Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi lenne a helyes döntés...

Mi lenne a helyes döntés ebben a helyzetben, hazaköltözni a szülővárosomba, vagy maradni Budapesten? Többi lent

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2 évben többet voltam ott, mivel a volt párom is odavalósi ahol én felnőttem, és a szüleim is mai napig ott laknak.

Én 8 éve élek Budapesten, igaz, hogy exemmel fél éve szétmentünk de megfordult a fejemben, hogy később nem biztos, hogy itt szeretnék élni Pesten. Most úgy néz ki tudnék munkahelyet találni ott a szakmámban (állásinterjúra behívnának ha küldök önéletrajzot, van most ott egy ismerősöm de nyilván feleslegesen nem mennék el, ezért kellene döntenem hamar) , viszont alapból ez ritka, nem könnyű elhelyezkedni.

Ami előny lenne, hogy ha szüleim idősebbek lesznek, közel lennék hozzájuk ha segíteni kell valamiben + az osztrák határ sincs messze, hátha később ki tudnek járni dolgozni. Szóval a logika az teljesen ezt mondja,hogy ezt kene tennem. Rokonaim is mind arrafelé vannak.


És itt jön a DE:


Megismertem 3 hónapja a mostani páromat, nem is akartam senkivel együtt lenni, de az első pillanattól kezdve úgy érzem, el tudnám kepzelni őt a férjemnek is, ha jól alakul minden (ő is így van velem). Rég volt rám valaki ilyen hatással, úgy érzem összeillünk gondolkodásban, mindenben is. Ő szereti nagyon Pestet, nem hiszem, hogy el akarna innen később költözni.


Szóval elég patthelyzet, nem tudom mit bánnék jobban. Ha esetleg összejönne a munka és feladom ezt az egyelőre ígéretes kapcsolatot (amiből ki tudja persze, mi lesz vagy mi nem), vagy ha itt maradok és továbbra is messze leszek a családomtól.

Vagy várjak 1-2 évet merre alakulnak a dolgok és még később is tudok lépni ha szerencsém van?

Nem sürgős most ez, hogy jaj költözzek csak hát családot ha szeretnék egyszer tudnom kellene hogy hol képzelem el. Húszas éveim közepén járok. Igen, jól gondoljátok eléggé túl tudom gondolni és komplikálni a dolgokat, felkeresek majd egy pszichológust is szerintem emiatt egyébként.


Mit lehet tebbi, ha az ember ennyire döntésképtelen?



2023. nov. 2. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy elkésve semmiről. Várjál, hogy hogy alakul a kapcsolatod.

Ettől függetlenül beszélhetnél erről a pároddal.

2023. nov. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon fura ez az indok, hogy azért akarsz költözni, hogy a szüleidhez közel legyél. Sajnos Magyarország eléggé el van maradva társadalmilag, láthatóan sok helyen a felnőtt nőkre próbálják testálni az idős szüleik eltartását, de így kb nem lesz saját életed... Érdemes lenne tisztázni ezt magadban szerintem, mert ez nagyon pocsék döntésekhez fog vezetni.

A kapcsolatod még túl fiatal ahhoz, hogy az alapján dönts, de ha látsz benne potenciált, és amúgy sem vagy biztos a költözésben, akkor maradj. Nem egyértelmű, hogy mi racionális okod lenne elköltözni Pestről. Nem úgy tűnsz, mint aki utálja, vagy mint aki annyira vágyik a szülővárosára.

Én a helyedben maradnék Pesten, amíg nem lesz ennél konkrétabb vágyad.

2023. nov. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ami előny lenne, hogy ha szüleim idősebbek lesznek, közel lennék hozzájuk ha segíteni kell valamiben - Döntsd el, párkapcsolatot akarsz, gyerekkel, vagy anyuékat pesztrálni idős korukra.


A kettő együtt nem megy - tudom, gondoztam idős embert, 0-24 meló a végén.

2023. nov. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát ha egy városban lakik velük az ember, akkor mindkettő lehetséges.

(nem ők csesztetnek ezzel, még mielőtt az jönne le)

2023. nov. 2. 20:33
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es, nem, nem megoldható. Ámíthatod magad, gyakorlatilag vagy-vagy kapcsolat. ;)


Mi "csak" a szomszédban laktunk, de apám meló után végig nagyapámmal volt, éjszaka IS, amikor már olyan szinten zavart volt.

Suliidőben meg én a tanítás után.

2023. nov. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!