Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogos a lakótársam felháborodása?

Jogos a lakótársam felháborodása?

Figyelt kérdés
Egy szinte teljesen idegen lánnyal élek egy közös albérletben. Három szobás lakásról van szó, jelenleg az egyik szoba teljesen üresen áll, mert az új lakó csak októberben költözik be. Nyáron inkább én tartózkodom a lakásba, mivel dolgozom és ő egyetemista. Nos, mivel az egyik szova üresen áll, és a szobának van terasza míg az enyémnek nincs, kiszoktam járni a teraszra és gyakran több időt töltök ott. Néhány dolgomat is kivittem a teraszra. Mikor egy nap eljött a lakáshoz mert dolga volt a városban, "rajtakapott", hogy az üres szoba teraszán ülök és kiverte a hisztit, hogy én hogy képzelek mások szobájába járkálni. Meggyanúsított, hogy biztos az övébe is be szoktam mászni és járok a dolgaival. Mondanom sem kell, ez nem igaz, de itt állt ez a tágas szoba üresen (senkinek egy személyes tárgya sincs itt) és én kihasználtam egy picit a teraszát. Azt mondta fog szólni a tulajdonosnak, hogy tegyenek ki emiatt a lakásból. Szerintetek is ekkora bűn ez?

2023. aug. 29. 20:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%

Igen!

Az a szoba az "új lakóé", oda sem neked, sem a lánynak nincs joga bemászkálni, kivéve, ha elöre engedélyt kérsz a szoba bérlöjétöl!

2023. aug. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Még annyi kimaradt, hogy az új csajszi még nem fizet és a másik lakótárs csak a lakás felét fizeti nyárra. A költségek 90%át meg én, mivel ő ritkán van fent. Szóval úgy érzem csak jogom van bemenni egy full üres szobába
2023. aug. 29. 21:02
 3/24 anonim ***** válasza:
34%
Jogos a felháborodás, - mert ez azt vetíti előre, hogy senkit és semmit, senkinek a semmijét nem tartod tiszteletben, ha rést hagynak előtted csak egy tét nélküli cél elérésére is.
2023. aug. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
24%
Ha sokallod, amit fizetsz, arra jogod van, hogy keress más lakást, de arra nincs jogod, hogy a másikak éppen nem használt szobájába (azaz a magánterületükre) bemászkálj, illetve hogy azt használd.
2023. aug. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Annak a szobának épp nincs tulajdonosa, szóval nincs kinek a jogait sértegessem vele. Nincs se szerződése, se pénze benne. Nyílván ha csak hazament volna a nyárra és itt lakó ember lenne nem tenném be a lábam:))
2023. aug. 29. 21:13
 6/24 anonim ***** válasza:
54%
Amiért nem fizetsz, azt nincs jogod semmilyen szinten használni egy albérletben albérlőként. Ha fizetnél mind a kettő szoba használatáért, akkor jogosan mászkálnál be oda, de így nem, - hiába vigyorogsz!
2023. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Ha a tulaj szemszögét nézzük, ő a leglazább ember akit valaha láttam.Budapesten nem gyakran adnak rá lehetőséget, hogy nyáron az albérlet felét fizesd. Szóval őt biztos nem zavarná, hogy egy senkiföldjére betegyem a lábam
2023. aug. 29. 21:23
 8/24 anonim ***** válasza:
39%

Tisztességtelenül viselkedsz. Üzleti szempontból etikátlan, amit művelsz.

Itt nem arról van szó, hogy 30, vagy 300000 forint, hanem arról, hogy semmit nem adsz cserébe azért, hogy használsz egy helységet. -Teljesen mindegy, mire használod, mert nem használhatnád. Nem foglalkozom többet a szándékos értetlenkedéseddel, - a "kérdésed" és a válaszaid is inkább provokáció kategóriát képviselnek, mint valódi kérdést és az arra adható-kapható válaszokat! Ég veled!

2023. aug. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%
Én mint bérbeadó, ha az egyik lakóm ilyennel jönne spicliskedni, hogy a másik bérlő az üres szoba erkélyen kávézik, akkor szemberöhögném…
2023. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Itt nem arról van szó, hogy sorozatos házibulikat tartok a lakásba, vagy átköltöztem oda és teljesen igénybe vettem, vagy napi 10 órát töltök a szobába. Napi 5 percet beteszem a lábam a teraszra, ami egyébként nem a szoba, hanem a lakás tulajdona, amit én is fizetek. De holnap megelőzöm a kérdésemmel a kedves lakótársat
2023. aug. 29. 22:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!