáshoz képest. Mondom ezt úgy, hogy az egyik államvizsgám a fiam 9 hónapos korában volt!

2023. aug. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
84%

Megértem, hogy marhára idegesít, de ez pont olyan dolog, ami miatt hiába reklamálsz, nem tudnak mit csinálni.


Nem tömhetik be a gyerek száját vagy altatózhatják be, hogy ne visítson.


Ha mondjuk hajnali 2-kor üvöltetnék a zenét, akkor lehetne szólni, hogy legyenek tekintettel a többi lakóra, de 3 gyereket nem tudsz elhallgattatni, és ők sem tudnak.


Finoman és kedvesen meg lehet tőlük kérdezni, hogy nem tudnák-e valahogy megoldani, hogy másik szobában legyenek a gyerekek, de elvárni nem várhatod el.


Gondolom ahogy neked meg lett tervezve a lakásod és a gardróbod, az ő lakásuk is meg lett tervezve, ki lett alakítva, nem hiszem, hogy csak úgy át tudják variálni az egészet, mert te egyetemre jársz és home-office dolgozol.


Javaslom, hogy menj el pl. a könyvtárba tanulni.

2023. aug. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
86%
Cseréld meg a szobákat. Tanulószoba a hálód, és ázviszed az ágyat a másikba. Rém egyszerű.
2023. aug. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
88%
Most költöztünk mi is lakásba. Nekem 2 hónapos a kicsi. Mindent próbálok elkövetni hogy èjszaka ne sírjon, de ez nem mindig jön össze. Egy kisbabának nem lehet elmagyarázni hogy nem sírhat.
2023. aug. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
62%

Nem tapasztalja be a gyerekek száját,ha sírnak hat sírnak

Nem is értem mit vársz.

Esetleg kérdezd meg őket nem-e tudnák attenni a gyerekeket...lehethogy megértőek és atteszik őket.Vagy te költöztesd át a szobákat,ha zavar a gyerekzsivaly.

Amúgy szerintem nekik is ugyanolyan kellemetlen ez mint neked.

Ilyen szomszédot egyébként a hátam közepére sem kivánnék magamnak mint amilyen te vagy

Elhiszem,hogy zavar,főleg ha nincs gyereked,de hagyd elni azokat akiknek van.

2023. aug. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
82%

A gyereken nincs kikapcsoló gomb.

A szülők örülnének a legjobban, ha lenne. :-)

2023. aug. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
80%
*Tapaszthatja
2023. aug. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
91%
Mi is ilyen társasházban laktunk. Maga volt a pokol. Mintha a szomszédok is velünk éltek volna, csak egy vékony fal választotta el őket, minden de minden áthallatszott. Szó szerint már depressziós voltam. Mi elköltöztünk.
2023. aug. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
78%
Ez alapból vérciki és kellemetlen a szülőknej, ha egy ilyennek előállsz, csak rosszabb lesz. Semmit sem lehet csinálni egy síró csecsemővel, csak megpróbálni megnyugtatni. Vagy sikerül, vagy nem. Mindkét gyerekem hasfájós volt, volt hogy magam is sírva cipeltem őket a kimerültségtől. Szerencsére tüneményes szomszédaink vannak, inkább csak együttérzést kaptunk. Tudtam hogy zavarja őket, elég kellemetlen érzés volt így is, ha még odajönnek, akár normális hangnemben ezt nyíltan kimondani, tuti felkotom magam.
2023. aug. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!