Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan költözzek fel Budapestr...

Hogyan költözzek fel Budapestre ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

28F vagyok. Egy megyeszékhelyen nőttem fel, amely nincs nagyon messze a fővárostól. Pesten laktam a jogi egyetem alatt. Utolsó félévben fel kellett járnom minden nap, mert a lakást, ahol laktunk, eladták. Diplomaszerzés után Pesten dolgoztam 2 évig. Minden nap feljártam a városomból, ingáztam. Ez kimerítő volt. Már akkor nagyon drága volt egy albérlet, a lakás árak is nagyon mentek felfelé, inkább gyűjtögettem, hogy majd a családdal közösen veszünk egy lakást. Pesten egy protekciós rossz állásom volt, minőségibb munkahelyre vágytam. Sikerült egy nívós helyre bekerülnöm, de ez nem Budapesten volt, hanem itt nálunk "vidéken". 2 év után tehát váltottam, és vidéken kezdtem el dolgozni. Eleinte örültem neki, hogy jó helyre kerültem. Vettünk egy lakást ebben a városban, 400 méterre az anyámtól... Több mint 2 évi megtakarításomat tettem bele. Eleinte örültem neki, de rájöttem, hogy nekem nagyon rossz itt ebben a városban, ráadásul ilyen közel az anyámhoz. Nem jó a légkör, a munkahelyemen se, nincs értelmiség a városban, kicsi a város, semmi nincs itt, és minden ismerősöm, barátom Pesten lakik. Irigy vagyok rájuk. Nem értem, nekik hogy ment/megy... Hiába váltanék munkahelyet, kérhetném az áthelyezésemet Pestre, nem mobilizálható a lakóhelyem, tekintve a meglévő lakást. Mondtam anyámnak, adjuk el, vagy adjuk ki bérbe, de hallani se akar róla. Én nem akarok itt megrohadni. Ismerkedni sokkal könnyebb Pesten, mert nagyobb a merítés. De ha összejönnék egy értelmiségi nővel Pesten a társkeresőn, az tuti nem jönne le ide lakni ebbe a porfészekbe. De azt tapasztalom, hogy csak nagyobb városokban élnek értelmiségiek, és azok mind nagyobb városok mint ahol én most élek.

Azt meg tudnám tenni, hogy egy szobát kibérelnék, áthelyeztetném magam, és kapnék albérlet támogatást is (ahogy itt is kapnék, ha itt albiban laknék). Nettó 268.000 Ft-ot keresek, kiszámoltam, kb. havi 50 ezrem maradna hó végére. De elmenni albiba úgy, hogy van ez a lakás, nagy luxus. Viszont itt meg nem vagyok boldog. A lakás pedig tuti nem lesz eladva, amíg anyám él. Hiába mondtam, hogy jobb lenne Pesten befektetni, nem megy bele. Ja, és a 2 szobás, újépítésű, 53 m2-es lakás 55 millióba került itt vidéken... Ennek az árából simán lehetett volna venni Pesten egy nagyobb tégla lakást.

Lépjek le?



2023. nov. 1. 14:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%

"Gondolkoztam, mi lenne, ha összejönnék valami pesti csajjal. A gond az, hogy nagyon magasan vannak az igényeik, másrészt pedig meglehetősen csúnyácska, gyerekes arcú, szemüveges fiú vagyok, társkeresőkön folyamatos visszautasításokat kapok."


No igen, nekem budai lányként elvárás hogy a csávó ne ingyen szállónak nézzen...


Értelmiség vidéken is van, a családom egyik fele budapesti a másik kisvárosi (még csak nem is megyeszékhely); a helyi értelmiség mindig ismeri egymást.


Szerintem is menj fel Pestre, de nem azért mert ott annyival jobb, hanem ezen a hozzáálláson addig úgyse változtatsz, amíg rá nem jössz hogy először az Anyukáddal való kapcsolatodat kell rendezni (értsd: mindkét félnek megérteni hogy ez a te életed, a te felelősséged és a te következményeid) nem pedig a város "kicsi". Menekülni lehet, de utol fog érni, ahogy egyetem alatt is utolért.


Továbbá megjegyzem, nem a diplomától értelmiségi az ember manapság...

