Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy tegyem ki az albérlőmet?

Hogy tegyem ki az albérlőmet?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, a lakásom ki van adva, direkt közjegyzővel irattam a szerződést és készült okirat is. Akkor azt mondták nekem, hogy csak általuk mondhatom fel a szerződést, mert ha előbb szólok az albérlőnek, akkor ők már nem tudnak semmit sem tenni, ha nem akar kiköltözni.


Az albérlőm folyamatosan késik a fizetéssel, agresszívan viselkedik a legkisebb felmerülő ügyekben és a szomszédok is folyamatosan panaszkodnak rá (olyan dolgot nem csinál, amivel azonnal fel lehetne mondani a szerződést). Ezt megelégeltem és szóltam a közjegyzőknek, hogy kezdjenek intézkedni.


Nagy meglepetésemre azt mondták, hogy én küldjem el az albérlőt. Mikor rákérdeztem, hogy akkor mégis miért mondták azt, hogy nekik kell mindenképp, azt fejtették ki, hogy ez így is van, de hogy elsőkörben próbáljam meg én úgy, hogy semmit nem adok írásba, felhívom és megbeszélem az albérlővel az egészet.


Nah nekem ez most egy kicsit zavaros. Valaki ki tudná ezt nekem emberi nyelven fejteni? Amit én értettem az egészből, hogy én semmit nem adhatok írásba (ami olyan szempontból nehéz, hogy nem élek az országban és eddig csak írásban kommunikáltam az albérlőmmel), de egyezek meg az albérlővel hogy kiköltözik, de semmiképp se tűnjön úgy, hogy én küldöm el, hanem legyen közös megegyezés, ellenben ha probléma lesz, akkor a közjegyző már nem tud beleszólni (akkor minek fizettem ki közjegyzőt a szerződéskötésnél?).


Egyelőre nem értem, hogy ezt hogy lehet kivitelezni és mivel az albérlő most sem tudja rendesen fizetni a lakást, eléggé tartok attól, hogy magától nem fog menni.


Első alkalom, hogy albérlőm van, de azt hiszem, ezek után nem lesz :D Ha sikerül abszolválnom ezt a feladatot, nem gondoltam volna, hogy ez ilyen bonyolult kell, hogy legyen.



2023. szept. 11. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, gondolom fel lehet mondani a szerződést adott határidővel indoklás nélkül is (tehát ha nem lenne gond a viselkedésével). Ezt írásban tedd meg, tértivevényes levélben és a kézbesítés dátumától számold a határidőt. Ha nem költözik ki a megfelelő határidőig, akkor szólj a közjegyzőnek.

Amit a közjegyző mondott, én se értem. Szerintem egyszerűen letolják magukról a munkát. Amíg a pénzed kellett, addig álltak rendelkezésre, most, amikor szükség lenne rájuk, akkor meg kifogást keresnek.

2023. szept. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Közöld vele a szerződésben foglaltak szerint, hogy hagyja el a lakást mert szükséged van rá.
2023. szept. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kozjegyzo csak probal kibujni a feladata alol.

Szoval inkabb oket piszkálnám hogy tartsak be a szerződésüket, ha mar az elején igy akarták.

2023. szept. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Most játszottam ezt végig az idén. A bérlő többszörösen megsértette a szerződést, többen laktak bent, mint ami a szerződésben volt, fullban dohányoztak bent a lakásban, kosz, mocsok, bűz volt, hetente járt ki a rendőrség balhék, verekedés miatt, a szomszédok engem hívogattak, hogy rettegnek. December környékén beszéltem a közjegyzővel, aki azt mondta, hogy április 30.-ig, amíg tart a kilakoltatási moratórium, semmiképpen nem tudom kitenni őket. Utána lehet elindítani a folyamatot, ami kb. két hónap, mert ők elindítják a dolgot, utána bíróságra kerül az ügy, a bíróság eldönti, jogos-e, és ha igen, akkor kijelöl egy végrehajtót, aki kirakja őket az ingatlanból. Nekem június végén lejárt a szerződésem, így inkább megvártam azt, és akkor kitettem őket. Könnyebb a dolog, ha nincs élő szerződés. Magyarul a közjegyzős papírommal kitörölhettem, semmire nem mentem vele. Kérdező, november 15.-én indul megint a kilakoltatási moratórium, tehát húzzál bele, mert ha addig nem dobatod ki a közjegyző által, akkor április 30.-ig nem tudsz már semmit csinálni!
2023. szept. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat

#1 - pont ezt mondta amúgy a közjegyző, hogy ez az amit nem tehetek meg?! Hogy nem írhatom le, mert ha én mondom fel és nem ők, akkor nem tudnak semmit se csinálni már, de közben meg azt mondták, hogy csináljam én, szval abszolút nincs értelme az egésznek...


