Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak ha belémkötött...

Mit csináljak ha belémkötött a panelszomszéd? És szerintem igazságtalanul.

Figyelt kérdés

Van egy hangos házaspár szomszédom, vagy zenét hallgatnak éjjel vagy üvöltözik a feleség vagy éjfélkor kapcsolják be a mosógépét. Eddig sosem szóltam, gondoltam jobb a békesség, legyen tolerancia is. Múlt szombat este áthívtam a barátaimat délután 4-re és semmi mást nem csináltunk csak beszélgettünk este 10ig. Aki dohányzott az pedig lement cigizni a ház elé majd vissza. Másnap reggel dühösen kopogott a szomszéd az ajtómon hogy tegnap baromi hangosan röhögcséltünk, nem tudott pihenni, meg jó lenne ha este nem járkálnak a lépcsőházban a haverjaim.

Én úgy meglepődtem, csak egy "ok"-ot tudtam kinyögni. Ilyenkor mi a szokás, mit kell csinálni? Még sosem laktam panelban, fél éve lakom itt.


2023. okt. 19. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Én simán megmondtam volna nekik, hogy én hallgatom éjjelente az ő zenéjüket, üvöltözésüket és mosógépüket, ellenben én semmi házirendbe ütköző dolgot nem tettem, úgyhogy csak ne járjon a pofájuk.
2023. okt. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Utólag ezen rágódni hülyeség. Akkor nem mondtál neki semmit. Most mi, közösen megírjuk a beszédet, te még 3 nappal az esemény után bekopogsz, hogy megvan a válasz?
2023. okt. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű, 24 lakok panelban. Felettünk is lakik egy ilyen pár.

Egyszer kétszer megpróbálkozol normálisan szólni nekik, utána kicsivel vagy jóval agresszívabban. Ha meg ez sem segít akkor rendőr. Mi összefogtunk itt a házban ezek ellen. Ha nagyon elszalad velük a ló akkor marad a rendőrslg csendháborítás miatt. Ne hogy már én kérjek bocsánatot ilyen selejtek miatt akik hajnali kettőkor bömböltetik a mulatós zenét, ordibálnak, törnek zúznak miközben a falak remegnek. Állj a sarkadra!

2023. okt. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"még 3 nappal az esemény után bekopogsz, hogy megvan a válasz?"


Nem vitatkozni akarok vele. Csak nem értem az adott szituációt. Vannak íratlan szabályok hogy aki régebb óta lakik ott az lehet hangos, aki meg most költözött az meg nem? Vagy a panelban nem társadalmi normák uralkodnak hanem törzsi dominancia uralkodik hogy ki előrébbvaló a másiknál?

2023. okt. 19. 14:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak íratlan szabályok hogy aki régebb óta lakik ott az lehet hangos, aki meg most költözött az meg nem?"


Nem érted. Emberek vannak, és nem feltétlen szabályokban gondolkodnak. Az emberek között vannak hülyék. Például, mint a szomszédod, aki nem veszi észre magát, mikor ő csinálja a fesztivált (mert úgy érzékeli, hogy az ritkán van, vagy azt hiszi, nem hallatszik át). Ellenben azt azonnal észreveszi és szóvá is teszi, ha őt zavarják.


Amúgy én alapból annak vagyok a híve, hogy ha valakit valami zavar, akkor azt jobb megbeszélni. Hiszen aki a zajt csinálja, az nem tudhatja, hogy ez most pontosan mennyire hallatszik át, vagy hogy a szomszédot nem zavarja általában, de délután 1-től 2-ig próbálja elaltatni a gyerekét és akkor kéne neki csönd (utána, míg alszik már nem olyan fontos, mert az altatás a legkritikusabb fázis).


Csak ehhez egyrészt tudni kéne udvariasan szólni és normálisan megbeszélni a dolgokat. Másrészt van az emberekben egy rossz beidegződés, hogy ha már "szólnak érte", akkor ott nagy a baj, így a kisebb dolgokat az ember meg se próbálja megbeszélni.

2023. okt. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Utólag már semmit. Legközelebb meg egyből szólj nekik, ha hangosak.
2023. okt. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!