Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyivel volt másabb Budapest...

Mennyivel volt másabb Budapest a '90-es években, mint ma?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, milyen különbségek vannak a mai, jelenlegi, és egy 25-30 évvel ezelőtti Budapest között?

Mennyire változott meg a városkép, utcakép? A mindennapok, életvitel mennyire változtak meg?

Mennyivel volt másabb Budapesten élni akkoriban? Milyen eltéréseket tudtok felhozni?



2023. szept. 3. 08:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%

Lepukkantabb volt sokkal.

Rákóczi téren k...vák grasszáltak, fényes nappal is.

Kevesebb térkő, minden szegényesebb volt.

2023. szept. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltak koldusok, hajléktalanok, viszont 100-szor több prosti volt az utcákon!

És voltak sztriptíz bárok, gogo-bárok, peep-show-k, rengeteg étterem, presszó, cukrázda - és mindezek nagyon olcsón!

Kevésbé volt látványos, de sokkal élhetőbb volt Budapest.

2023. szept. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%
Akkor, a '90-es évek végén sok robbantás volt, az ország érdekesebb volt, mert fejlődött olyan létesítményekkel, amivel addig nem találkoztunk.
2023. szept. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
69%

5-6-7 vagyok. Folytatás.


Mobiltelefon nem volt, okosteló meg pláne nem. A mobilok a 90-es évek végén kezdtek beszivárogni, akkor is a gazdagabb, tehetősebb emberek kezében lehetett látni. A 90-es évek elején, a mezei városi ember annak is örült, ha otthon volt vonalas telefonja. Nagyon sok pedig még tárcsás, innen való a tárcsázza a számot kifejezés. Sok volt az utcai pénzbedobós telefonfülke. Így lehetett telefonálni, ha nem otthon volt az ember, vagy nem volt neki otthon sem. Így is tudtak az emberek találkozni, meg tudták előre beszélni.


Internet nem volt, pl. a BME-re is csak '94-ben kötötték be. A mezei háztartásokban meg bőven 2000 után. A tömegközlekedésen nem simogatták az emberek a telefonjukat, mert nem volt. Helyette volt újság, vagy könyv, esetleg csak úgy nézünk ki a fejünkből figura. Sokkal több olyan ember volt az utcán és a járműveken, aki beszélgetett egymással! Sok volt az újságosbódé, az oldala tele kiaggatott friss lapokkal, mert nem volt Net és kattintás, az infót be kellett szerezni. A másik infóforrás a TV volt. Ekkor még kevés adóval, MTV 1-2, '92-től Duna TV, '94-től TV3, A3. Számítógép se nagyon volt. Pár C64, vagy Spectrum (home computer, ezek is inkább játékra). A PC-k a 90-es évek második felétől kezdtek terjedni az otthonokban, javarészt a szülők megvették a gyereküknek, vagy értelmiségi emberek beruháztak.


Ha zenét akart az ember hallgatni, a rádión túl volt a hanglemez, vagy a kazetta. Ez utóbbit gyakran másolgatták, vagy felvettek a rádióból, mert gyári műsoros drága volt. Ha útközben akart az ember zenét hallgatni, arra volt a Walkman. Fiatalok slágerterméke. Cd bár létezett, de ekkor még közel sem volt elterjedve, mert nagyon drágák voltak az akkori bérekhez.


Az utak rosszabb állapotban voltak, sok volt a kockaköves út. -pl. a Bartók Béla út a XI. kerületben teljesen ilyen volt. Ha esett az eső, utána nagyon jól csúszott. A peremkerületekben még sok földút.

A bérházak nagyon rossz állapotúak voltak, omladozó vakolat, kilátszódó téglák, felújítást sok utoljára a második világháború után kapott, az IKV alatt valahogy elvegetáltak összedőlés nélkül.


Úgy ennyi röviden.

2023. szept. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Szociális élet a max-on járt, nem úgy mint most!
2023. szept. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
62%
Kevesebb volt a cigány, a hányásában fetrengő turista, a csöves, a fideszes propaganda plakát és a luxusautó.
2023. szept. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Észre se vettük hogy nincs MOBILTELEFON (nem okostelefon, Ájfon!), akkora világ volt!
2023. szept. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
50%

Régebben más volt

A 90-es években mindenki táncolt

És micsoda tánc volt

Adtuk a szépet

Melír a hajban, break

Ez volt a lényeg

Még most sem értem

És jött az este

Egy videó diszkóban partnert keresve

Talpig fessben

Adtuk a szépet

Hogy mi történt velünk

Azt még most sem értem

Én nem értem, nem értem már

91-ben a telepeken úgy terjedt a

Break, mint a veszedelem

Én gondoltam ma magam odateszem

én a kezemen pörgök, te meg a fejeden

Apáink meg akartak nyúzni minket elevenen

Mert bömbölt a magnó minden emeleten

Egy klipben megnéztünk

Ezerszer egy jelenetet

és mindenki tudta a szerepeket

Egyszer csak robbant az Enemy Squad

és az egész világnak azt mondta matt

Úgy nyomták az állunk a földön maradt

A táncuktól haver kisütött a nap

Egy cigi ketten felesbe

Éva vermut a kezembe

Rend volt mindig a fejembe

Pedig 10 forint nem volt a zsebembe

2023. szept. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
60%
#18 Takarodj innen! 🤣🤣
2023. szept. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kőbányán laktam és állandóan kiraboltak minket a drogosok. Mocsok és kosz volt mindenhol, az épületek feketék voltak a sok keleti autó koromjától. Most szerintem sokkal élhetőbb.
2023. szept. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!