Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha kizárólag munka miatt...

Ha kizárólag munka miatt költöztél vidékről Budapestre, megbántad?

Figyelt kérdés

2023. szept. 27. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem bántam meg. Életem egyik legjobb döntése volt. Egy szabolcsi kisfaluból költöztem Budapestre a munka miatt 21 éve. Azóta lett lakásom, feleségem és két gyerekem.

Soha nem költöznék vissza.

2023. szept. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ennek örülök, hogy jól alakultak a dolgaid. Én egy megyeszékhelyről költöznék, szeretem a várost, szép helyen lakunk, szép lakásunk van, de nincs munkalehetőség. Szeretem Budapestet is, gyakran járunk oda, mert az érdeklődési területem, hobbim miatt is ideális és szeretünk ott turistáskodni. De ott élni más. Félek, hogy megbánom, ha felszámolok mindent. Viszont a kényszer is Pest fele hat, mert itt nincs nekem munka.
2023. szept. 27. 10:48
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Átmenetileg bő fél évre ,6ker belváros . Tróger koszfészek zaj nyüzgés semmi táj , mindenhol üzletek, zsúfoltság tömeg link nyomorultak drágaság .
2023. szept. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor te megbántad,3-as. Honnan költöztél és végül hova mentél tovább? Most jól érzed magad ott, ahol laksz?
2023. szept. 27. 10:58
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem bántam meg, jó döntés volt.
2023. szept. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Örülök 5-ös! Honnan költöztél? Falu, kisváros, nagyváros? Nehéz volt a váltás? Hiányzik néha valami, amit hátrahagytál?
2023. szept. 27. 12:29
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Egy kis faluból mindentől távol.

Nem volt könnyű, mert nem volt még itt munkám, és nem is ismertem itt senkit.

De megfogadtam, hogy én oda vissza nem megyek ahonnan jöttem, és mivel itt van munka, el is tudtam helyezkedni.

4 éve élek itt, 4x annyit keresek most, mint ami ott elérhető volt, a várost, a pörgést meg szeretem, szóval nekem megérte.


Semmi nem hiányzik onnan, utáltam ott felnőni ahol.

2023. szept. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor ez egy sikertörténet. Ha utáltál ott élni és nem voltak lehetőségek, akkor neked mindenképpen pozitív volt a váltás. Nekem azért nehéz, mert sajnálom itthagyni a szép otthonunkat, nagyon szeretek itt élni. Itt szerettünk volna letelepedni.A lakásunkért nem kapnánk annyit, hogy Pesten tudjunk venni ingatlant. Nehéz itthagyni a szép lakást, amiért annyit küzdöttünk és újrakezdeni mindent albérletben egy kevésbé élhető helyen.
2023. szept. 27. 13:25
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Egy kb 30 ezer lakosú városból költöztem egyetem után. Legtöbbet csak kocsival jártam Budapestre előtte és általában ami Budapestről eszembe jutott az a kényelmetlen parkolás, véletlen rossz helyen lefordulás miatt +10perc menetidő, sok ember, zsúfolt 4/6, drága szolgáltatások és a nyócker/blaha/keleti meg egyéb "veszélyes" helyek. Meg az sem segített a nézeteimen, hogy sokat utaztam külföldre így nem is tartottam annyira szépnek a várost.


De hatalmasat csalódtam pozitív irányba. Gyalogosan, biciklivel meg tömegközlekedéssel egy teljesen más arcát ismertem meg a városnak. Pl a belvárosról azt hittem, hogy mindig teli van autóval, zajos, koszos, stb, de ha csak egy utcával beljebb gyalogoltam valamelyik körút helyett, akkor alig járt már autó, gyönyörű épületek vettek körül, jóval kevesebb gyalogos és piszkosak se voltak az utcák. Akkor autó nélkül azt is megtapasztaltam, hogy mennyivel kényelmesebben tudok közlekedni akár éjszaka is. Én a II. kerületben lakok a margit hídhoz közel és a Kálvinon dolgozok. Ez biciklivel a duna mellett elmenve 15 perc és közben végig a tájban tudok gyönyörködni.


A "veszélyes" helyekben is pozitívan csalódtam. A szülővárosomban sokkal parább volt este közlekedni, blahán azt a félelmet soha nem éreztem, mert hiába vannak rossz arcú emberek, legalább sose vagyok egyedül, van kamera és ok nélkül nem igen piszkálnak. Persze egy izmosabb férfi vagyok, lehet nőként félelmetesebb lenne, de a kisvároshoz viszonyítva sokkal biztonságaosabban érzem magamat.


Budapest szépségét is átértékeltem. Lakosként nem kocsival járkálva tudtam "turistáskodni" és nézelődni. Gyönyörű épületeink vannak, a belvárosban konkrétan minden utca magával ragadó és percekig tudnék csak az építészetben gyönyörködni. Nekem Barcelona után Budapest tetszik a legjobban az egész világon, pedig jártam New Yorkvan, Moszkvában, Londonban, Berlinben, Prágában, Shanghaiban és sorolhatnám... (igen, gazdagok a szüleim)


Ami még meglepett, hogy mennyi park, kutyafuttató meg játszótér van és azok milyen állapotban. Persze ott a népliget, ami nem egy jó hely, de én a kis sok eldugott "no name" parkra gondolok most.


Persze van azért negatív oldala is Bp-nek, ami szerintem 3 fő okból ered, politika, magyar mentalitás és nagyvárosi lét. A politikai miatt most nincs pl eu-s pénz ami nagyon durván kihat a projektekre, na meg mivel ellenzéki a polgi, így ezt leszámítva is ahol tudják szivatják. De a régi politika miatt is szívunk, pl ilyen Gyurcsány és a négyes metró esete... Miattuk alig mernek metrót fejleszteni, pedig egy fejlődő nagyvárosban ennek folyamatosan zajlania kellene. A magyar mentalitás meg úgy érződik meg, hogy sokkal barátságtalanabbak az emberek (ameddig nem ismernek meg), mint vidéken. A nagyvárosi létnek meg a csöveseket, fura alakokat, drogosokat és helyi "menőket" (mint aki elütötte azt a biciklist a hídon nem rég..) köszönhetünk. Nekem pl ezért tetszik jobban barcelona, mert ott sokkal kedvesebbek az emberek, hiába van sok zsebes és sz*r fizu ugyan úgy.


Viszont költözésnél arra figyelj, hogy mennyi lesz a fizud a munkádon, mert itt JÓVAL drágább minden.

2023. szept. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 9-es jól összefoglalta a tapasztalatokat, amik nagyon hasonlóak az enyémekhez. Én is sokat járok fel, gyalogosan, tömegközlekedve sokat járok a városban és szintén ezeket tapasztalom. Köszönöm a tanácsokat.
2023. szept. 28. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!