Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Zavaró egy olyan szobatárs,...

Zavaró egy olyan szobatárs, aki kb soha nem megy haza a koliból?

Figyelt kérdés

Mondjuk áthívnád a párod ottaludni, de nem igazán akarod úgy, hogy a szobatársad is ott van, csak ha nagyon muszáj, mert olyankor rá van programotok, amikor már a párod nem jut haza tömegközlekedéssel. A szobatársad meg kb soha nem megy haza hétvégén, vizsgaidőszakban akkor is bent lakik, ha már végzett mindennel és semmi dolga nincs, nincs olyan, hogy másnál alszik egy-egy este. Mindig bent van, csak akkor nem, amikor órán/vizsgán/boltban van. Még programokra se igazán jár el.

Egyébként csendes, nem beszél túl sokat. Ha valaki beszélgetést kezdeményez, akkor lehet vele dumálni, de ő ritkán kezdeményez.

Igazából én vagyok a mindig koliban csővelő szobatárs, és ja, szerintem zavaró lehetek ezzel a szokásommal, hogy ritkán járok haza. Hazamehetnék sűrűbben, csak nem szeretek. Nem lakók olyan messze, hogy az legyen a gond, mert végülis csak 3 óra az út. A két szobatársam meg amikor csak teheti hazamegy.

Az egyik csajnak van párja, és olyan érzésem van, hogy kicsit zavaró tényező vagyok, de ezt így nem mondja meg straight out, mert nem vagyunk barátok, csak szobatársak. Mármint, amikor összefutottunk a vizsgaidőszak alatt kérdezte, hogy mikor vagyok bent a koliba, stb, meg említette, hogy ha végzett a vizsgáival, akkor lehet szervezne valami két napos programot a barátjával a városba és akkor feljönne a srác, és amúgy csak azért érdeklődik, hogy ne az legyen, hogy pont úgy szervezi, hogy én mondjuk készülnékna vizsgára, ő meg pont akkor hív vendéget, meg amúgy se szeretne zavarni. Tehát tök normális szerintem, csak olyan érzésem van, mintha zavarná, hogy kb mindig bent vagyok


jan. 19. 20:24
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Azért nem megyek haza, mert nincs miért hazamennem. Apám iszik, meg óbégat otthon, anyám ráhagyja, ráadásul anyámmal közös a szobám, szóval bezárkózni se lehet nyugodtan. Ja meg anyunak az az agymenése, hogy az "internet átmossa az agyam és ezért rossz a kapcsolatok velük", szóval ha hazamegyek, akkor többnyire ki van kapcsolva a wifi, a vezetékes netet se használhatom, max egy két órát.

Én meg így mi a faxnak menjek haza ezért, ha nem tudom, hogy na ekkorra ide akarja hívni a srácot. Ha beadandót kéne írni, online elérhető a tananyag, akkor nem túl praktikus hazamennnem arra, hogy se net, se csend ne legyen. :D Ráadásul a diákmunkám is home officeban van, igazi határidőre.

Viszont a szobatársammal nem vagyok baráti kapcsolatba, nem fogom rázúdítani, hogy a szüleim amúgy idióták ezért vagyok bent mindig. Mondtam neki, hogy nyugodtan szóljon, ha zavarok, max úgy szervezem a hazautazásom, de nem szól. Azt kérdezi többnyire, hogy mikor vagyok bent este, én meg hát izé, kb mindig. Könnyebb lenne, ha úgy kérdezné, hogy zavarnának-e XY napon (hétvége, vagy vizsgaidőszak), és akkor tudnám azt mondani, hogy jajj, dehogy , pont haza terveztem menni arra a két napra (ha amennyiben aznap se vizsga, se tárgyfelvétel, se sürgős beadandó nincs)

jan. 30. 19:53
 22/31 anonim ***** válasza:
34%
Én nagyon sajnálom, tényleg, hogy ilyen szarok a körülményeid. De azért néha elmehetnél. És szólhatnál róla a szobatársadnak, hogy szombaton 2 és 5 közt fixen nem leszel otthon, mert úszni mész, vagy pénteken 8 és szombaton 2 közt, mert iszogatsz... Hobbijaid vannak, nem? Barátaid? Nem 0-24-ben a szobádban rohadsz.
jan. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
32%

Egyetértek a fentiekkel. Nagyon zavaró a folytonos jelenlét. Én megértelek, mert nekem is rosszak a családi körülményeim. Azért kérdezget így téged mert nincs joga megmondani hogy menj el, ezért puhatolózik inkább. Azért valljuk be, hosszútávon nem fognak veled szeretni élni ha nem lesz magánszférájuk, ezzel jobb ha számolsz. És igaza van az utolsónak, hogy legalább dobj egy egy üzenetet hogy elmész, de tippelem nem nagyon vannak programjaid se.