2023. nov. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

"No igen, nekem budai lányként elvárás hogy a csávó ne ingyen szállónak nézzen..."

Nem ilyesmin gondolkodom, hanem hogy ott közösen egy saját albérletben lakjunk, megosztozva, felezve a költségeken. Nem nála akarnék ingyen héderelni... Nyilván egy pesti csaj Pesten akar élni, ahová én is vágyom, azért nem azt a példát írtam, hogy mondjuk egy szombathelyi csajjal jönnék össze. Lehet h félreérthetően fogalmaztam.

2023. nov. 1. 18:25
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Kifizetném anyámat és a házat eladnám.
2023. nov. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
81%

A helyedben keresnék egy olyan állást, ami fizet is. Nagyvállalatok (multik) nagyon gyakran keresnek jogászokat, már ha angolul tudsz. Amíg 250 ezreket keresel, addig megélni sem fogsz tudni konkrétan, nem hogy előbbre jutni. Szóval elsőként a fizudat rendezd. A helyedben elköltöznék, igen. Mert ennyiből is látszik, hogy anyukád sosem fog hagyni élni. Az 5 millát sajnos buktad, amit a lakásba tettél. Mert az ilyen anyukák bosszút szoktak állni. Élintézi ő, hogy ne lásd a pénzed. Ha okos voltál és a neveden van a 10% akkor majd valamikor lesz belőle pénzed, de szerintem ezzel ne számolj, mert jelenleg, és még jó ideig nem reális.

Az állami szférát felejtsd el, minimum havi nettó 5-600-at haza kéne vinned Budapesten jogi diplomával, nyelvtudással, több éves munkatapasztalattal. Ez teljesen reális fizetés, de több is lehet. Próbálj meg kicsit életrevalóbb lenni, ne hagyd magad.

2023. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

14. válaszoló:

- nincs a nevemen a 10%..., de mondja, hogy ki fog fizetni (amúgy tényleg egy olyan anya, aki amíg él, magához akar láncolni)

- nem beszélek jól angolul, de felsőfokon értek

- nincs szakvizsgám, anélkül cégeknél nehéz elhelyezkedni, és nem is fizetnek 300-nál többet

- azt a melót, amit most csinálok, azt szeretem, de amúgy nem szeretem a szakmámat, nem tudnék máshol dolgozni, mint állami szektorban

- szakvizsga után ugrásszerűen fog nőni a bérem, elérheti a nettó 500-at is a 30-as éveim közepére

2023. nov. 2. 22:41
 16/23 A kérdező kommentje:

- végül is tömegközlekedéssel 1,5 órányira lakom Pest belvárosától, szóval ha még nem is ott fogok élni, sűrűn lehetek ott

- az országbérlettel (magamnak néha megveszem) gyakran felmegyek csak úgy csavarogni, igaz, este 10-kor megy vissza az utolsó vonat, és másnap reggel 4-ig nincs lefelé vonat, szóval nem tudok egy este 9-es meccsre ellátogatni. Innen reggel felfelé fél 5-kor indul az első vonat, és háromnegyed 10-kor az utolsó; van sűrű buszközlekedés is, az út busszal 1 óra 5 perc, vonattal pedig 1 óra 17 perc

2023. nov. 2. 22:49
 17/23 anonim ***** válasza:
#16 autó? Nekem agglomerációból volt 1,5 óra. Mióta van autóm kb 40 perc.
2023. nov. 3. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

17-es:

- van jogsim, de nincs saját autóm

- kocsival sem sokkal gyorsabb az út

- kocsival a belvárosban lehetetlen vagy nagyon drága a parkolás

2023. nov. 3. 08:15
 19/23 anonim ***** válasza:
78%

Kifogás, kifogás, kifogás, kifogás


Soha nem fogsz elköltözni így.

2023. nov. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
78%
500 ezer nettó már most is sovány egy jogásznak, nem hogy 7 év múlva mint reménybeli fizetés. Megmondom az őszintét, neked komoly terápiára van szükséged, de úgyse mész el, mert lesz arra is kifogásod. Ha így folytatod, 40 évesen is az anyád zsarnoksága alatt fogsz élni, éhbéren. Le is iratkozok a kérdésről mert úgyse fogsz változtatni. Anyukádat üdvözlöm.
2023. nov. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!