Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egy zavaró, bunkó szomszéd...

Egy zavaró, bunkó szomszéd esetén tényleg az egyetlen megoldás a költözés? Ez bennünk, magyarokban egy tanult tehetetlenség?

Figyelt kérdés

Szoktam nézni itt a kérdéseket. Amikor valaki beszámol róla, hogy már megőrül pl. a zajtól, amit a felső szomszéd generál, akkor is azt a választ kapja, hogy el kell költözni, a hatóság úgysem segít.

Ez a legtöbb ember számára nyilván nem opció. De valahogy inkább nyel és panaszkodik, mintsem elindítson egy eljárást, mert a többi magyar csak legyint rá, hogy az úgysem segít. Próbálta már valaki egyáltalán, hogy tényleg jogi útra terelje az ilyet? Lehet pl. hangérzékelőt venni, felvenni a szomszéd kopogását, és ha megüti a törvényben előírt decibelt, akkor nagyon is perelhető polgári úton (a zajoló példánál maradva).

Ezt miért nem tesszük meg, és miért panaszkodunk inkább? Én egyszerűen nem tűrném, hogy a bunkó tahó a folyamatos idegesítésemmel megrövidítse az életciklusomat.



2023. szept. 26. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya kiharspott egy darabot egy rokonom vallabol bp-en a 13 kerben. A kierkezo rendorok es mentodok nem irtak jegyzokonyvet.
2023. szept. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy sztorit tudok, ahol a rendszeresen elmebeteg hangerőn zenét hallgató szomszédra többször rá lett hívva a rendőrség, végül megszűnt a zaj. Hogy az illető elköltözött, vagy normális ember lett belőle, azt nem tudom. De ez sem mai történet.

Többszöri lopás után kettőt kerülnek a rendőrök a környéken és meg van oldva a biztonság...

2023. szept. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem értem, mit old meg a költözés. Pár éve költöztünk, a szomszéd házban csend és béke volt, aminek nagyon örültünk. Mire (rengeteg pénz és idő ráfordításával) felújítottuk a házat és beköltöztünk, rá 2-3 hónapra új lakó jelent meg a szomszédban, aki egy elmebeteg és nonstop óbégat, flexel, zajong.

Most akkor el kéne költöznünk, rendben, de ki/mi garantálja hogy oda nem jönne egy újabb ilyen?


Azt viszont tapasztaltam hogy a zajongásnál sokkal komolyabb ügyekben se tesz semmit a rendőrség, kb amíg valaki meg nem hal addig nem vesznek komolyan semmit.

2023. szept. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem csak rendőrség létezik, aki kijön gumibottal vagy bevisz az Andráss út 60-ba...

Létezik polgári peres eljárás, ahol mondjuk egy fénykép alapján elég gyorsan megállapítják, hogy szabálysértés vagy birtokháborítás történt, és megy a csekk az illetőnek. A rendőr elhiszem, hogy hümmög egyet és elmegy, de nem is tud ítéletet hozni ott és azonnal. Szóval a rendőrség emlegetését eleve nem értem, ebből is látszik, hogy nem vagytok tisztában semmivel.

2023. szept. 27. 12:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, hát akkor az én anyámat amiért egyetértek veled. 😅😅
2023. szept. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Engem csak mérhetetlenül dühít, hogy emberek ennyire nem képesek kiállni magukért, hogy el sem kezdenek semmit, csak tűrnek egy életen át, miközben rámegy az idegrendszerük.
2023. szept. 27. 13:48
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy lehet pl szomszédháborúzni is. Nem mondom hogy kezdeni, hiszen ha valaki rendszeresen háborgat téged és az életedet, akkor az már elkezdődött csak egyoldalúan.

Egyébként a hatóságba okkal nem bízik a legtöbb magyar. A rendőrség... hagyjuk is, én is nagyon rossz véleménnyel vagyok ilyen téren, már rendszeresen kellett kijárjanak az agresszív elmebeteg szomszéd miatt és nem csináltak semmit még jófejkedtek is vele. A másik meg a mindenféle peres bírósági dolog, néha sokéves huzavona, neked van bizonyítási kényszered de a kezed sokszor meg van kötve, pl hivatalosan nem fogadhatnak el titkos hang vagy videófelvételeket amiről a másik nem tud, meg egyéb nyalánkságok. Sokszor a pert is neked kell állni amíg rá nem tudod bizonyítani a másikra a szabálytalanságot, onnét már az ő költsége lesz, már ha fizet egyáltalán. Van hogy ilyen olyan senkiházi tróger bérlők és semmi nincs a nevén meg hivatalos munkája sincs szóval sok sikert perelni. Aztán van a birtokvédelmi dolog, ha bizonyítod és meg is nyered, akkor van egy papirod róla, de sok sikert betartatni meg bizonyítani amikor újra rákezd. Szóval okkal szkeptikusak sokan. De szerencsére nem mindenki birka, sokan hiszünk a szomszédháborúban. Nekem így már sikerült deeszkalálnom zajongós konfliktust, utána természetesen leálltam. Teljes a csend a házban azóta.

Én meg általában azokat nem tartom sokra, akik hatalmas arccal jönnek egyetlen hatalmas igazságként előadva hogy "hát költözz el". Mintha olyan egyszerű lenne... Iszonyat sok pénz, idő, tortúra, főleg ha saját lakás. Az ilyen nagyarcú zéró empátia emberek csak addig okosak amíg nem őket érini, utána fordított esetben a legnagyobb áldozatnak állítanák be magukat. Ja és hát az átlagmagyar abszolút nem szolidáris, helyette sokszor még kárörvendő, meg a jó öreg dögöljön meg a szomszéd tehene is. Szóval én nem csodálkozom. Kisebb fajta csodaként szoktam megélni az olyat is, ha van pár értelmes ember a lépcsőházban, akikkel ilyen olyan dolgokkal össze lehet fogni, meg tartani.

2023. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7: köszi. És nálad hogyan zajlott ez a szomszédháború? Hogyan sikerült változást elérned?
2023. szept. 27. 22:16
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a költözés a megoldás. Főleg, ha több hülye szomszédod is van egy panelban mondjuk. Ott semmit nem ér a háború. Talán 1 szomszéd ellen hatásos a dolog. Én mondjuk meg sem próbáltam az évek alatt, mert a szellemi szintjüket ismertem... Alattomos, gonosz és totál limitált agyu emberekkel nem tudsz szót érteni. Hidd el 10 év kereskedemel után láttam pár embertípust...
2023. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Az a fő baj. nem számít, hogy tömb vagy családi. Mondjuk téged zavar zene folyton ordibálva beszélő szomszéd, és valójában, még 5 másik embert is zavar. De ők inkább nem szólnak, jobb a békesség alapon, ez olyan magyar mentalitás. Te szólsz, és azt veszed észre te leszel a feljelentgető közelellenség. Ha egy buta primitív közeg vesz körül, nem tudsz mit csinálni, csak költözni. lehet próbálkozni persze de a vége legtöbbször az, hogy még több gondot csinálsz magadnak, és élni sincs kedved ott.
2023. okt. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!