Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Megéri haza költözni Magyarors...

Megéri haza költözni Magyarországra külföldről?

Figyelt kérdés
Már egy ideje tervezem a haza költözést de mindig csak majd majd...aztán valahogy sosem jutok haza. A család és barátok miatt már rég haza mentem volna de félek hogy nem lesz munkam és nem tudom majd eltartani magam. Idekint pincér voltam sokáig de megerte csinálni hisz jól fizetett. Magyarorszagon lehet valamire vinni angol tudassal? Pesten mennyit lehet keresni mondjuk egy recepciós munkaval vagy pincerkedessel bolti eladó meloval? Remelem segitetek a döntésemben.. Köszi

2015. aug. 16. 18:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mennyit keresnél itthon?

Ez sokban függ, hogy mennyi, milyen tapasztalatod van (1-2-5-10 év), egy sok csillagos étterembe mész el dolgozni vagy a mekibe, főváros, vidék, Balaton-part...

Angol tudás mindig jó.

Ha megoldható, kezdj el kinn keresni és ha találsz egy olyan állást, akkor gyere haza.

Minimálbérből egyedül nem lehet megélni. Ha Pesten egy szobát bérelsz, akkor kb 120 000Ft/hóból ki lehet jönni.

2015. aug. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%

Valakinek öngyilkosnak is megéri lenni.

Aki ebbe a szemétkupacba visszajön, már ne haragudj, az egy hülye. Normális ember menekül a süllyedő hajóról, nem kapaszkodik bele.

2015. aug. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Megèri. Felsôfoku angollal jottem haza, lediplomàztam ès most a minimàlbèr többszörösèt keresem.mindezt mind sajàt erôbôl, àtlag alatti anyagi hàttèrbôl indulva.
2015. aug. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ, honnan. Pl. Bangladesből, Eritreából vagy Kongóból feltétlenül megéri. Nyugat-Európából erős fenntartásokkal, pláne Butapestre.

Nyugat előnyei: magas fizetés, civilizált emberek (többségben), jó infrastruktúra, polgárosult társadalom, szabadság, biztonság, kényelem.

Nyugat hátrányai: ha a fejed tetejére állsz, akkor is egy lenézett vidéki keleti suttyó vagy, a nagyvárosok nyűgje, sok tetű szinesbőrű, magas megélhetési költségek, drága lakásbérlet, elidegenedett, elliberlaizált, konzumidióták jelenléte.

Kishazánk előnyei: itthon vagy, itt a család, magyarul beszélnek, ismered a (tahó, köcsög) szokásokat, jó kaja, jó levegő, jó föld, jó víz, ismerős táj, ismerős éghajlat, nem ér meglepetés.

Kishazánk hátrányai: koszt, bunkók, lehetetlen tömegközlekedés, igénytelen , modortalan, rosszkedvű, negatív emberek nagy száma.

Budapest szerintem bámulatosan kiegyensúlyozottan adja a nyugat és Magyarország HÁTRÁNYAIT, előny nélkül.

2015. aug. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Személyesen 5 csalàdot ismerek, akik Angliából mentek haza. 1 èven belül mindegyikük viszzajött. Sok probléma van Nyugaton is, de ìgy is fényévekkel jobb a helyzet mint otthon.
2015. aug. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Én is ismerek sokakat akik hazamentek, mind vendéglátózott, de vagy úgy mentek haza hogy saját vállalkozást tudtak nyitni, amiből megélnek, vagy a nyugati határszélre mentek és Ausztriába ingáznak. Mindkettő csoport azt mondja hogy sokkal jobb mint UK volt. Sokan családalapítási céllal költöztek vissza.
2015. aug. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is hazajöttem, mert meguntam Londonban. Egyedül mentem ki, minimálbért kerestem, igyekeztem spórolni, kb havi 100 ezer forintot raktam félre.

Most itthon vagyok, jobb(?) munkahelyem van, kényelmesebb körülmények között élek, és ugyanúgy kb havi 100 ezret félreteszek.

Ha viszont valaki sokkal jobban keres kint, akkor már meggondolandó. Alkalmi munkákra többször voltam németben is, és ott napi ~100 eurót kaptam zsebbe. Szállás fillérekből megvolt oldva. Annyiért valószínű, hogy újból itthagynám az országot, ha hosszútávú munka lenne.

2015. aug. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretem Angliát sok dolog miatt.. a legfőbb része természetesen a család. Itt senkim nincs senki nem tudja pótolni a családot sajnos a pénz semmit nem ér ha nincs család ezt megtanultam egy életre. Pestre mennék csak mindenképpen azt mondják ilyen angollal mint az enyém jó esélyeim vannak egy jól fizető munkát találni. Hát nehéz döntés fogalmam nincs mit csináljak.
2015. aug. 17. 12:10
 9/12 anonim ***** válasza:

> jó kaja


Mégis hol? Jó talán mostanra van tíz vendéglő. Talán.


> jó levegő


Ne viccelj velem, a Skytrain megállóból (mert az magasvasút) látni a Mt. Rainert 280 kilométernyire innen! Na, az a jó levegő. Itt van ni egy profi fotó erről [link]

2016. máj. 13. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Attól függ, honnan. Pl. Bangladesből, Eritreából vagy Kongóból feltétlenül megéri. Nyugat-Európából erős fenntartásokkal, pláne Butapestre.

Nyugat előnyei: magas fizetés, civilizált emberek (többségben), jó infrastruktúra, polgárosult társadalom, szabadság, biztonság, kényelem.

Nyugat hátrányai: ha a fejed tetejére állsz, akkor is egy lenézett vidéki keleti suttyó vagy, a nagyvárosok nyűgje, sok tetű szinesbőrű, magas megélhetési költségek, drága lakásbérlet, elidegenedett, elliberlaizált, konzumidióták jelenléte.

Kishazánk előnyei: itthon vagy, itt a család, magyarul beszélnek, ismered a (tahó, köcsög) szokásokat, jó kaja, jó levegő, jó föld, jó víz, ismerős táj, ismerős éghajlat, nem ér meglepetés.

Kishazánk hátrányai: koszt, bunkók, lehetetlen tömegközlekedés, igénytelen , modortalan, rosszkedvű, negatív emberek nagy száma.

Budapest szerintem bámulatosan kiegyensúlyozottan adja a nyugat és Magyarország HÁTRÁNYAIT, előny nélkül."


Bunkò emberböl külföldön is van sok, ès olyanbol is aki alád is tesz ugyhogy nem igaz.Èszak emerikában èlek,ès a tömegközlekedès a bèka feneke alatt van(konkrètan nincs/vagy csak nagyon alap), mert mindenki kocsival jár, ha az nincs halott vagy ugyhogy ez sem igaz.Modortalan emberböl ugyszint van böven ,viszont a rosszkedvüket vagy a negativitásukat/nem tetszèsüket visszafogottaban fejezik ki (helyette mosolyognak a kèpedbe), ami nem biztos ,h mindig jò.A többivel egyet èrtek mèg az irdatlan nagy stresszt hozzátennèm a külföldi èlet hátrányához(kint èlök èrteni fogják mire gondoltam).

2017. febr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!