#9 uhh, te sokkal rosszabb helyzetben voltál akkor. Végül hogy tetted ki őket? Vagy mentek maguktól? Nekem sajnos határozatlan idejű a szerződésem. Köszönöm amúgy az információt a moratóriumról!

2023. szept. 12. 11:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Rohadt hazudós banda!

Átvertek téged, nem akarnak dolgozni a pénzükért!


Köszönöm ezt a kérdést, most már tudom, hogy ennyit ér a közjegyzői előtt kötött bérleti szerződés.

Pontosan annyit, mint a közjegyző nélkül kötött, csak így a közjegyzőt is jól tartod.

2023. szept. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok. Ha határozatlak idejű szerződésed van, az jobb szerintem, mint a határozott idejű. Nekem határozott idejű volt sajnos, 1 éves, és már az első hónapban kezdődtek a problémák, tehát az egész évet tiszta idegben nyomtam végig. Azt javaslom neked, hogy nagyon gyorsan szedjél össze dolgokat a bérlőd ellen, például küldjél neki egy felszólítást, hogy amennyiben még egyszer késve fizet, felmondod a szerződést, (ez bizonyítéknak kell) meg próbálj beszélni a közös képviselővel, hogy írjanak egy papírt amit lehetőleg minél több lakó aláír, hogy gond van a bérlőddel, nem normális életvitelt folytat, illetve amikor agresszívan viselkedik veled azt rögzíteni kéne valahogy hanggal, képpel. Ha vannak dolgok már ellene, azzal nagyon gyorsan irányozd meg a közjegyzőt, és indítsd el a folyamatot, mondjátok fel a szerződést. De tényleg sietni kéne, mert novembertől áprilisig semmilyen végrehajtó nem fogja neked kitenni az utcára sajnos. Addig a nyakadon marad.

Nekem úgy sikerült kitenni, hogy mikor már csak egy hónap volt hátra a szerződésből, az utolsó, akkor odamentem, és aláírattam vele egy papírt, hogy ha lejár a szerződés, akkor nem hosszabbítom meg, és köteles elhagyni a lakást. Erre azért volt szükségem, hogy ne tudjon azzal védekezni, hogy hát ő ezt nem tudta, mert ha lejárt a szerződés, azonnal ki lehet őket tenni. Közben meg mondtam neki, hogyha nem írja, meg nem költözik ki időben, akkor a közjegyző hatalmas költségét is rá fogom verni, amit a fizetéséből fognak vonni, mert adó módjára behajtható. Nagy szerencsém volt, mert ezt nem akarta, megijedt, aláírta a papírt, onnantól már jó voltam, és végül ki is költöztek maguktól. De lélekben már én is a legrosszabbra készültem. Sajnos a lakást elmondhatatlan állapotban kaptam vissza, éppen most zajlik a felújítás. Sok éve adok már ki lakásokat, de így még sosem jártam, mindig rendes, tiszta, jól fizető bérlőim voltak, akikkel teljes barátságban váltunk el. A tanulság pedig az, hogy közjegyző előtti szerződés ide vagy oda, semmire nem megy az ember vele.

2023. szept. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én odamentem az albérlőmhöz és aláírattam vele egy kérelmet, amelyben kéri, hogy tegyem ki a cuccait a lakásból, mert távozni akar. Aláírta önként, szó nélkül és távozott is másnap, ahogyan megbeszéltük. 2 hónapig nem fizetett semmit - még mielőtt kérés lenne, hogy ezt mégis miért tettem. Ha nem akarja aláírni önként, akkor legközelebb ne menj egyedül, legyetek többen, férfiak és alá fogja írni.


Van több lehetőség is:

1. Leszeded az ablakokat, ez inkább hideg időben hatásos.

2. Beköltöztetsz mást is a házba.

3. Segítesz neki átköltözni egy másik albérletbe. Nálam olyan is volt, hogy segítettem keresni másik albérletet, mert nem akartam az utcára kidobni.

2023. szept. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sehogyan sem.... albérlőként még több joga van mint ha tulaj lenne....
dec. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!