Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Maradni Magyarországon vagy...

Maradni Magyarországon vagy külföldre költözni?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok. Ha minden a terv szerint megy jövőre diplomázom itthon és jelen pillanatban fogalmam sincs, hogy menjek-e külföldre, vagy maradjak inkább itthon. Nagyon szeretek itthon élni, minden szerettem ide köt, azonban az eddig tapasztaltak alapján anyagi szempontból (sokkal) jobban megéri külföldre menni. Tudnátok tapasztalatot mondani, aki kiment, illetve az is érdekel, aki maradt? Köszönöm!:)

2023. okt. 2. 14:47
 1/10 anonim válasza:
49%

Oké, én vagyok a külföldi főnök.


Írj le nekem 5 okot, hogy miért vegyek fel, egy friss diplomás, gyakorlat nélküli, a nyelvet alig makogó, migránst?!

2023. okt. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
A kórnyezet mesterséges es pusztulása miatt és a folyamatos lepra tavasz nyár állandó ártó hatásai miatt lépek.
2023. okt. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ezt ne egy gyakori kérdéses kérdés alapján döntsd el, nagyon sok minden van amit itt számításba kell venni.


Beszéled-e az ország nyelvét? Elég-e az angol? Tudsz-e angolul eléggé?


Hol tudsz kint elhelyezkedni? Mi van akkor ha 2 hónap után sem találsz munkát magadnak? A diplomámmal értékes munkaerőnek számítok kint vagy Büfészakos diplomád van mint nekem volt?


Melyik ország? Pl Nagy Brittaniában sokkal jobban lehet keresni, de a szociális háló Svédországban jobb.


De még ezek előtt ott vannak azok a kérdések, hogy ki tudok-e menni? Van-e elég anyagi fedezetem ehhez, mi köt magyarországhoz és van-e valami ami miatt muszáj itt lennem (lehet ez beteg családtag vagy valami szerződés ami miatt az országban kell maradnod), milyen papírok kellenek, hogy xy helyre kiköltözz?


Nekem anno megérte kijönnöm, de időnként még mindig magányos vagyok, idegen vagyok kint. De ez nem baj... Vagyis, de, de, baj, de nem érdekel. Megérte nekem kijönnöm, bármennyire is egyedül érzem magam néha és bármennyire is hiányzik a családom. Azt csinálom amit szeretnék és még jól is keresek vele, pl van pénzem a nem olcsó hobbimra, otthon szerintem nem lennék ennyire sem boldog. De, hogy neked végül megéri-e, azt nem tudhatom, ezt csak TE tudhatod, nem egy random gyakori kérdéses kommentelő.

2023. okt. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mégis melyik országba mennél?

Ha valaki úgy dönt, hogy külföldre menne dolgozni, annak a legfontosabb dolga, hogy beszélje az ország nyelvét. Mert akárhová mész a nagy világba nyelvtudás nélkül ha alkalmaz bárki is, legfeljebb mosogatni, vagy takarítani tudsz. Az meg rég mese, hogy kint a takarító is piszok jól keres, és vígan megél. Minimálbéres, 0 órás ( ami azt jelenti, hogy nem biztos, hogy minden nap kell menni dolgozni, és lehet csak part time) A bérleti díj, rezsi, kaja, egyéb dolgok mindenhol emelkedtek, és ezt ki kell fizetni annak is aki takarít.

Diplomát is érdemes utána olvasni, hogy az adott országban mennyire keresik, mennyire elfogadott.

Mi a férjemmel Angliában élünk már lassan 17 éve. Mindkettőnknek jó munkahelyünk van, de lassan költözünk haza, mert a tudásunk, tapasztalatunk otthon is keresett lett, és ha levonjuk a bérleti díjat, már jobban megérne nekünk otthon ( van lakásunk Pesten, nem kell bérleti díjat fizetnünk) Mi azt tapasztaljuk, hogy akárcsak otthon itt is emelkedtek durván az árak, itt is egyre drágább minden.( és az időjárás itt is egyre kiszámíthatatlanabb, rosszabb) De nekünk a honvágy is közrejátszik. Már hazavágyunk, elég volt ennyi év külföldön.

Én amúgy biztatok minden fiatalt, hogy aki tud nyelveket, van benne kalandvágy, az menjen próbálja meg máshol is. Idővel majd dönthet, hogy marad, vagy hazajön, esetleg máshová megy.

2023. okt. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Kik szavazzak meg ezt a dzsippo bunozot minden alkalommal? Hogyhogy annyian el akarnak jonni, de a tobbseg megis tonkrevagja a hazamat.
2023. okt. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak egy-ket evre is, de mindenkeppen erdemes elmenni egy masik orszagba.

Uj nyelvet tanulhatsz, vagy tokeletesitheted a nyelvtudasod, uj vilaglatast ismerhetsz meg stb.


Ha sikerul a vegzettsegednek megfelelo allast talalnod, akkor esetleg maradhatsz is az orszagban, de mindenkepen az elenyodre valik, akkor is, ha csak egy-ket evet toltesz el kulfoldon.

2023. okt. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell próbálni, ennyi. Kelet-európai kommunista berögződés ezt így túlgondolni. Úgy írod, mintha örökké dezertálnál és soha többé nem látnád a szeretteidet meg a hazádat.

