Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Zavaró egy olyan szobatárs,...

Zavaró egy olyan szobatárs, aki kb soha nem megy haza a koliból?

Figyelt kérdés

Mondjuk áthívnád a párod ottaludni, de nem igazán akarod úgy, hogy a szobatársad is ott van, csak ha nagyon muszáj, mert olyankor rá van programotok, amikor már a párod nem jut haza tömegközlekedéssel. A szobatársad meg kb soha nem megy haza hétvégén, vizsgaidőszakban akkor is bent lakik, ha már végzett mindennel és semmi dolga nincs, nincs olyan, hogy másnál alszik egy-egy este. Mindig bent van, csak akkor nem, amikor órán/vizsgán/boltban van. Még programokra se igazán jár el.

Egyébként csendes, nem beszél túl sokat. Ha valaki beszélgetést kezdeményez, akkor lehet vele dumálni, de ő ritkán kezdeményez.

Igazából én vagyok a mindig koliban csővelő szobatárs, és ja, szerintem zavaró lehetek ezzel a szokásommal, hogy ritkán járok haza. Hazamehetnék sűrűbben, csak nem szeretek. Nem lakók olyan messze, hogy az legyen a gond, mert végülis csak 3 óra az út. A két szobatársam meg amikor csak teheti hazamegy.

Az egyik csajnak van párja, és olyan érzésem van, hogy kicsit zavaró tényező vagyok, de ezt így nem mondja meg straight out, mert nem vagyunk barátok, csak szobatársak. Mármint, amikor összefutottunk a vizsgaidőszak alatt kérdezte, hogy mikor vagyok bent a koliba, stb, meg említette, hogy ha végzett a vizsgáival, akkor lehet szervezne valami két napos programot a barátjával a városba és akkor feljönne a srác, és amúgy csak azért érdeklődik, hogy ne az legyen, hogy pont úgy szervezi, hogy én mondjuk készülnékna vizsgára, ő meg pont akkor hív vendéget, meg amúgy se szeretne zavarni. Tehát tök normális szerintem, csak olyan érzésem van, mintha zavarná, hogy kb mindig bent vagyok


jan. 19. 20:24
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

29-essel egyetértek. Zavaró-e egy olyan szobatárs, aki mindig otthon van - igen, ha introvertált vagy, akkor rohadtul, de szerintem azért a nyitottabb embereknek is jól esik néha 1-2 óra.

Kellene-e emiatt rosszul éreznie magát a kérdezőnek? Nem. Az az ő otthona, ha a szobatárs szeretne kefélni, majd megoldja máshol, vagy költözik, vagy átkéri magát olyan szobába, ahol pl. bulizósabb társaság lakik, és heti 1-2 este nincsenek ott.

Én már albérletet is mondtam fel idő előtt azért, mert kiderült, hogy a lakótárs full remote-ban van, és a srácnak nagyon programjai se voltak házon kívül, egyszerűen agyfaszt kaptam attól, hogy pl. nincs 3 óra a héten, mikor tudom, hogy fixen nincs otthon, és le tudnám főzni a következő hétre a kaját anélkül, hogy kijönne a konyhába baszakodni, mikor épp szanaszét vagyok pakolászva, vagy, hogy engedélyt kell kérnem, hogy elmehetek-e most a havi egyszeri kádfürdőben történő gyertyafényes-borozós sírásomat megejteni, vagy hogy soha, egyszer sem szarhattam úgy, hogy tényleg elengedem magam, mert valahol frusztrált, hogy hallja (panelban laktunk). Egy idő után már az is idegesített, ha kijött ő is reggelizni, mikor én reggeliztem, és inkább a szobámban ettem. Baromi könnyű erre azt mondani, hogy a szobatárs költözzön albiba, meg aki ilyen, az lakjon egyedül. Én is egyedül szeretnék élni, éltem is, életem legszebb fél éve volt, de az én fizetésemmel egy anyagi csőd lenne egyedül bérelni egy albit.

jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!