Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédaink folyamatosan...

A szomszédaink folyamatosan bagóznak és a füst bejön a gyerekszobába. A költözés nem opció, a gyerek nem költöztethetô másik szobába. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

2023. szept. 27. 05:53
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
47%

A megoldás az, hogy a szellőztetéskor az ablakban állva figyeled, hogy dohányzik-e az alsó szomszéd és ha érzed a cigifüstöt, akkor becsukod az ablakot.

Éjjel sem érdemes teljesen felügyelet nélkül nyitva hagyni az ablakot, már ha nagyon keményen láncdohányos az illető, akkor akár éjjel is felkelhet elszívni egy-két szálat, majd alszik tovább.


Sajnos a panellakásodban, a te otthonodban neked kell alkalmazkodnod a többi dohányzó lakóhoz. Bár ebben az a nehéz helyzet, hogy lényegében ők is csak a saját otthonukban dohányoznak, az, hogy átmegy hozzád, a te otthonodba is a füst, már mellékes.

Nem csak az utcán bárhol, hanem még otthon(!) sem menekülhetsz el a dohányfüsttől.

2023. szept. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
81%
Vegyél légtisztítót a kicsi szobájába.
2023. szept. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
19%

Füstérzékelőt vagy szénmonoxid érzékelőt szerelni a közelükbe. Remélhetőleg becsipog ha füstölnek. Egy ideig nektek is zavaró lesz, de remélhetőleg sikerül őket elüldözni vele.

Alattam lakott bagós, akinek szokása volt kitehénkedni az erkély korlátra. Mikorészrevettem, akkor elkezdtem locsolni a virágaim és jól meglocsoltam a szomszédot is. Egy idő után felfogta miért kspja a nyakába a vizet, aztan keresett más bagózó helyet.

2023. szept. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
59%

"Sajnos a panellakásodban, a te otthonodban neked kell alkalmazkodnod a többi dohányzó lakóhoz. "


Hogyne, es ha gumit egetek az is csak az en dolgom ugye?

2023. szept. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
72%

Tedd át máshova a gyerekszobát vagy szellőztess este

Ha nem akarnak máshol cigizni a szomszédok, nem tudsz mit tenni. Nem lehet őket kötelezni semmire.

2023. szept. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
81%
Azért azt nem hinném, hogy reggeltől estig folyamatosan bagóznak. Amikor érzed, hogy jön be a cigiszag, csukd be az ablakot. 10-15 perc múlva szagolj ki. Ha befejezték a cigizést, újra kinyithatod.
2023. szept. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
76%

A mi szomszédunk a fűtésszezon kezdetén minden év soràn felgyűlt szemetet elfűtött, azt a nehéz, fojtó füstöt az ilyenkor gyakori köd még jól le is nyomta, asztmás és szarkoidózisos vagyok, majdnem megfulladtam őszönként. Ennek ellenére nyilván nem jelentettem fel, minek háborúzzak, hogy utána elkezdjen szivatni mással, ha bekattan? Jobb volt a békesség, szerencsére már elköltöztem, ráadásul az sem oldott volna meg semmit, ha ő nem égeti, mert a környéken ezt csinálta másik 20 öregember is...

Férjemtől tudom, hogy régen disznót tartott a szomszéd, akkor egész évben légyrajok leptek el mindent, szóval mindig lehetne rosszabb 🙂

Kérdező, nekem nem világos, hogy kertes vagy társasházban laktok, és hogy oldalról vagy alulról kapjátok a füstöt, de esetleg valami kifeszített napellenzőszerű anyaggal nem tudjátok elterelni a füst útját?

2023. szept. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
13%
Akik lepontozzák hogy tegye át a gyereket másik szobába addig azok a gyerekükkel szìvatnák a füstöt??
2023. szept. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
3%
Birtokvédelem.
2023. szept. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
87%

#28

Irreleváns ötlet, direkt írta a kérdező hogy nem megoldható.

2023. szept. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!