Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapest vagy "Vidék" melyik...

Budapest vagy "Vidék" melyik a legjobb 2023-ban lakhelynek, ha összesítve értékeljük?

Figyelt kérdés

Lakhatás

Munkahely

Szórakozás, kultúra, kikapcsolódás

Közbiztonság

Családalapítási lehetőségek

Vagy bármi egyéb


2023. okt. 24. 22:07
A kérdező szavazást indított:
Budapest
Vidéki kisváros, faluhely
Szeged
Debrecen
Győr
Pécs
Kecskemét
Egyéb
29 szavazat
 1/7 anonim válasza:
100%

Sokan költöznek Budapest környéki falvakba.


Csendes, zöld környezet és saját autóval közel van a főváros.

2023. okt. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem sok értelme van ennek a kérdésnek. Nem lát senki egyszerre több helyet több szempont alapján. Nincs mi alapján összehasonlítani. Mindenki a saját életét éli ott, ahol él.
2023. okt. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet eldönteni, túlságosan egyénfüggő lesz. Mindenkinek mások a prioritások, meg hogy mi mennyire zavarja. És persze a pénztárca is, meg az is hogy mekkora élettérre van szüksége.

Szóval ezt egyénileg kell kisakkozni mindig. Ha család is van, akkor méginkább komplexé válik a kérdés.

2023. okt. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 UlfOrmson ***** válasza:
100%

Nagyon egyénfüggő. 19 éves koromig Budapesttől kb. 20 kilométerre éltem, aztán Szegedre kerültem egyetemre. Szegedet nagyon szerettem, annak ellenére, hogy magyar viszonylatban nagy város szerintem élhető. Viszont Bp-t nemszeretem, nem.tudnék ott élni (szerintem egyhuzamban 3 nap volt a legtöbb, amit ott töltöttem megszakítás nélkül), nekem túl nagy és zajos. De teljesen megtudom érteni, ha valaki ezt szereti. A barátaim nagy része budapesti, szoktunk is róla beszélgetni néha, hogy ki miért szeret vagy nem szeret ott élni, ahol jelenleg lakik.

Az a gond manapság, hogy gyakran van egy teljesen értelmetlen ellentét a vidékiek és városiak között.

2023. okt. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#1: lehet, hogy földrajzilag közel van, viszont csúcsidőben van, hogy 20 km-t több mint egy óra alatt tudsz megtenni.
2023. okt. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha Bp-en laksz és mennél valahova, csúcsidőben az is több, mint egy óra "házon belül". Nagyon nagyok a távok Budapesten belül is időben. (Csúcsidőben. Csúcsidőn kívül viszont mellőle is gyors.)

Tehát az, hogy milyen messze van időben a cél, meg mennyi idő az út, nem az indulási helyen múlik, hanem véletlenszerű dolog: Ahova épp mennél, milyen messze van. Budapesten belül is órás útak vannak. Annyira nem számít, hogy honnan indulsz.

2023. okt. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tatabánya. Győr és Bp közt félúton, közel van Tata, meg a természet is, Vértes, Gerecse. Síkvölgy, Aknatorony kilátó, Által ér völgyi biocikliút, és a környező falvakkal + Tatával együtt már bőven eléri a szükséges kritikus népességszámot ahhoz, hogy ez a rész a jövőben se néptelednej el. Erre visz az 1. sz. főút, az M1 sztráda, és a vasútvonal, Komárom igaz odébb van de az meg fontos dunai kikötőváros, Észak - Komárommal együtt kétszeresen is.
2023. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!