Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Más is eléggé felháborítónak...

Más is eléggé felháborítónak tartja, hogy (egyetemista) fiúként mennyivel nehezebb albérletet találni mint lányként?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok, 20 éves, másodéves egyetemista. Egyszerűen nem tudok lakhatást találni, amivel nem kell egy vagyont fizetnem.


Itt nem arra gondolok, hogy meglévő lány bérlő keres másik lányt az albérletbe. Viszont az üres lakás hirdetések szerintem bő többsége majdnem, amit látok facebookon, oda van írva hogy csak lányoknak.


De a társbérlős hirdetések is ,akik társat keresnek, azok is gyakorlatilag csak lányok, akik, ahogy mondtam, érhethetően lányokkal akarnak lenni.


Magánkolikat is néztem, így már nem meglepő, hogy egy- és kétszemélyes fiú szobák (pl Körúti kollégiumok) tömve vannak és hely sincs.


Nem azért hogy itt ranteljek, meg ez nem a lányok hibája (természetesen...) de alig tudok budapesti lakhatást találni. Facebook csoportokban nem egy bejegyzést láttam erről, pl anyukák is írtak, hogy lányuknak pár nap alatt találtak lakást, fiuknak meg alig.


Sztereotípia alapján így nem lehet mit tenni, de azért ez szerintem már felháborító. Nem tudom elhinni, hogy egy huszonéves egyetemista srác elmegy albérletbe és az egész helyet szétszrja meg tönkrevágja.


Én például patyolat tisztán tartom a környezeteme, nővérem meg pl úgy él mint egy disznó.Rengeteg lányt ismerek aki wc tisztítót sem látott még, stb.


Más egyetemista srác is így érez ezzel, vagy csak én? Alapból nevetséges a budapesti albérlet helyzet, akinek nem apu anyu fizeti a budai légkondis albit (ezt nemtől függetlenül) alapból alig tudja megtenni az albérletet, nem hogy így...



2023. aug. 14. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Nagy az általánosítás sajnos.

Igy mivel a legtöbb fiú, tisztelet a kivételnek, rendetlen vagy bulizós stb, nem csodálkozom rajta hogy a lányokat előnyben részesítik.

2023. aug. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Ráadásul, ha nincs pénze, fizet természetben...
2023. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

Fiúkat/férfiakat senki nem fogad be szívesen. Nem csak egyetemistáknál van ez.


Nem feltétlenül kell ezt a szexualitásra kihegyezni. Nőknek, akár idősebbeknek is a bébiszittertől a házvezető nőn át az idősgondozásig, (amiből van szivatós, de van nagyon sok álommunka is) széles választék van bentlakásos munkákat illetően. Arról nem beszélve, hogy EÜ-ben pl. nővérszállók 1 meg 2 ágyasok, sokszor bent van a fürdőszoba is, munkásszálók pedig 8 ágyasak. Van, hogy konkrétan pincében van berendezve ilyen priccs-szerű ablak nélküli helyen. Vagy fizetsz érte közel annyit, mint egy albérletért.


Nagyon egyenlőtlen a bánásmód az élet minden területén.


És lehet itt jönni azzal, hogy a férfiak rendetlenek meg így meg úgy, a valóság úgyis az, hogy a többi férfi azért nem segít nekünk (akinek lehetőségében áll), mert miért tegye? Nőkkel szívesebben jófejkedünk, genetikailag így vagyunk kódolva.


A nők meg a többi nővel szolidárisak, mert ők meg genetikailag szintén így vannak kódolva.


Így a segítségre szoruló férfiaknak egyáltalán nincs szociális hálójuk. Ha a családjuk és a szűk baráti körük nem segít, akkor magukra vannak utalva.

2023. aug. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Mi csak férfiaknak adjuk ki, a lányokkal ráfáztunk egy párszor. (Bpest, Belváros)

De a mostani bérlőnk 3-ik éve lakja a lakást, így nem tudom neked felajánlani.:(

2023. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Próbáld meg, hogy te adsz fel hirdetést!
2023. aug. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én csak olyan hirdetéseket látok, ahol csak fiút keresnek.

Bővítsd a vadászterületedet!:)

2023. aug. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

"amit látok facebookon"

Ne ott keress, hanem az ingatlan.com-on, jofogas.hu-n, alberlet.hu-n, egyetemi faliújságon, az egyetem környéki lámpaoszlopon ragaszokat, ingatlanirodákban, ingatlanirodák honlapjain.

2023. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Elvált férfiként egy ideig laktam albérletben.Soha nem volt gond, az első bemutatásnál már minden tulaj mondta,hogy enyém a lakás.Igaz én magamban mentem,nem vittem fel senkit. Hetente nagy taki,főztem két naponta.

Amikor a kiadó jött a pénzért,havonta,meg volt lepődve a tisztaságon.Sajnálta mindegyik,amikor eljöttem.

Az egyik még azt is elmondta,hogy előttem egy elvált negyvenes nő lakott ott fél évig,HR téren középvezető és akit konkrétan ki kellett dobni,mert koszos volt,cigivel tönkretette a berendezést és ráadásul baxótanyát tartott fenn,állandóan vitte fel a pasikat.

Nagyon sokszor hallom,hogy férfinek inkább,mint nőnek,főleg nem egyetemista csajoknak.

2023. aug. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Én 6 évig laktam különböző kollégiumokban, a legretkesebb szobák mindig, kivétel nélkül lány szobám voltak. (Nem azt állítom, hogy nem voltak tiszta lány és mocskos fiú szobák, de a kifejezetten lepukikban mindig lányok laktak.)


A mostani albérletemben is nő lakott előttem, a tulaj szóvá is tette, hogy eddig mindig nőknek adta ki és reméli hogy tudok takaritani… Én ennyi mocskot még lakásból nem vakartam ki, mint ebből. Még a szekrények TETEJE is ragadt…

2023. aug. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem éreztem túl nehéznek, két hét alatt találtam egy albit.

Aztán végzésig ott laktam.

2023. aug. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!