Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Brutális módon nem szeretem...

Brutális módon nem szeretem Budapest belvárosát. Ez ugye normális? Köztetek is van ilyen?

Figyelt kérdés

A Nagykörutat és azon belül mindent, a Nagykörút és a Hungária között nálam átmeneti zóna. Budán is vannak számomra túl belvárosias részek.


Egyfelől tömegnyomor van, mindenfelé túl sok az ember, rosszabb helyeken kvázi lépni se kell, mert tolnak, de a mellélutcák sem nyugodtabbak.


Másfelől nagyon sűrű-sűrű a beépítettség, zömében nagyon kevés fával, növényzettel.


Harmadrészt, igen, vágom, hogy ezek szép épületek, de... Egyre inkább rájövök, hogy nekem a letisztultság kell.


Viszont mások úgy szeretik, vagy legalábbis tök elviselik a belvárost....

Nagyon egyedül vagyok a dolgokkal?



jan. 10. 11:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem vagy egyedül, viszont gondolja bele, falun kb annyi élet sincs, ha mennem kell helybe valamiért, konkrétan csak én vagyok az úton... Néha jön egy két ember azt annyi.
jan. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Én imádok bejárni a belvárosba, élvezni a nyüzsgést. És imádok a kussban lakni az agglomerációban. :D Nekem így tökéletes.
jan. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
75%

Már attól idegállapotba jövök, ha csak súrolom a belváros szélét. Ha be is kell mennem oda, akkor elkap a harctéri ideg. Ahogy a dal is mondja, külvárosban születtem én, ezt szoktam meg, ezt szeretem.


Tömegnyomor mindenhol, szűk utcák, mocsok, kéregetők minden kapualjban... Na meg borzasztó lakások, amikben vagy alig tudsz megmozdulni, vagy rámegy a gatyád is.

jan. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

1


Az az ideális.

jan. 10. 11:37
 5/32 anonim ***** válasza:
88%
Én vidéken élek, kisvárosban. Szeretem Budapestet, jó néha elmenni oda, de nekem olyan, mint ha egy másik bolygón lennék. Úgy értem, olyan szempontból, mint ha egy ember elmenne a Holdra. Bizonyos ideig kibírja szkafanderben, oxigénpalackkal, de aztán záros határidőn belül vissza kell húzni olyan helyre, ami életre alkalmas. Más meg vidéken érzi ezt, hogy elpusztul attól, hogy nem éri legalább 100 inger percenként. Személyiség és megszokás kérdése is. Én nagyon tudom, milyen az, amikor nyomaszt a sok ember, meg hogy nincsenek üres terek.
jan. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
76%
Normális. Nyílván egy oldalról ott a falu-nagyváros ellentét, ki mit szeret. De Budapest más nagyvárosokhoz képest (Bécs, Prága, München stb.) is zsúfolt és kevés a zöld, illetve nagy a belvároson belül a forgalom.
jan. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
66%
Én sem. Hatalmas zaj, zsúfoltság,...
jan. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Mondjuk a zajt bírom, beleszülettem, de szerintem, ha akár 3 évet laknék csendes helyen, már azt se bírnám.



Nekem pont az volt a benyomásom, hogy a régi, 19. századi, 20. század elején épült utcák Bécsben és Prágában is szűkek, fátlanok, növénytelenek.

jan. 10. 12:27
 9/32 anonim ***** válasza:
20%
Hányok tőle énis.
jan. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%
Imádom a belvárost, de nem laknék ott. Ettől függetlenül, nagyon élvezem az ottani nyüzsgést.
jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!