Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem merek lakást venni mit...

Nem merek lakást venni mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nyilván nem olyan anyagi szinten vagyok, hogy valamilyen nagyon gazdag környéken vegyek egy lakást, viszont van annyi félretett pénzem, hogy minimális hitellel tudnék egyet venni.


Viszont pont egy kedves jó barátom járt úgy, hogy az újépítésű lakóparkba a szomszédba költözött egy sokak által itthon elítélt népcsoportból származó család :D (hátha így kikerülöm a kérdés törlését) és azóta elvileg az épület is élhetetlen, elvileg nagyon nagy bukta lenne eladni a lakást a vételárhoz viszonyítva, és mivel nem albérlők elvileg nem is lehet őket kitenni, párszor voltak kint rendőrök érdemi eredmény nélkül.


Na pont ezt akarom elkerülni, nem kevés év és szenvedés volt összegyűjtenem a jelenlegi megtakarításom.


És nem akarok úgy járni, hogy megveszek egy lakást és pár évre rá a felét éri. Az albérletből maximum elmegyek valamennyi anyagi bukás után ha felbontom a szerződést, na de a saját lakást eladni nyomott áron az nem kicsit bukó.


Maradjak örökre albérletben, a pénzemet meg hagyjam állampapírban?


jan. 6. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Vegyél egy tanyát mindentől 100 km-re
jan. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kitana. ***** válasza:
66%

Lakásvásárlásnál nem szoktak bekopogni mindenkihez és megnézni, kik a szomszédok. Ha el akarod adni, felrakod a neked tetsző áron, és valaki meg fogja venni, aki nem lát semmi rosszat azokon az alkalmakon, amikor ott jár. A szomszédok meg nem a folyosón élik az életüket, nem kell megemlíteni azt, ami nem egyből feltűnő. (Nyilván ezt az ilyen bosszantó dolgokra értem, nem a lakás állapotára pl.)

Ha én el akarnám adni a lakásom, én sem hirdetném, hogy a kitolt kukákat rendszeresen áttúrják a ház előtt a kisebbségiek (ez is kulturált környék, odébbról jönnek), a szeméttároló rendszeresen úgy néz ki, mint a hányás, mert a lakók fele lusta felnyitni a kukákat és csak lebssza a földre, ami után nyilván a többi is ezt csinálja, mert egy pont után nem lehet átlépkedni rajtuk, vannak szomszédok, akik szeretnek éjszaka fúrni meg barkácsolni, meg stb. Szóval érted, ha el akarsz valamit adni, nem hirdeted a negatívumokat, ennyi.

jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Vegyél egy lakást, ha szerencséd van, akkor nem jársz így. Ha véletlenül mégis, akkor majd kiadod és bérelsz másikat abból. Így nem szabad élni, hogy minden döntést meggátol a mi lesz ha...

Én laktam már albérletben millió helyen, volt már lakásom panelban, kertes házban. Semmi kirívó nem volt, de ha nagyon akarnék, mindenkire tudnék mondani kis bosszantó apróságot, mint ahogyan mások is rólam.

jan. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Problémás szomszédok bármikor képbe kerülhetnek. Kezdj el keresgélni, amelyik lakás tetszik és meg tudod venni, vedd meg nyugodtan.
jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Azzal még nem szembesített senki, hogy a jelenlegi lakhelyeden is előfordulhat ilyesmi?
jan. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Ujepitesu lakoparkba hogy tudnak ilyenek koltozni, honnan van ra penzuk?
jan. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért ritkább eset,de hülyéket biztos hogy fogsz találni,minimum egyet.

Ettől még ha jó áron találsz egy lakást,le csekkolod a környezetet,a szomaszédot,akkor nyugodtan meg veheted.

Állampapírnál a párnaciha is jobb,ismerve viktor agymenését,és

egy tollvonással áthúzott intézkedéseit tekintve.

A manyupot is einstandolták,szemrebbenés nélkül,a te pénzed is simán

le nyúlják ha úgy alakul.Fidessre pénzt nem bízunk,alap.

jan. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!