Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van más is, aki úgy érzi...

Van más is, aki úgy érzi nincs igazi otthona, hontalan?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, 16 éves koromig Magyarországon laktam. Utána kiköltöztünk külföldre, most 25 évesen megint elköltözöm egy másik országba.


Még megvan Magyarországon a házunk, a szobám. És most, hogy elköltözöm, most is még meg fog maradni a külföldi szobám, ágyam abban a lakásban, ahol a szüleim+tesóm laknak. Plusz most ugye ott van az új lakás, ahova most beköltözöm (ez 60 km-re van az eddigi lakóhelyemtől, de egy másik országban).

Mindhárom országban vannak barátaim is, mégis valahogy egyiket sem érzem az igazi hazámnak. Egyikre sem tudom mondani, hogy itthon/otthon, mert kicsit mindegyik annak számít, de egyik se az igazi otthon.


Ez mennyire normális? Lehet így lenni? :D



2023. szept. 25. 13:53
1 2
 1/15 anonim válasza:
85%
Persze, ez nálam is így van, csak én országon belül költöztem sokat. Én hiszek abban, hogy egyszer kikötök olyan helyen, ahol a megfelelő környezet, időjárás és kultúra egyszerre adja azt az érzést, hogy megérkeztem. Már kicsinek is távolba meredtem azt várva, mikor indulhatok útnak :D
2023. szept. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Milyen orszagokba koltoztél?
2023. szept. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%

Hát... nagy divat ez a jövés-menés a vilagban, de amit en tapasztaltam, hogy ettől csak egy csomó elcseszett lélek kering a világban...

Erre jön még, ha felig ikyen nemzetiségű az ember félig olyan, vagy már a nagyszülők is, de gyökeret nem.tudnak ereszteni sehol...

Se múlt,.se történelem, se kulturális örökség...

2023. szept. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
En 16 eve elek Angliaban teljesen megszoktam, nem hianyzik semmi Mo-rol
2023. szept. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Nekem a szüleim rájöttek, hogy nem fogok soha visszaköltözni, átalakították a gyerekszobámat ilyen iroda-edzőterem-tároló féleséggé, de még van ott számomra vendégágy, ha ott tölteném az éjszakát, plusz kulcsom is van, bármiikor mehetek, szívesen látnak. Nekem könnyebb is így ott aludni, hogy már nem hasonlít a szobára, ahol felnőttem, mert elég fos gyerekkorom volt. Egyszer aludtam ott, kinn volt még egy festmény, amit én követtem el 15 évesen, és a szobám dekorációjának a részét képezte, leakasztottam, befordítottam a fal felé, hogy ne is lássam. Apám bejött reggel ébreszteni, reggelinél megköszönte, hogy csak eltettem, és nem rongáltam meg, mert ő azért tartotta meg, mert neki tetszik. De utána ha szóltam, hogy megyek majd, mindig eltette.

Sosem éreztem az otthonomnak az otthonom. Rengeteg kollégiumban, rengeteg albérletben laktam. Határon innen és túl. A kettőnk helyzete annyiban különbözik, hogy én megtaláltam az otthonom - egy konkrét lakótelepen Budapesten, ott azt éreztem, hogy én ide tartozom, otthon voltam. De mivel albérlet volt, árulták, és nem volt pénzem megvenni, valakinek meg de (és most sincs pénzem lakást venni arrafelé), így egy másik kerületbe kellett költözni.

Ami nekem segített otthonná tenni a sok-sok ideiglenes otthont, az a dekoráció. Az emlékeket kiteszem a falra. Legyen az kinyomtatott közös kép barátokkal egy eseményről, kivágott újságcikk, repjegy, koncertjegy, ezek gyűlnek szépen, és mindig az az első, ha új helyre költözök, hogy ezeket kiteszem, mert helyről helyre viszem magammal, és ahol ezek ott vannak, ott vagyok épp otthon.

Értem egyébként, miről beszélsz, de az identitásod épülhet több kultúrára is, és nem kötelező ragaszkodni annyira helyekhez, dolgokhoz. Én palóc vagyok, nagyon sokáig zavart, hogy csak akkor kapom majd meg a tulipános ládát, meg a tükrös szekrényt, amik nagyanyám házában voltak, ha férjhez megyek, pedig nem szeretnék férjhez menni. És nem ér annyit ez a két dolog, még akkor se, ha érzelmek kötnek hozzá (főleg a tükrös szekrényhez, abban tartotta nagymamám a legértékesebb dolgait, fontos volt neki, tehát fontos nekem), hogy emiatt olyat csináljak, amit nem szeretnék, és ráadásul magammal rántsak még egy embert (az egyelőre nem létező férjemet). Végül is csak fa, meg üveg. Csak egy tárgy.

2023. szept. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

örülj neki hogy több lábon állhatsz,majd meg találod az igazit is,csak

idő kérdése. Én szívesen el húznék inne ha tehetném,gusztustalan

lett ez az ország, és hihetetlenül alpári lett a morál.

lassan már egy bevásárláshoz is magnumot kell vinni,meg be venni

előtte pár szem nyugtatót..Frusztrált barmok,de kiállni azok ellen akik okozzák ,na az nem megy.

2023. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szegény Kérdező. Meg tudlak érteni.

Nekem szerencsém volt annak idején, amikor eljöttem Ausztriába.

Én rögtön otthon éreztem magam és ez az érzés csak erősödött bennem az elmúlt huszonegynehány évben.


Kitartás: most három ország között ingázol és sehol sem tudsz még igazán gyökeret verni.

El fog jönni az az idő is.

Még az is lehet, hogy esetleg egy tizedik országban történik meg és otthon fogod érezni magad.😊😊😊

2023. szept. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
#5-ös: gyönyörűen megfogalmaztad ❤️❤️❤️
2023. szept. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Nekem érzelmileg az igazi otthon mai napig a szülői ház, azon belül a szobám. Van lakásom más városban, ahol élek, de kicsit mindig úgy éreztem, hogy az olyan átmeneti. Szerintem nem kell túlgondolni, jó az, ha az ember életciklusokban él, akár 4-5 évente más ország albérletben.
2023. szept. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, lehet hogy túlgondolom. Végülis mind3 országban jól érzem magam, és ez lehet, hogy elég is.
2023. szept. 27. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!