Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan költözzek fel Budapestr...

Hogyan költözzek fel Budapestre ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

28F vagyok. Egy megyeszékhelyen nőttem fel, amely nincs nagyon messze a fővárostól. Pesten laktam a jogi egyetem alatt. Utolsó félévben fel kellett járnom minden nap, mert a lakást, ahol laktunk, eladták. Diplomaszerzés után Pesten dolgoztam 2 évig. Minden nap feljártam a városomból, ingáztam. Ez kimerítő volt. Már akkor nagyon drága volt egy albérlet, a lakás árak is nagyon mentek felfelé, inkább gyűjtögettem, hogy majd a családdal közösen veszünk egy lakást. Pesten egy protekciós rossz állásom volt, minőségibb munkahelyre vágytam. Sikerült egy nívós helyre bekerülnöm, de ez nem Budapesten volt, hanem itt nálunk "vidéken". 2 év után tehát váltottam, és vidéken kezdtem el dolgozni. Eleinte örültem neki, hogy jó helyre kerültem. Vettünk egy lakást ebben a városban, 400 méterre az anyámtól... Több mint 2 évi megtakarításomat tettem bele. Eleinte örültem neki, de rájöttem, hogy nekem nagyon rossz itt ebben a városban, ráadásul ilyen közel az anyámhoz. Nem jó a légkör, a munkahelyemen se, nincs értelmiség a városban, kicsi a város, semmi nincs itt, és minden ismerősöm, barátom Pesten lakik. Irigy vagyok rájuk. Nem értem, nekik hogy ment/megy... Hiába váltanék munkahelyet, kérhetném az áthelyezésemet Pestre, nem mobilizálható a lakóhelyem, tekintve a meglévő lakást. Mondtam anyámnak, adjuk el, vagy adjuk ki bérbe, de hallani se akar róla. Én nem akarok itt megrohadni. Ismerkedni sokkal könnyebb Pesten, mert nagyobb a merítés. De ha összejönnék egy értelmiségi nővel Pesten a társkeresőn, az tuti nem jönne le ide lakni ebbe a porfészekbe. De azt tapasztalom, hogy csak nagyobb városokban élnek értelmiségiek, és azok mind nagyobb városok mint ahol én most élek.

Azt meg tudnám tenni, hogy egy szobát kibérelnék, áthelyeztetném magam, és kapnék albérlet támogatást is (ahogy itt is kapnék, ha itt albiban laknék). Nettó 268.000 Ft-ot keresek, kiszámoltam, kb. havi 50 ezrem maradna hó végére. De elmenni albiba úgy, hogy van ez a lakás, nagy luxus. Viszont itt meg nem vagyok boldog. A lakás pedig tuti nem lesz eladva, amíg anyám él. Hiába mondtam, hogy jobb lenne Pesten befektetni, nem megy bele. Ja, és a 2 szobás, újépítésű, 53 m2-es lakás 55 millióba került itt vidéken... Ennek az árából simán lehetett volna venni Pesten egy nagyobb tégla lakást.

Lépjek le?



2023. nov. 1. 14:55
A kérdező szavazást indított:
én a helyedben biztosan lelépnék Pestre albérletbe
én a helyedben maradnék ott a vidéki városban pár évig
13 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%
Ahogy csak akarsz, a Te életed.
2023. nov. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Jol fizeto allast keresnek Pesten, kiberelnek valamit, osszeszednek onerot, vennek ingatlant, a kedves mama segitsege es kozremukodese nelkul. ;-)
2023. nov. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Hogy takarítottál meg 55 milliós lakásra két év alatt amikor kb 6,5 milliót kerestél összesen?!

Milyen helyen dolgozól jogi diplomával, ahol annyit keresel mint egy kasszás a lidlben?

Állj a talpadra és vagy add el a lakást vagy add ki bérbe és bérelj te is Budapesten miután találtál ott egy rendes munkát.

2023. nov. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
Adjátok ki a lakást, te meg abból a pénzből bérelj Budapesten lakást. aztán majd alakul. Tuti felköltöznék.
2023. nov. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
3-as: úgy, hogy csak beleadtam a vételárba, 10%-a az enyém
2023. nov. 1. 15:35
 6/23 A kérdező kommentje:
felvetettem ezt a variációt a tulajdonosnak (anyámnak), de hallani sem akar róla
2023. nov. 1. 15:39
 7/23 anonim ***** válasza:
95%
Akkor mondd meg neki, hogy kell a pénzed. Ha nem hajlandó eladni, fizessen ki. Miért mentél ebbe bele? Budapesten jóval több a lehetőség, alsó hangon 3X 4X annyit kereshetnél, mint most.
2023. nov. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

A bérem ugyanannyi lenne ott is, mert állami szféra...

Miért mentem bele?

- Itt lett a munkahelyem 2 éve, és már 26 éves voltam, amikor váltottam, 27, amikor megvettük a lakást. Végre el akartam költözni otthonról. Amúgy még ma sem költöztem be, mert sok időbe telt, míg jött asztalos, aki baromi drágán csinált egy konyhabútort és egy beépített szekrényt, most pedig a bútorokat megrendeltem, még pár hét míg hozzák.

Mondta anyám, hogy ki fog fizetni.

Azt hittem, boldog leszek itt, hogy lesz végre saját otthonom, ahol nem kell a fizetésem felét elszórni, hogy ott létezhessek.

Gondolkoztam, mi lenne, ha összejönnék valami pesti csajjal. A gond az, hogy nagyon magasan vannak az igényeik, másrészt pedig meglehetősen csúnyácska, gyerekes arcú, szemüveges fiú vagyok, társkeresőkön folyamatos visszautasításokat kapok.

2023. nov. 1. 16:34
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

"jogi egyetem ...... Diplomaszerzés"


"Sikerült egy nívós helyre bekerülnöm, "


"Nettó 268.000 Ft-ot keresek,"


"A bérem ugyanannyi lenne ott is, mert állami szféra.."


Te ugye csak trollkodsz.

2023. nov. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Esküszöm, hogy ennyi a bérem, nem trollkodok. Privátban leírom, hol dolgozom
2023. nov. 1. 17:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!