Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyivel volt másabb Budapest...

Mennyivel volt másabb Budapest a '90-es években, mint ma?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, milyen különbségek vannak a mai, jelenlegi, és egy 25-30 évvel ezelőtti Budapest között?

Mennyire változott meg a városkép, utcakép? A mindennapok, életvitel mennyire változtak meg?

Mennyivel volt másabb Budapesten élni akkoriban? Milyen eltéréseket tudtok felhozni?



2023. szept. 3. 08:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Nem másabb, hanem más.
2023. szept. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Pl. Kevesebb autó az utakon, a parkolókban, jeges, zajló Duna, rendesen havas utcák télen.
2023. szept. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Jóval kevesebb turista, több órömlány és lecsúszott alak a 8-9. kerületben. Az épületek állapota sokkal rosszabb volt.
2023. szept. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Valamivel kevesebb autó. De azért már akkor is sok volt. Az évtized első felében az autók nagy része keleti (Trabant, Lada, Skoda stb.)

Ócskább buszok, villamosok.

A Rákóczi tér tele prostikkal.

Nem voltak plázák. Az évtized végén nyíltak meg az elsők. Az emberek a Nagykörúton vásároltak, vagy a Skálában, Sugárban.

Kis mozik.

Volt Dunkin Doughnuts. Az hiányzik. :)

Nem volt Stacbucks meg ilyenek. Eszpresszó volt.

2023. szept. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
90-es évek legeleje: Ikarus buszok, UV villamos, általában kitömve. Csúcsidőben ülőhely van a végállomáson, ha gyorsan szállsz fel, vagy mázlid van később. Nem annyira volt kiszámítható, mikor mi fog majd jönni (Érkezési kijelző ugye nem volt sehol). Kevesebb autó az utakon, sokkal kevesebb dugó. Ami inkább csak akkor volt, ha baleset volt, vagy esett az eső, hó. Sok szoci kocsi, Trabant, Wartburg, Dacia, Lada, Kispolszki. Teherautó fronton Zil, Kamaz, Robur, IFA, Barkas. A csövesek sem voltak jellemzőek, ha valaki alaudt a padon a Kelenföldi pu.-n, azt a rendőr felköltötte a botjával, igazoltatás, majd vitték is. (Saját szememmel láttam.) Bicikliút gyakorlatilag nem volt, de nem is volt jellemző, hogy biciklivel közlekednének. Rollerrel a parkban 1-2 kisebb gyerek volt elvétve, a nagyobbak már bringáztak. A parkok és az épületek is lerobbantabb állapotban, de no grafiti! Pláza nem volt, boltok +Skála és a Centrum. Volt, hogy csak akkor kaptál meg valamit, ha csúsztattál az eladónak. Ilyenkor még pont volt egy a raktárban. A boltok vasárnap gyakorlatilag nem voltak nyitva, hétköznap úgy 18-19-ig, szombaton meg 13-14-ig, aztán hétvége.
2023. szept. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy McDonald's és egy City Grill a belvárosban és kész. Nem volt mai értelemben gyorsétterem, vagy Pizzéria. Nem volt ételkiszállítás. Helyette volt Hot Dog, Hamburger, vagy Goffri adott utcai árusoknál. 5-ös voltam.
2023. szept. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Annyi kiegészítést még, hogy City Grlillből volt több is, de csak pár és a 80-as évek közepétől indult, de a 90-es évek derekára kifújt. 5-6 voltam.
2023. szept. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
Lepusztultabb volt, de sokkal szabadabb!
2023. szept. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

A 90-es években voltam gyerek, emlékszem, hogy nyári szünetben végig az utcán játszottunk a szomszéd gyerekekkel. A szüleink simán ki mertek minket engedni, pedig akkor még telefon sem volt. Sötétedés előtt haza kellett érnünk, ebédelni meg mindig más családjához mentünk be.


A mi környékünkön (Buda) jóval kevesebb autó és ember volt, ellenben voltak hatalmas fák, fenyők, orgonabokrok. Ezekből ma már semmi sincs meg, cserébe "Budapestzöldebb!" címen elültettek pár ványadt kórót, ami gondolom sokba került.


Nem láttam (legalábbis a mi környékünkön) hajléktalant, zavartan viselkedő embereket, nem volt ordibálás, verekedés. Na ez (is) teljesen megváltozott.


Én a 11.kerületbe jártam iskolába (a suli már nincs meg, lerombolták), ott is tisztaság volt és nyugalom. Ma már sötétedés után a Móricz Zsigmond körtér környékén sem sétálok szívesen.


Szóval vagy nem volt ennyi elmebeteg vagy a közbiztonság volt jobb vagy nem tudom mi történt...

2023. szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval vagy nem volt ennyi elmebeteg"


Tuti nem volt ennyi, valahogy a 90-es évek elején zárták be a Lipótot, és utána érezhetően sokkal több hülye volt már az utcán is, tömegközlekedésen is (azelőtt őket ugye bent tartották).

2023. szept. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!