Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek igénytelen a...

Szerintetek igénytelen a lakótársam, vagy én vagyok rendmániás? Hogyan szóljak neki, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

Nagyon aranyos lány, de az én szokásaimhoz mérten nagyon igénytelen. (De légyszi mondjátok, ha legyek lazâbb, nem tudom felmérni.)


Én ha eszek/főzök többnyire rögtön elmosogatok magam után (de van, hogy pl. reggel elmarad és csak délután csinálom meg, vagy olyan is, hogy főzés után a fazekat/tepsit kicsit későbbre hagyom; de azért sosem hagyom szanaszét a cuccokat a konyhában, mindent visszapakolok a helyére, port letörlöm stb.

A fő problémám, hogy a hűtőbe konkrétan már alig tudok cuccot tenni, mert tele van az ő megromlott/penészes ezeréves kajáival, romlott tejekkel, üres dobozokkal stb. Fagyasztó kb ugyanez. Rengetegszer van, hogy nem tudok magam utàn elmosogatni, mert napokig állnak a mosogatóban a koszos edényei, arról nem is beszélve, hogy a végére már nincs is tiszta kanál/tányér.

Csomószor elöl hagyja a pulton/asztalon az üres kenyeres zacskót/tejesdoboz; mindent morzsásan hagy. A tűzhelyre kiborult cuccot sem törli fel, pedig előtte nap fertőtlenítettem le mindent. Porszívózni többnyire én szoktam, felmosást még csak én csináltam.



jan. 13. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem biztos kiakasztana az ilyen igénytelen ember!!!
jan. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igénytelenség és méltánytalanság irányodban, hiszem jogod van kulturált körülményekhez, gondolom, ugyanannyit fizetsz, mint ő. Azonkívül nagyon nem higiénikus a más piszkos edénye, a megromlott étel, a morzsa (egyszer jönnek elő a hangyák...). Állapodjatok meg, hogy hetente 1x átnézitek a hűtőt, és a romlott, lejárt kaja kimegy. Jelöljetek ki szekrényt, ahova mindenki elteszi a saját edényét, éspedig tisztán. Hogy heti váltásban takarítotok. Ebben semmi bántó nincs, a békés együttéléshez szükséges, hogy mindenki úgy hagyja ott a konyhát, ahogy maga is be szeretne oda menni.
jan. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát én most nagyon tudtam veled azonosulni. Többek között ezért lakom most egy kis garzonban a halál fszán inkább egyedül, mint a belvárosban valakivel, és inkább utazom a munkahelyemre 1,5 órát oda, 1,5-et vissza.

Velem is volt ilyen. Meg még ilyenebb. Egyébként egy nagyon kedves csaj volt az illető, kis szép, csinos, irodai, multis környezetben dolgozó, harminc eleje, az a tipikus, aki tűsarkú szandálban meg szép kis ruhában járt dolgozni, szóval külsőre nagyon igényes.

Én laktam ott előbb, és soha nem sajnáltam a cuccaimat, szívesen kölcsönadtam, ha valakinek valamilye nem volt. Ennek a csajnak pl. fregoli, teregető. Kiteregetett rá, mikor gondolta, napokig ott állt, már megszáradva, aztán hétvégére mindig hazament. Otthagyta, holott mondtam neki, nekem hétvégére kell a fregolim. Mikor rákérdeztem messengeren, mi van, azt mondta, jaj, nyugodtan szedjem le a ruháit. Hát basszus, pont a cselédednek szegődtem. Ez többször előfordult, én meg olyan ideges voltam, hogy majd felrobbantam. Szóltam neki szépen, hogy mielőtt hazamegy, szedje le a cuccait, hogy a saját fregolimra én is tudjak teregetni. Folytatta, ahogy eddig. Mikor újra szóltam, akkor vette az adást, és többet ezzel nem volt gond.

De volt olyan, hogy dinnyét evett, és a héjat, jó levesen csak bedobta a szemetesbe, amiben a zacskó valamiért szivárgott, úgyhogy jó dinnyeleves lett a szemetes. Kitisztítottam, nehogy jöjjenek a hangyák. Közben megérkezett valahonnan, de futott is tovább. Előtte mondtam neki, hogy ne csak úgy dobja bele a dinnyehajat a szemetesbe, hanem előtte csomagolja bele még egy zacskóba, mert így most ki kell mosni az egész szemetest. Erre ő olyan álmatag hangon: oké. Semmi bocsi, semmi köszi, hogy takarítasz utánam...

Edény, ami az enyém volt, és amibe főzött, és amit aztán napok múlva én mostam el, mert beáztatta, aztán ott felejtette a mosogató szélén.

Takarítani szinte csak én takarítottam. Illetve csinált olyat, hogy szombaton én kitakarítottam, ő meg hétfőn, amikor még szinte minden ragyogó tiszta volt, el kezdte takarítani a csapot. Mondom, most takarítottam, tiszta. Tudja, de most van kedve takarítani. Persze, miután a dzsuvát én már letakarítottam. Tudnék még mesélni, de aki ebben élt, az tudja, miről írok. Ezerszer inkább fizetek többet azért, hogy ne kelljen ezt újra átélnem. Amíg tehetem.


Neked azt tanácsolom, mindenképp beszélj vele. Mondd el az érzéseidet, gondolataidat. Nehéz, tudom, mert az ember az otthonában-és az albi is az-nyugit akar, tehát nagyon szépen kell tálalni, hogy ne sértődés legyen, de annyiban sem lehet hagyni, egyikünk sem szegődött a lakótársa cselédjének. A szobájában mindenki akkora kupit tart, amilyet akar, de a közös helyiségeket a másikra való tekintettel rendben kell tartani. Nem normális, hoyg csak te porszívózol.

jan. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

igenytelen pivsa


1. ird ki es mondd is neki, hogy mivel jo hideg van hutourites lesz es takaritas

x nap x idopontban ami peneszes, romlott, lejart vagy nincs rairva hogy az ove es kell azt ki fogod dobni

2. hutot felezni...jelolni melyik polc, rekesz kie

ha a tiedbe pakol kiku.rod


3. szabalyok: mindig mindketten elmosogattok azonnal magatok utan...ez toled is igenyel majd kis pluszt de csak megy majd

takaritas - szepen beosztani egyik hez ove masik tied kozos helyisegek : ez tartozik bele porszi, felmosas wc csutakolas,


nem kell szepitgetni

targyilagosan meg kell mondani, hogy bocs teged ez idegesit, valtoztatni kell ezek a javaslataid, van-e ellenvetese?

ha van vagy nem megy neki a minimum se, akkor

mondani, hogy attol fuggoen ki szerezte az albit, hogy mehet mashova vagy mesz mashova

jan. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a hűtőből MINDEN penészes kaját kidobnék, akkor is, hogyha az övé, ugyanis eléggé problémás, ha emiatt benyalunk valami baktériumot vagy gombát.


Ha nyávog, így járt.

jan. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A hűtőbe felírni, hogy melyik polcot ki használja. Ha a tiedre pakol, mondd meg neki, hogy ki fogod dobni.
jan. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!