Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet kezdeni egy nagyon...

Mit lehet kezdeni egy nagyon maximalista, rendmániás emberrel?

Figyelt kérdés
Egy takarító cégnél dolgozom, lakásokat takarítunk. Van egy srác, aki 6 hónapja van nálunk, nagyon fura nekem amúgy maga az ember, senki felé nem közeledik, zárkózott, nem beszél senkivel, csak bele van merülve minden nap a munkába. Mindenki észrevette, vagyis híre ment, hogy mennyire maximalistán takarít, de én úgy gondolom, hogy túl sokat vállal és csinál, ennyire jól nem fizetnek azért és ő mindig a maxot hozza, minden nap, látom rajta sokszor, hogy ha valamit nem tud kimaxolni, akkor feszült, ideges lesz. Szerintem feleslegesen teszi bele az energiáit, múltkor mondtam neki, hogy nyugodtan lassítson, mert a plusz dolgokat pl. ki sem fizetik, itt nincs előrelépési lehetőség stb. Ő azt mondta nem érdekli, nem a pénzért csinálja, de engem meg érdekel mert zavaró az egész lénye és hogy teper. Mit tehetnék?

2023. júl. 20. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen munkát végez az ember, az ő maga. Engem se érdekelne ha bárhol sunyíthatnék, egyszerűen minden munkát úgy csinálok mintha magamnak csinálnám. Nem kell ebben hátsó gondolatot keresni, vannak ilyen emberek és kész.
2023. júl. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem hogy hogy jössz ahhoz, hogy beleszólj mások életébe? Én is ilyen vagyok.. a volt gyárban ahol dolgoztam azt mondták rólam, hogy én vagyok a legjobb betanuló és nekem van a legkevesebb selejtes hibám. Próbálj meg a saját dolgoddal törődni, mert számomra elég idegesítő lennél, és nagy valószínű hogy megpróbálnálak tönkretenni, amiért te is megpróbálsz. Ne lepődj meg ezeken az embereken, mert a volt munkahelyemen Amerikában csak ilyenekkel volt szerencsém, és a leges legjobb munkahelynek itéltem eddig. Az ilyen emberek biztosan elérik a kitűzött céljukat, bármi is legyen az, mert nem ilyednek meg semmilyen munkától, és nem érdekli semmilyen ember aki csak pofátlanul oktassa ki őket a saját utukon.
2023. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az a bajod, hogy ő lelkiismeretesen dolgozik, és így annál jobban látszik, hogy te trehányul.

Rossz hírem van: nem vele van a baj, hanem veled.

2023. júl. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez valami betegség. Van ismerősöm aki hasonló. Ha nem centire pontosan úgy áll a dolog ott ahol kell akkor odamegy és igazít rajta, hogy neki megfeleljen.

Próbáld ki, hogy “besegítesz” neki és véletlen valamit elmozdítasz vagy kihagy. Ha odamegy és helyre teszi vagy szól érte akkor valószínű neki is olyan betegsége lehet mint az ismerősömnek.

Rettenetesen irritáló tudom! De az ilyennel nem lehet mit kezdeni sajnos... Ismerek maximalistát is de az teljesen más.

Ez a pali beteg lesz szerintem.. Csinálhatsz(hattok) bármit nem fogja érdekelni. El kell engedni aztán had legyen meg magának a kis világában. Amíg a ti munkátokba nem kotnyeleskedik bele addig sz*rni rá.

2023. júl. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Lehet aspergeres, azok ilyen szabálykövetőek.

Hogy magának való, az is erre utal.

2023. júl. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet OCD-s (kényszerbeteg), de egy takarítónál nem hinném hogy ez hátrány.
2023. júl. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően miért foglalkozol avval, hogy ő hogy csinálja? Vagy esetleg attól félsz, hogy a főnökötök majd az ő munkáját fogja mércének használni?
2023. júl. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tlvst ***** válasza:
...mert autista...
2023. júl. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem se OCD-m nincs, se a spektrumon nem vagyok, de mikor diákmunkákon beletartozott a munkaköri leírásomba, hogy takarítani kell, azt szerettem a legjobban. Az éjszakai nagytakarítások voltak a kedvenceim, magát a takarítást, mint munkafolyamatot nem szerettem (gyorsétterem - aki dolgozott bármelyikben, annak nem kell bemutatni a zsírcsapdát, hetes zsírt vakargattam az elszívó rácsáról, padlót sikáltam kefével, wc-t mélytakarítottam, olajsütőket kellett gyári állapotú fényesre visszasikálni, szóval undi dolgok), de az eredményét annyira élveztem, hogy csináltam előtte-utána fotókat pl. a lobbyról, nem mutattam meg senkinek, csak én nézegettem, mert büszke voltam arra, milyen szép tiszta lett.

Inkább örülj neki, gondolom szó nélkül bevállalja a gusztustalanabb dolgokat is, és ha úgy vesszük, amiért ő ilyen lelkes, nektek többieknek egy picit kevesebb dolgotok van, hiszen ő úgy is megcsinálja. Az, hogy zavar téged, hogy jobban csinál egy olyan munkát, amit amúgy is utálsz és semmi motivációd hozzá, az teljesen érthetetlen számomra, ahogy te is írtad, nincs előrelépési lehetőség, szóval nem fogja előled elhappolni az esetleges előléptetést, te megcsinálod az elvárható minimumot, tehát kirúgni nem fognak, ha meg mégis, takarítókra mindig, mindenhol szükség van, munka nélkül nem maradsz. Az meg, hogy idegesít... Istenem, engem is felqr egy csomó ember, inkább ignoráld, azzal teszed a legjobbat magadnak is, neki is.

2023. júl. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!