Na ez így szívás. Akárhogy kedvelnélek de nem laknék veled

jan. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Ha estére akar vendéget fogadni, úgy, hogy az ott is alszik, azon semmit nem segít az, ha elmegyek (én is) bulizni és hajnalba jövök vissza, mert olyankor hívná el a srácot, amikor mondjuk koncertre, majd bulizni mennek, és utána jönnének a koliba.

Ezen az se segít, ha délutánra lelépek. Megteszem, ha zaj van a szomszédban, vagy valakivel közösen tanulok, akkor megyek a könyvtárba. De nem az átlag hétköznapról beszélek, hanem az estékről. Hétköznapokon a szobatársaim az óráikon kívül még nálam is ritkábban mozdulnak ki. Annyi a különbség, hogy ők hazamennek hétvégére, meg vizsgaidőszakban, amikor nem vizsgáznak.

Puhatolózni amúgy úgy is lehetne, hogy azt kérdezi meg, hogy xy konkrét napon bent leszek-e, nem csak úgy, hogy mikor... Random időpontokat nem mondanék, hogy na ekkor biztos nem maradok bent, nem tolnék be extra látogatást a családomhoz, mert azt mondtam, közben meg senkinek nincs szüksége arra, hogy üres legyen a szoba hétvégén.

jan. 30. 22:28
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

“ nekem van előjogom, én fizetek a szobáért.”


Kulcsmondat.

A kollégiumi közös szoba nem a páros magánélet terepe.

Akinek ilyen gondja van, oldja meg.


Beköltözés napjától a nyári szünetig akkor vagy a szobátokban, amikor akarsz, nem tartozol senkinek beszámolni.


Ez nem a kollégiumi együttélési, kötelező alkalmazkodási normák része.


A kollégium funkciója a lakhatás, tanulás biztosítása.

jan. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
51%

“ hosszútávon nem fognak veled szeretni élni ha nem lesz magánszférájuk,”

Az ő magánszférája az, hogy a pénzért bérelt szobájában életvitelszerűen él!

Alapvetően ez a kollégium funkciója.

Magánéletet, páros életet szobán kívül szervezze meg

mindenki.

jan. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Nem kéne, hogy zavaró legyen, te laksz ott. Megengedi a szabályzat egyáltalán, hogy idegen ott aludjon? Ha megkérnek, és beleegyezel, kedves tôled, de ne érezd kényszernek, hogy emiatt haza “kell“ menned. Oldják meg máshol.

Amúgy én egyszer arra mentem vissza a koleszba délután, hogy a szobatársam 130 kilós pasija ruhástul fetreng az én ágyamon, amíg a szobatársam pakolász. Én megmondtam, hogy bocs, de ne terüljön itt el, az én ágyamon, mint aki otthon van. Azt nem bánom, hogy leül az ágyra, mert tényleg szûk a szoba, de ha fetrengeni akar, fetrengjen a szobatársam ágyán.

Ebbôl se lett harag közöttünk.

jan. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Akár zavaró, akár nem, a kollégium ilyen, benne van a pakliban, hogy a szobatárs "állandóan" ott lesz. Akinek magánszféra kell, menjen albérletbe.

A kerdezonek megfelel így, tud alkalmazkodni, nem ő puffog azon, hogy mindig van ott valaki. Akit viszont ez zavar, annak nem való a kollégium, evidens, hogy neki kell más megoldást találnia, vagy hozzászokni ahhoz, ami van.

jan. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezte a kérdező minket zavarna e? Leírtuk igen, többen is. Valakit zavar, valakit nem, fogadja el a véleményünket. Igen mindenkinek jár a szoba, meg az ottlét. De attól még nem zavarhat senkit? :D vagy miért kell lepontozni az ellenvéleményt?


Laktam olyannal aki tekintettel volt ha vendégem volt, és volt olyan, aki szrt az egészbe bele és még a wc-ig sem ment el soha. Oda vissza ment a tekintettel levés olyannal aki nyitott is volt erre

Mindenki a saját preferátumához illően válasszon szobatársat.

Amúgysem releváns a véleményem,mivel nem velem lakik, hanem a szobatársával kellene erről beszélni


Csak idehaza megy ez a balfaszkodás a kolival, külföldön és a fejlett országokban mindenkinek saját szobája van, ezt jelenti a koli. Nem egy kis lyukban lakik 3 ember…

jan. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Melyik külföldön? Nagyon sok ország nagyon sok egyetemén laknak ugyanígy közös szobában a diákok.
jan. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!