Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan tudom kirakni az...

Hogyan tudom kirakni az albérlőmet?

Figyelt kérdés

Szeretném felbontani a szerződésünket. Az első hónapban is 2 nap csúszással fizetett, most meg 3 napja nem fizetett pedig volt rá lehetősége.


Kiakarom rakni, van közjegyzői papírom, viszont nem tudom hogy hivatalosan hogyan lehet rendkívüli szerződést bontani. Illetve ebben az esetben kell fizetnie az ehavi lakbért? Hisz már fél hónapot itt töltött és még itt is van.


Azzal az indokkal nem fizet, hogy párom is szokott itt lenni velem a lakásban és, hogy nem hajlandó felesbe fizetni mikor ő ugyan úgy felhozogatott különböző férfiakat.


2022. nov. 17. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

pár nap csúszás valaszeg még nem ok a rendkívüli felmondásra.

határozatlan idejű a szerződés egyáltalán?

Be kell tartani az ott rögzített felmondási határidőt.

2022. nov. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát nekem ok mert valamiből bekéne fizetnem a számlákat.

Ok az is, hogy nem hajlandó takarítani maga, meg az állata után. Használhatatlan a konyha meg a fürdő tőle.

1 éves a szerződés, és ő is költözni akar, csak hát szavahihetetlen.

2022. nov. 17. 13:14
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Határozott idejű szerződésre meg külön más szabályok vonatkoznak....
2022. nov. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Futigab válasza:

Ha már az elején gondod van vele később több lesz :)

Mivel van közjegyzői papírod, így menj vissza a közjegyzőhöz a szerződéssel ő majd kezeli a dolgokat.

2022. nov. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem rég mondtuk fel a bérlőnknek a szerződést.


Édesanyukám adja ismeri pontosan a részleteket, mert személyszerint 1x sem olvastam el a szerzdődést, sem a közjegyzős papírt.


Olyan okokkal mondhattuk fel, hogy:

-Nem használja rendeltetésszerűen a lakást

-Nem fizet lakbért/rezsit

-Lakóközösségnek problémája van vele.


Nálunk mindhárom teljesünk. A lakbért/rezsi elmaradás szerintem 8 napon belül teljesül, de ez sem biztos.


Felmondtuk neki emailben a szerződést a fenti pontokra hivatkozva és kifejtettük, hogy pontosan hogyan szegte meg őket.


Innetől kezdve 15 napja volt a kiköltözésre, utána jöhetett volna a kilakoltatás.


Nem tudom, hogy ezek a feltételek számunkra egyediek vagy univerzálisak, de talán segít, mint példa.


Szerintem is a közjegyző felkeresése az első, hogy elmagyarázza pontosan mit és hogyan kell csinálni. Mi is ezt tettük.

2022. nov. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
"Hat nekem ok mert valamiből be kéne fizetnem a számlákat" Menj el dolgozni...
2022. dec. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!