Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten miért omlik úgy a...

Budapesten miért omlik úgy a homlokzata szinte minden lakásnak kortól független?

Figyelt kérdés

Ez a szmogtól vagy sok autótól van?

Itt Szegeden alig látni ilyet, egyetemre jártok szeptember óta Budapestre és csodálkozva tapasztaltam, hogy nagyon sok szép ház tégláig le van omolva.


2023. nov. 4. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Attól van, igen.
2023. nov. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
A savas esővíz nem tesz jót neki.
2023. nov. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Mert egyszerűen Magyarországon élünk, ahol a magyar lakosság jövedelmi helyzete nem teszi lehetővé egy homlokzatfelujitast.


Tudom miről beszélek, 5 éve ujitattuk fel a társashaz homlokzatat. 4 évig gyűjtöttunk előtte, de még így is hitelt kellett felvennunk, amit még sok évig fizetünk közös költség formájában.

2023. nov. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
100-125-150 éves épületek,az akkori (meg még későbbi is) technológiával készült vakolat rajtuk már egymerő homok csak és omlik,mint a győrikeksz.
2023. nov. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Mert pl.: a műemlékvédelemmel sem igazán szeret a magyar foglalkozni.
2023. nov. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Az a baj, hogy itt nem menő a közös védelme, a közössel való törődés, ami lakáson kívül van az már "nem az én gondom" hozzáállás van
2023. nov. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt mert sz..rnak rá, másrészt pedig a tulajdonosok hiába ülnek az 50-60-70 millió érő lakásaikban, sokszor csórok mint a templom egere. Bár ilyenkor nem tudom, hogy miért nem adják el a jelenlegi árakon elképesztő összegeket érő ingatlanjukat, vesznek bárhol máshol az árának feléből egy sokkal jobb állapotút, a maradékból meg élnének egy évtizedig vagy kettőig, mint Marci Hevesen.


Na de a témára visszatérve, ilyet én is csak Budapesten láttam. Más, sokkal csóróbb magyar várokban sem szokás hagyni így széthullani a házakat. Rengetegszer van olyan, hogy sétálok Budapesten és látom a földön a friss vakolat és egyéb törmelék darabokat, csodálkozok is, hogy nincsenek ebből gyakori balesetek.

2023. nov. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Retek egy város az hót ziher. Nem tudom mit esznek rajta a külföldiek.
2023. nov. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Az 5. keruletben nem nsgxon vsnnak romos hazak,csak a 6,7,8 kerben. …


Gondolom te nem az igenyes keruletekben jartal.

2023. nov. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

"Gondolom te nem az igenyes keruletekben jartal."


A 6., 7. és 8. kerületben is átlagosan a milliós négyzetméterárak. Aki ott most tud ingatlant venni, az a lakosság minimum felső 10%-ában van. Ezért is fura ez a helyzet.

Ha ezek a kerületek számodra a putri és csak az 5. kerület a jó, akkor rossz hírt kell veled közölnöm: az ország 99%-a halálra ítélt szerinted. :)

2023. nov. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!