Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van itt, aki egy hátizsákkal...

Van itt, aki egy hátizsákkal költözött külföldre?

Figyelt kérdés
Mi kell bele? Tisztasági szerek, alsóruha, végzettséget igazoló papírok?

2023. okt. 5. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Végzettséget igazoló papírok csak abban az esetben ha szeretnél elhelyezkedni ott valami munkahelyen. Egyéb esetben a személyazonosító igazolvány, illetve az úti okmányok fontosabbak.
2023. okt. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Annyi se kell. Iratok meg bankkártya.
2023. okt. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Ha van gyereked, akkor csoki, ceruzák (különböző színek, esetleg csak neon), játékok (voki-toki). Ez szerintem szükséges.
2023. okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha tele van 10-500€-sokkal,más nem kell bele.
2023. okt. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Tisztasagi szereket nem visz, hanem vesz az ember. Biztos, hogy fotoalbum, plusszsiraf jon elobb.
2023. okt. 6. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk a szálláson evőeszköz és ágynemü sem volt..

De pl hajszárító vagy törölköző sem.

Habár ezeket mind meglehet venni kint is.

2023. okt. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Négynapi ruha, egy tornacipő, laptop-töltő, mobil, füles, iratok, diploma, egy szenya reggelinek (éjszakai vonattal jöttem). Minden mást megvettem idekinn.


Mivel tél volt, a télikabát, bundás cipő, sapi-sál alap, azok rajtam voltak.

2023. okt. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Végzettséget igazoló iratok, és a hitelesített fordításuk a célország nyelvére. Útlevél természetesen. Mobiltelefon, töltő. Utána kell nézned, hogy hogyan tudod külföldről intézni az előfizezésed vagy feltöltésed, hogy fogsz majd szolgáltatót váltani külföldön, kell-e egyáltalán. Európai Unióban nem feltétlenül érdemes. Bankkártya (vagy telefonra töltve), ha lehet, olyan bankban, aminek világszerte vannak fiókjai. Legyen elég tartalék pénzed pl szobát bérelni, megélni hetekig, hónapokig. Valamennyi készpénz. Ha tudsz rá vigyázni, a helyedben vinnék rendesen. Ha van rendszeresen szedett gyógyszered, azt, ha kell orvosi igazolással (esetleg reptéren kéretik). Lázcsillapító, Torokcukor, orrspray, hasmenés elleni gyógyszer, hashajtó, ragtapasz. Ha kell a munkádhoz, tablet vagy laptop. Alapvető ruhák, fehérnemű. Gondolj egy esetleges állásinterjúra, legyen egy elegánsabb öltözéked. Én vinnék egy kis nesszeszerben az első napokra kis kiszerelésű tisztálkodó szereket, pl fogkefe, fogkrém, pici tusfürdő, sampon, stb. Ha lány vagy, hajszárító. Én olyant vittem, amin levehető körkefés szárító fej van. Elég kicsi és könnyű. Papucs. Váltó cipő. Nagyon ajánlom a Skecherst, mert könnyű. Vinnék valami magyaros ajándékot, ha esetleg szívességből elintézni neked valaki valamit, vagy ha van olyan barátod, aki meghatározott időre befogad. Én kétszer mentem hosszabb időre külföldre, de határozott időre, nem dolgozni, hanem tanulni. Ha tartósabban akarsz kiköltözni, nagyon ajánlott, hogy viszonylag jól beszéld az adott ország nyelvét, és jó, ha már van kint élő magyar ismerősöd, aki segít esetleg eligazodni ügyintézés én, stb. Nézz utána, kell-e valamilyen oltás. Hepatitis A-B elleni mindenképpen hasznos. Készülj fel az adott országból, pl eltérő jogszabályok, ügyintézés, közlekedés, hogyan tudsz legálisan munkát vállalni. Hová tudsz fordulni vészhelyzetben.
2023. okt. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!