Én is megjártam Londont, rengetegen vagyunk így. Ki kell próbálni, csak ne égess fel mindent magad mögött, mert jó esély van rá, hogy visszajössz

2023. okt. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
koltozz Veszprembe!
2023. okt. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ebben nem nagyon lehet tanácsot adni, mert teljesen egyénfüggő, kinek éri meg. Az én rokonaimnak nagyon bejött külföld, mert mind beszéli az ország nyelvét, diplomások, jó munkájuk van, rengeteget keresnek.


Én HR-esként jöttem ki Németországba, kétszer annyit keresek, mint Magyarban, viszont itt nincs heti 3 nap home office, 5-ig kell dolgoznom nem 3-ig, sokkal kevesebb a szabadidőm és alapból a munkamorál is teljesen más, itt munkaidőben ha bent van a főnök pörgés van, nincs csacsogás meg nevetgélés, másik oldalról viszont sok előny is van, 2 héttel több szabi évente, 100%-ban fizetett betegszabadság, 13. havi fizu stb. Az a szerencsém, hogy egy rokon lakásában tudok lakni, ha el kéne mennem idegenhez lakást bérelni, akkor inkább hazamennék, mert már itt is olyan kva drágák az albik, hogy elvinné a fizetésem harmadát, egy kicsi lakás rezsivel együtt is minimum 700-800 euró ezen a környéken.


Az is kérdéses, mennyire tudsz új barátokat szerezni, ha nehezen, akkor az első időszakban megesz a magány és a honvágy, sokan emiatt mennek haza. Szóval legyél nyitott.

2023. okt. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Hello. Kezdem én. 2 éve terveztem a külföldre költözést a barátnőmmel. Svédországot szemeltük ki. Végül a külföldi bizonytalanság a belföldi biztonság miatt maradás melett döntöttünk. Egyetemistaként kb. csak külföld lebegett a szemem előtt. Diploma után sok minden megváltozott, köztük ez is.


És hogy milyen magyarként Magyarországon élni diplomásként? Le fog mindenki pontozni :D . Én jól érzem itt magam :D. Nincs anyagi bizonytalanság sem nálunk. Igyekeztem jó végzettséget szerezni, amivel jól fizető munkahelyen tudok dolgozni. Habár a munkát nem élvezem annyira :/. De legalább jól fizet és nem kell egész életemben húzni az igát. Rendszeresen tudok/tudunk megtakarítani! Igaz még a saját otthonig nem jutottunk el barátnőmmel. De külföldön is valószínűleg albérletbe laknánk.


Mi szól Magyarország melett?


- Család, rokonok, ismerősök ide kötnek minket


- Hagyományőrzés is nagyon fontos szerepet játszik sok magyarnak így nekünk is. Külföldön nincsenek szokásos magyar városi rendezvények, falusi búcsúk stb. Nekem ezek a dolgok hiányoznának.


- Anyanyelv. Zavarna az, hogy külföldön nem lenne lehetőség magyarul beszélni, mivel senki sem értené meg mondjuk a boltban vagy a munkahelyen hogy mit mondtam magyarul.


Mi szól külföld melett?


- Mindenkinek más

- Nekem talán a változatos táj, éghajlat új kulturák megismerése


Összegezve: Én tényleg jól érzem magam magyarként Magyarországon. Szerencsére nincsen anyagi nehézségem. Évente 2-3x megyek külföldre nyaralni. Hozzáteszem szerényebb körülmények között (nem ötcsillagos szállodába megyünk hanem apartmanba vagy valami jó kis AirBnB-be, éttermet természetesen megengedünk magunknak külföldön). Mondjuk rengeteget teszek/teszünk is ezekért a dolgokért. Elsőkörben mindig a pénzt igyekszünk forgatni (befektetni, lekötni) és igyekszünk nem elszórni. Rendszeresen főzünk. Egyrészt olcsóbb másrészt finomabb mint a rendelt kaja. Továbbá sokat dolgozunk, én egyéni vállalkozóként és alkalmazottként is tevékenykedek.


További összegzés: Több külföldön élő ismerősöm is van. Jutottak egyről a kettőre? Nem. Gazdag országban élnek? Igen. Hát akkor mi a hiba? Szimplán olyan életszínvonalon élnek, hogy hónapról hónapra függnek a fizetésüktől.. Szerintem aki külföldön ügyes az belföldön is az. Aki meg elszórja a pénzt külföldönbelföldön is elszórja. És ezek fordítva is igazak. Azért könyörgöm. Valaki 5 év alatt nem tudott egy havi fizetést megspórolni külföldön szerintem az szégyen.


Kire nem vonatkozik amiket leírtam? Aki eleve jó szakember és nem tud érvényesülni Magyarországon a szakmájában. Nincs munkalehetőség vagy kegyetlenül alul fizetik. Igen aki keveset keres az nem tud félrerakni vagy gyűjteni annyit mint akinek jó a fizetése. Úgyhogy csak óvatosan a válaszom elfogadásával. A mérlegnek is mindig két oldala van!



Szóval nálam a válasz az, hogy egyértelműen én maradni akarok és maradni is fogok. De ez én vagyok.

dec. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!