Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Brutális módon nem szeretem...

Brutális módon nem szeretem Budapest belvárosát. Ez ugye normális? Köztetek is van ilyen?

Figyelt kérdés

A Nagykörutat és azon belül mindent, a Nagykörút és a Hungária között nálam átmeneti zóna. Budán is vannak számomra túl belvárosias részek.


Egyfelől tömegnyomor van, mindenfelé túl sok az ember, rosszabb helyeken kvázi lépni se kell, mert tolnak, de a mellélutcák sem nyugodtabbak.


Másfelől nagyon sűrű-sűrű a beépítettség, zömében nagyon kevés fával, növényzettel.


Harmadrészt, igen, vágom, hogy ezek szép épületek, de... Egyre inkább rájövök, hogy nekem a letisztultság kell.


Viszont mások úgy szeretik, vagy legalábbis tök elviselik a belvárost....

Nagyon egyedül vagyok a dolgokkal?



jan. 10. 11:22
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

A Margit hidat alaposan túlárazták, és csak az egyértelműség kedvéért végig Tarlós kezében volt az egész. Egy kis háttérinfó

[link]

És ha majd egyszer arra jársz, megcsodálhatod néhol a korlátot. főleg az oszlopokat érdemes nézni.


A 3-as metró szintén Tarlós érdeme.


Azt viszont nem szabad elfelejteni Demszky és Tarlós összehasonlításánál, hogy Demszky korában még nem ömlöttek az uniós pénzek annyira, így a rendelkezésre álló pénzt sokkal hatékonyabban költötték el. Nem lopták, hűtlen kezelték stb. el minden második forintot, ami hasznos dologra is mehetett volna. Nem mondom, hogy Demszky hú de király volt, de messze jobb volt, Tarlósnál.

jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

"A 3-as metró szintén Tarlós érdeme."


Ja, hát az teljesen világos. :) Olyan narancssárga a teljes történet..



"Azt viszont nem szabad elfelejteni Demszky és Tarlós összehasonlításánál, hogy Demszky korában még nem ömlöttek az uniós pénzek annyira, így a rendelkezésre álló pénzt sokkal hatékonyabban költötték el. Nem lopták, hűtlen kezelték stb. el minden második forintot, ami hasznos dologra is mehetett volna. Nem mondom, hogy Demszky hú de király volt, de messze jobb volt, Tarlósnál."


Demszkynek nagyon sok a botránya, vagyis úgy értem, az olyan fejlesztése, ami úgy elqródott, hogy máig emlegetjük és/vagy nyögjük.

A nem-infrastruktúra dolgokba nem látok bele őszintén szólva.


Úgy nőttem fel, hogy Demszky a szörnyű, Demszky a borzalmas, de így 30-as fejjel visszagondolva történtek dolgok alatta. Míg Tarlós alatt az 1-3-as villamos és a budai fonódó történt, de más alig, vagy botrányosan.

jan. 12. 19:47
 23/32 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, nem akarom Demszkyt védeni, csak igyekszem objektíven látni a világot, és az igazsághoz ragaszkodni.


Demszkynek valóban sok botránya volt, de ennek jelentős része egyáltalán nem olyan jelentős, mint amekkorára a Fidesz felfújta, vagyis már akkor is ment a karaktergyilkolászás, csak még nem voltak olyan ügyesek, és hatékonyak, mert nem volt annyi média a birtokukban, ill. nem volt gyakorlatuk és pénzük sem rá, na meg az internet se volt olyan elterjedt stb. ahol az arcodba vághatták a hazugságot, de így is.


Igen, én is emlékszem a kátyúvárosra, de arra is, hogy később két év alatt szinte az egész várost macskakövetlenítették és kátyútlanították, igaz majd megreccsentünk ezalatt a dugóktól. Persze az aszfalt nem tart örökké, stb. és sok kátyú újra jelentkezett különböző okokból.


Még csak azt se merem kijelenteni, hogy Demszky alatt nem ment a korrupció, nyilván akkor is volt valami, de korántsem annyi, mint Tarlós alatt.


Tehát szerintem a legrosszabb főpolgink Tarlós volt, aztán Demszky a másodkik, Karácsony meg fényévekkel a legjobb hozzájuk viszonyítva. Nyilván nem tökéletes a város, de azt kell nézni, hogy ki milyen lehetőségek között vezetett, és a lehetőségeket mennyire használta jól ki. Karácsony volt a legnehezebb helyzetben: egyik válságból került a másikba az ország, és a városon a Fidesz "kormánynak" hála ez hatványozottan csapódott le, de mégis fejlődtünk. Képzeld, mi lett volna, ha Tarlós lehetőségeivel vezette volna a várost!

jan. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Rákóczi híd, Volvo 7700A, Siemens Combino Supra, Alstom járműbeszerzés...

Főleg az első esetén, ha a problémák, furcsaságok közül akár kettőt mesél valaki és én teszem azt cseh lennék, úgy konkrétan el se hinném.


Hát, sokat gondolkozom, mi lett volna az országból, ha normálisan használják az EU-s forrásokat és normálisan élnek a hatalmas gazdasági fellendüléssel. De aztán abbahagyom az ezen való gondolkozást, mielőtt durván sírni kezdenék.

jan. 12. 20:36
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. Ha a politikusok legalább EU-átlagos szinten az ország érdekét szolgálnák (na ez se egy nagy szó, és nem is utópisztikus dolog, tudjuk, hogy mik vannak) akkor az országunk bizony nem is tudom, hol lenne.


De nem. És ezt leginkább a Fidesznek köszönhetjük, bár mások se tökéletesek.

jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Így látszatra és egy-két ismerős alapján Csehország vagy Szlovákia mérföldekre elhúzott. Szóval valahol ott... :(
jan. 12. 21:01
 27/32 anonim ***** válasza:
Hát ha jók lennénk, akkor még náluk is előrébb lennénk, hiszen annak idején éllovasok voltunk. De sok dologban hibáztunk gazdasági, gazdaságpolitikai, és mindenféle egyéb politikai szempontok terén. Szóval szarban vagyunk, és ez visszafordíthatatlan. Ha az összes politikus Mahatma Gandhi és hasonlók lennének, még akkor is nehéz lenne.
jan. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Hát azért szerintem ennél jobb lehetne, csak ahhoz el kellene kezdeni bízni és össze kellene fogni...
jan. 12. 21:16
 29/32 anonim ***** válasza:
Hogy legyen változás, kétharmad kell, mert rengeteg elcseszést kétharmados törvénnyel betonoztak be. A hosszútávon érzékelhető pozitív változáshoz tartós és nagyon nehéz korrekcióra lenne szükség, amit egy kis populista kommunikációval meg lehet támadni, és le lehet járatni,
jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Ez igaz. :(


De már ha eltakarodnának, az is jó lenne.

jan. 13. 17:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!